CINEMATE 1 SR DİJİTAL EV SİNEMASI HOPARLÖR SİSTEMİ. Kurulum Kılavuzu

Tam metin

(1)

C INE M ATE ® 1 SR

DİJİTAL EV SİNEMASI HOPARLÖR SİSTEMİ

Kurulum Kılavuzu

(2)

GÜVENLİK BİLGİSİ

Lütfen bu kılavuzu okuyun

Bu kurulum kılavuzundaki ve kullanım kılavuzundaki talimatlara uymak için zaman ayırın.

Bu kılavuz, sisteminizi uygun bir şekilde kurmanıza, çalıştırmanıza ve gelişmiş özelliklerinden yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Lütfen bu kılavuzları gelecekte başvurmak üzere saklayın.

Tüm Bose ürünleri, yerel, ulusal, federal ve endüstriyel düzenlemelere uygun olarak kullanılmalıdır.

Üçgen içerisindeki ok başlı yıldırım sembolü, kullanıcıyı sistem kasası içinde bulunan ve elektrik çarpması riski oluşturacak derecede yalıtımsız voltaj tehlikesine karşı uyarır.

Eşkenar üçgen içindeki ünlem işareti, kullanıcıyı bu kullanım kılavuzu içerisindeki dikkat edilmesi gereken önemli işletim ve bakım talimatları olduğuna dair uyarır.

UYARILAR:

• Elektrik çarpmasını önlemek için, elektrik kablosundaki fişin geniş ucunu AC (şebeke) prizinin geniş yuvasına takın. Fişi prize tamamen takın.

• Yangın ve elektrik çarpması riskini azaltmak için, ürünü yağmur veya neme maruz bırakmayın.

• Bu cihazı sıvı damlamasına veya sıçramasına maruz bırakmayın ve vazo gibi sıvı dolu cisimleri cihazın üzerine veya yanına koymayın. Tüm elektronik ürünlerde olduğu gibi sıvıların sistemin herhangi bir kısmına dökülmemesi için özen gösterin. Sıvılarla temas, arıza ve/veya yangınlara neden olabilir.

• Cihazın üzerine veya yanına yanmakta olan mum gibi korumasız açık ateş kaynakları yerleştirmeyin.

• Boğulma tehlikesine neden olabilecek küçük parçalar içermektedir.

3 yaşından küçük çocuklar için uygun değildir.

DİKKAT:

• Sistem ya da aksesuarları üzerinde herhangi bir değişiklik yapmayın. İzinsiz değişiklikler emniyet düzenlemelerine uyumluluğu ve sistem performansını etkileyebilir ve garantiyi geçersiz hale getirebilir.

Notlar:

• Elektrik fişi ya da cihaz bağlantısının cihazın elektrik bağlantısını kesme aygıtı olarak kullanıldığı yerlerde, bu bağlantı kesme aygıtı kolayca kullanılabilir durumda olacaktır.

• Ürün kapalı mekanda kullanım içindir. Açık havada, eğlence araçlarında veya deniz taşıtlarında kullanılmak üzere tasarlanmamış veya test edilmemiştir.

• Ürün etiketi, ürünün altında veya arkasında bulunmaktadır.

• Bu sistemle birlikte verilen ara bağlantı kabloları duvar içi tesisatı için onaylanmamıştır. Doğru kablo türü ve duvar içi tesisat için gerekli olan kablolarla ilgili yerel kurulum düzenlemelerini kontrol edin.

Kullanılmış pilleri yerel yönetmelikler gereğince lütfen uygun bir şekilde atın.

Yakarak imha etmeyin.

Bu ürün, kanunun gerektirdiği tüm AB Direktiflerinin koşullarına uygundur. Uygunluk Beyanının tamamı www.Bose.com/static/compliance adresinde yer almaktadır.

DİKKAT

ELEKTRİK ÇARPMASI RİSKİ - AÇMAYIN

DİKKAT: ELEKTRİK ÇARPMASI RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN KAPAĞI (VEYA CİHAZIN ARKASINI) AÇMAYIN.

CİHAZIN İÇERİSİNDE KULLANICININ ONARABİLECEĞİ PARÇALAR MEVCUT DEĞİLDİR.

SERVİS İŞLEMLERİ İÇİN EHLİYETLİ PERSONELE DANIŞIN.

(3)

Türkçe – 3

Ek güvenlik bilgileri

Nakliye ambalajında gelen Önemli Güvenlik Bilgileri sayfasındaki ek talimatlara bakın.

Önemli Güvenlik Talimatları 1. Talimatları okuyun.

2. Talimatları saklayın.

3. Tüm uyarıları dikkate alın.

4. Talimatların tümüne uyun.

5. Bu cihazı suya yakın yerlerde kullanmayın.

6. Sadece kuru bir bezle temizleyin.

7. Havalandırma deliklerini kapamayın. Ürünü, üreticinin talimatlarına uygun olarak kurun.

8. Ürünü kalorifer, ısıtma mazgalı, soba gibi ısı kaynakları veya ısı üreten diğer cihazların (amfiler dahil) yanına kurmayın.

9. Kutuplu bir fiş kullanıldığında; kutuplu veya topraklama tip fişin güvenlik amacını iptal etmeyin. Kutuplu bir fiş, biri diğerinden daha geniş olmak üzere iki uca sahiptir. Topraklı bir fiş iki uca ve üçüncü bir topraklama ucuna sahiptir. Geniş olan üçüncü uç veya topraklama ucu emniyetiniz içindir. Birlikte verilen fiş prizinize uymuyorsa, eski prizinizi değiştirmesi için bir elektrikçi çağırın.

10. Elektrik kablosunu üzerinde yürünmesine ve özellikle fişlerde, priz yuvalarında ve cihazdan çıktığı noktada sıkışmalara karşı koruyun.

11. Sadece üreticisi tarafından belirlenmiş ek parçaları/aksesuarları kullanın.

12. Sadece, üreticisi tarafından belirlenmiş olan veya cihazla birlikte satılan tekerlekli sehpa, ayak, üç ayak, köşebent veya tabla ile birlikte kullanın.

Bir tekerlekli sehpa kullanıldığında, devrilme sonucu meydana gelebilecek yaralanmaları önlemek için tekerlekli sehpayı hareket ettirirken dikkatli olun.

13. Cihazı şimşek fırtınaları esnasında veya uzun bir süre kullanılmadığı durumlarda fişten çekin.

14. Tüm onarım hizmetleri için yetkili personele başvurun. Ürünün, elektrik kablosu veya fişin hasarlı olması, cihazın üstüne sıvı dökülmesi veya cihazın içine cisimlerin düşmesi, cihazın yağmur veya rutubete maruz bırakılmış olması, normal bir şekilde çalışmaması veya yere düşürülmüş olmasından kaynaklanan hasar durumlarında yetkili servise başvurulması gerekir.

HDMI, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve diğer ülkelerde, HDMI Licensing LLC’in markasıdır ve ticari markasıdır.

© 2011 Bose Corporation. Bu çalışmanın hiçbir bölümü, yazılı izin alınmaksızın yeniden üretilemez, değiştirilemez, dağıtılamaz veya diğer şekillerde kullanılamaz.

GÜVENLİK BİLGİSİ

(4)
(5)

Türkçe – 5

İÇİNDEKİLER

HOŞGELDİNİZ 6

Teşekkür ederiz . . . 6

Lütfen DVD’yi izleyin . . . 6

Ürüne genel bakış . . . 6

Paketi açma . . . 7

Duvar montaj kiti . . . 8

SİSTEM KURULUMU 9

Sistemin kurulumu . . . 9

Adım 1: TV sesini TV girişine bağlayın . . . . 9

Adım 2: Kaynak sesini AUX girişine bağlayın . . . 11

Adım 3: Bir güç kablosunu hoparlöre bağlayın . . . 12

Adım 4: Kabloları yönlendirin . . . 13

Adım 5: Hoparlörü yerleştirin . . . 14

Adım 6: Acoustimass modülünün kurulması® . . . 15

İlk çalıştırma . . . 17

Adım 1: Uzaktan kumandanın pillerini takın . . . 17

Adım 2: ADAPTiQ kalibrasyonu çalıştırın® . . . 17

Adım 3: TV’nizin hoparlörünü kapatın Adım 4: CineMate 1 SR kullanım kılavuzunuzu kullanın ® . . . 19

(6)

HOŞGELDİNİZ

Teşekkür ederiz

CineMate 1 SR dijital ev sinema hoparlör sisteminizi evinizde kullanmak üzere seçtiğiniz ® için teşekkür ederiz. Ev sineması deneyiminizi büyük oranda iyileştirecek şık bir pakette, harika akustik performans sağlamaktadır.

Lütfen DVD’yi izleyin

Bu kılavuzdaki adım adım kurulum talimatlarını takip etmeye aşlamadan önce, içindeki DVD diskinde yer alan kuruluma genel bakış dosyasını oynatmanızı öneriyoruz. Bu size yeni sisteminizi nasıl kolaylıkla kurabileceğinizi gösterecektir.

Kuruluma genel bakış dosyasını izlemek için, içindeki DVD diski DVD oynatıcıya veya ev bilgisayarınıza takın ve ana menüden kurulum bölümünü seçin.

Ürüne genel bakış

CineMate 1 SR dijital ev sinema hoparlör sistemi, TV’nizin dahili hoparlörlerinin yerini almaktadır.

Bunu, TV’nizin ses çıkışını CineMate sistemindeki TV ses girişine (TV Girişi) bağlayarak yapabilirsiniz. TV’den yapılan bağlantıya ek olarak, bu kaynaklardan mümkün olan en iyi ses kalitesini aldığınızdan emin olmak için, iki ses/video cihazını (kaynağını) doğrudan CineMate sisteminin yedek girişlerine (AUX) bağlayabilirsiniz.

AUX giriş bağlantıları

AUX dijital ses bağlantıları, bir kaynaktan TV'ye olan ses bağlantılarının yerini almaz.

• Yine de tüm kaynakların TV’nize hem video hem de ses bağlantılarının olduğundan ve TV’nizin ses çıkışının CineMate sistemindeki TV Girişine bağlı olduğundan emin olmanız gerekecektir.

• Bir kaynak oynatılırken, CineMate sistemi devamlı olarak AUX giriş ses kaynağını TV Girişi ses kaynağıyla karşılaştıracak ve en yüksek kaliteye sahip, mevcut ses kaynağını otomatik olarak seçecektir.

Kablolu/Uydu

BD DVD Oynatıcı

Acoustimass® modülü

Hoparlör Dijital Ses

AUX TV Girişi

Kablosuz bağlantı Dijital Ses

Dijital veya Analog Ses Ses & Video

Ses & Video

TV

(7)

Türkçe – 7

HOŞGELDİNİZ TV’nize kaynak bağlantıları

Kablolu/uydu set üstü cihazı veya DVD oynatıcı gibi tüm kaynaklarınızın TV’nize hem video hem de ses bağlantılarının olduğundan emin olun.

• HDMI™ kablosu kullanarak bir kaynağı TV’nize bağlıyorsanız, ilave bağlantılara gerek yoktur. HDMI™ kablo ses ve video bilgisini taşır.

• Bir kaynağı TV’nize HDMI kablo dışında sarı kompozit video kablosu gibi bir şeyle bağlıyorsanız, bu kaynaktan gelen sesi CineMate sisteminizden duyabilmek için, TV’nize analog ses bağlantısı yapmanız gerekmektedir. Analog ses kabloları, elektronik mağazalarında halihazırda mevcuttur. Kaynakları buna bağlamak konusunda daha fazla bilgi için, TV’nizin kullanım kılavuzuna bakın.

Paketi açma

Kutuyu dikkatli bir şekilde açtığınızda, parçaların herhangi biri zarar görmüş gibi görünüyorsa, kullanmayı denemeyin. Hemen Bose’u ya da yetkili Bose satıcınızı bilgilendirin. Bose iletişim bilgileri için ambalajdaki adres sayfasına bakın.

Tüm paketleme malzemelerini muhafaza edin. Bu paketleme malzemeleri ilerideki sevk ve taşıma işleriniz için en güvenli malzemedir.

Kutu içeriği:

• Hoparlör

• Acoustimass® modülü

• Aksesuar kitleri

Her kit, kutunun üzerindeki bir simgeyle tanımlanmıştır. Simgeler, parçaların nerede yer aldığını göstermek için, sistem ayarında görüntülenmektedir.

*Bölgeniz için uygun güç kabloları pakette bulunmaktadır.

Güç kabloları*

Stereo ses kablosu

Kablolar ve güç kablosu kiti

Optik dijital kablo

(2)USA; (1)EU Koaksiyel dijital kablo (1)USA; (2)EU

(8)

HOŞGELDİNİZ

Duvar montaj kiti

Hoparlör duvara monte edilebilir. Bunu yapmak isterseniz, WB-135 Duvar Montaj Kitini satın almak için Bose ile iletişime geçin.

DİKKAT: Hoparlörü duvara monte etmek için WB-135 Duvar Montaj Kiti dışında herhangi bir duvara montaj donanımı kullanmayın.

DİKKAT: Hoparlörü şömine gibi herhangi bir ısı kaynağının yanına veya üzerine

yerleştirmeyin. Bir şöminenin üzerine yerleştirmeniz sonucunda hoparlörünüzde meydana gelebilecek hiçbir hasar, CineMate sisteminizin sınırlı garantisi tarafından kapsanmamaktadır.®

CINEMATE® 1 SR DİJİTAL EV SİNEMASI HOPARLÖR SİSTEMİ

Kullanma Kılavuzu

Uzaktan kumanda ADAPTiQ ses kalibrasyon kulaklığı®

Hoparlör uzatma ayağı Acoustimass

modülü ayağı

Uzaktan kumanda kiti

AA (IEC LR6)

piller Kullanma

Kılavuzu

(9)

Türkçe – 9

SİSTEM KURULUMU

Sistemin kurulumu

Not: CineMate 1 SR sistemi bol, geniş ses sağlamak için odanızın yansıtıcı yüzeylerini ® kullanmaktadır. En iyi ses kalitesi için, hoparlörler bir dolabın içine veya çaprazlama olarak bir köşeye yerleştirilmemelidir.

Not: Kablosuz müdehaleleri önlemek için, kablosuz bilgisayar ağı yönlendiricileri, kablosuz telefonlar, mikrodalga fırınlar veya Wi-Fi özeliği etkinleştirilmiş diğer ses/video cihazları gibi diğer kablosuz ekipmanları hoparlörlerden ve Acoustimass modülünden uzak tutun.®

Adım 1: TV sesini hoparlöre bağlayın

Bu adım için gerekenler:

A. TV’nizdeki ses çıkışlarını kontrol edin ve kurmak istediğiniz bağlantı türünü seçin. Optik veya koaksiyel dijital odyo kablo kullanan, dijital bir ses bağlantısı önerilir.

Hoparlör

Bu ses kablolarından biri:

Analog stereo Optik

dijital Koaksiyel dijital

Koaksiyel dijital ses (önerilen) – Verileri 75-ohm koaksiyel kablo aracılığıyla ileten, dijital bir ses bağlantısı.

Optik dijital ses (önerilen) –Dijital verileri, fiber optik bir kablo aracılığıyla atan bir ışık şeklinde ileten, dijital bir ses bağlantısı.

Analog stereo ses – Sağ ve sol kanalın ayrı ayrı bağlandığı, en yaygın ses bağlantı türüdür.

TV

(10)

SİSTEM KURULUMU

B. Seçili ses kablosunun bir ucunu, TV’nizde karşılık gelen ses çıkış konektörüne takın.

Not: Optik bir kablo kullanıyorsanız, koruyucu kılıfı prizden çıkardığınızdan emin olun.

Prizi konektöre takarken, tamamen girmiş olduğundan emin olun. Yerine oturduğunu hissetmeden hemen önce, hafif bir direnç hissedebilirsiniz.

C. Hoparlörü televizyonunuzun önündeki masanın üzerine, ızgaralı yanı aşağı gelecek şekilde yerleştirin ve TV giriş bağlantılarının yerini belirleyin.

Not: Masanızın yüzeyini korumak için, hoparlörün altına geçici olarak koruyucu bir kumaş koymak isteyebilirsiniz. Hoparlörlerden çıkarttığınız köpük çanta, bu amaç için kullanılabilir.

Not: Sistemi çalıştırmadan önce, hoparlörün üzerindeki koruyucu filmlerin tamamını çıkardığınızdan emin olun. Yerinde bıraktığı akustik performansı etkileyebilir.

D. Seçili ses kablosunun TV’den gelen diğer ucunu, hoparlörün üzerindeki karşılık gelen konektöre takın.

Koaksiyel Dijital ses Optik

Dijital ses R — L

Analog ses TV Girişi

(11)

Türkçe – 11

SİSTEM KURULUMU

Adım 2: Kaynak sesini AUX girişine bağlayın

Bu adım için gerekenler:

Not: Halihazırda TV’nize bağlı olan kablolu/uydu set üstü cihazı veya DVD oynatıcı gibi ses/video kaynaklarınız varsa, bunların bağlantısını kesmeyin. Kaynaktan gelen ses çıkışı TV’ye ve CineMate 1 SR hoparlöre bağlanmalıdır. Sayfa 6’deki “Ürüne Genel Bakış”

bölümüne bakın.

A. Dijital ses kablosunun bir ucunu, hoparlörün üzerinde karşılık gelen AUX konektörüne takın.

Not: Optik bir kablo kullanıyorsanız, koruyucu kılıfı prizden çıkardığınızdan emin olun.

Prizi konektöre takarken, tamamen girmiş olduğundan emin olun. Yerine oturduğunu hissetmeden hemen önce, hafif bir direnç hissedebilirsiniz.

B. Dijital kablonun diğer ucunu, kaynak üzerinde karşılık gelen ses çıkış konektörüne takın.

Optik dijital kablo Koaksiyel dijital kablo YA DA

Koaksiyel Dijital ses Optik

Dijital ses AUX

(12)

SİSTEM KURULUMU

Adım 3: Bir güç kablosunu hoparlöre bağlayın

Bu adım için gerekenler:

Güç kablosunun küçük ucunu Power (Güç) etiketli konektöre takın.

Not: Bu sefer, güç kablosunu AC güç çıkışına takmayın. Kurulum sürecinin sonraki aşamalarında bunu yapmanız istenecek.

Güç kablosu

Güç kablosu

(13)

Türkçe – 13

SİSTEM KURULUMU

Adım 4: Kabloları yönlendirin

A. Kabloları, kurulum yapacağınız yer için gerektiği şekilde düzenleyin.

B. İSTEĞE BAĞLI: Kabloları, hoparlör boyunca giden kablo kanalının içinde klipslerin altında emniyete alın.

Kablo kanalı

Kablo klipsi

(14)

SİSTEM KURULUMU

Adım 5: Hoparlörü yerleştirin

Bu adım için gerekenler:

DİKKAT: Hoparlör, katı düz bir yüzeyin üzerine yerleştirilmelidir. Uygun destek için, hoparlörün alt kısmındaki ayakların tamamı, masanın üzerine dayalı olmalıdır.

A. Hoparlörün diğer yüzünü çevirin ve hoparlörün ızgaralı yüzeyi odaya bakacak şekilde, televizyonunuzun önüne yerleştirin.

DİKKAT: Hoparlörü konumlandırırken, televizyonunuzun üzerindeki havalandırma açıklıklarından herhangi birini engellemediğinden emin olun. Televizyonunuzla birlikte gelen kullanıcı kılavuzuna bakın ve imalatçının talimatlarına göre kurulumu gerçekleştirin.

B. İSTEĞE BAĞLI: Hoparlörleri yükseltmek ve altında daha fazla alan bırakmak için, isteğe bağlı uzatma ayağını (verilmiştir) kurabilirsiniz.

İSTEĞE BAĞLI: Hoparlör uzatma ayakları

İsteğe bağlı uzatma ayağı

(15)

Türkçe – 15

SİSTEM KURULUMU

Adım 6: Acoustimass modülünün kurulması

®

Bu adım için gerekenler:

DİKKAT: Acoustimass modulü için sabit ve yatay bir yüzey seçin. Titreşim, özellikle mermer, cam ve ileri derecede cilalı ahşap gibi pürüzsüz yüzeylerde hoparlörün hareket etmesine neden olabilir.

A. Acoustimass modülü çıplak zemine veya diğer düz zeminlere yerleştirirken, ® modülün daha sağlam durması ve zemininizin korunması için altına sistemle birlikte gelen kauçuk ayakları takabilirsiniz.

B. Güç kablosunun küçük ucunu Power (Güç) etiketli konektöre takın.

C. Bas denetim düğmesinin aralığın ortasına ayarlanmış olduğundan emin olun.

Güç kablosu Acoustimass modülü Kauçuk ayaklar

Modülün altı Kauçuk ayak

Güç

Bas kontrol düğmesi Yalnızca servis amaçlı kullanım içindir

Yalnızca servis amaçlı kullanım içindir

(16)

SİSTEM KURULUMU

D. Acoustimass modulü aşağıdaki ilkelere göre yerleştirin:

• En iyi ses kalitesi için, Acoustimass modülünü televizyonunuzla aynı duvar boyunca ayakları üzerine veya odanın ön kısmındaki diğer duvarlardan herhangi biri boyunca yerleştirin.

• Modülün ön açıklığı, her yöne bakabilir.

• Hemen yakında bir AC prizi olduğundan emin olun.

DİKKAT: Acoustimass modülünü ön ucunda, arka ucunda, yanında veya üzerinde çalıştırmayın.

Not: Sistemi çalıştırmadan önce, Acoustimass modülünün üzerindeki koruyucu filmlerin tamamını çıkardığınızdan emin olun. Yerinde bıraktığı akustik performansı etkileyebilir.

E. Hoparlörden gelen güç kablolarını ve Acoustimass modülünü AC (elektrik şebekesi) güç çıkışına takın.

(17)

Türkçe – 17

SİSTEM KURULUMU

İlk çalıştırma

Adım 1: Uzaktan kumandanın pillerini takın

Bu adım için gerekenler:

A. Uzaktan kumandanın arka tarafındaki pil kapağını kaydırarak açın.

B. Verilen iki AA (IEC LR6) pili, pillerin artı ve eksi uçları batarya bölmesinin içindeki kutup işaretlerine uyacak şekilde yerleştirin.

C. Pil kapağını kapanış sesini duyana kadar kaydırarak geri kapatın.

Adım 2: ADAPTiQ kalibrasyonu çalıştırın

®

Bu adım için gerekenler:

ADAPTiQ ses kalibrasyon sistemi, sisteminizin sesini, dinleme alanınızın akustiğine ® göre özelleştirir. Kalibrasyonu gerçekleştirmek için, oda sessizken yaklaşık 10 dakika beklemeniz gerekmektedir. Özel başlığı giyerken, sistem sizden, kendisi her bir konumda ölçümler yaparken, dinleme alanınızdaki beş farklı yerde (oturarak veya ayakta)

bulunmanızı isteyecektir. Sistemin ses komutları, sizi süreç boyunca yönlendirecektir.

Uzaktan kumanda (2) AA (IEC LR6)

piller

Pil kapağı

AA (IEC LR6) piller (2)

Uzaktan kumanda ADAPTiQ® ses kalibrasyon kulaklığı

(18)

SİSTEM KURULUMU

A. Uzaktan kumandayı hoparlöre doğrultun ve sistemin güç düğmesine basın.

B. Hoparlörün üzerinde bulunan, sistemin açık olduğunu belirten güç göstergesinin açık (beyaz) olduğunu ve durum göstergesinin kapalı olduğunu kontrol edin.

C. ADAPTiQ®kulaklıkları takın ve sağ ve sol sensörlerin kulaklarınızın üzerinde olduğundan emin olun.

Ses kalibrasyonu sırasında, kulaklık CineMate 1 SR sisteminin siz ne duyuyorsanız aynısını duymasını

®

sağlar.

D. ADAPTiQ konektörün kapağını, hoparlörün ucundan dışarı doğru kaydırın.

E. ADAPTiQ kulaklık kapağını ADAPTiQ kulaklık konektörüne, tamamen yerine ® yerleşene kadar takın.

Hoparlörün üzerindeki durum göstergesi yeşil renkte yanacak ve ADAPTiQ kalibrasyon sistemi otomatik olarak bağlayacaktır.

Güç Statü

Durum göstergesi turuncu renkte yanıp sönüyorsa:

• Hoparlör ile Acoustimass modülü arasında herhangi bir kablosuz bağlantı yok.

®

• Kullanım kılavuzunun arkasındaki Sorun Giderme tablosuna bakın ve

“Ses Yok” sorununun düzeltilmesi için talimatları izleyin.

Sensör

ADAPTiQ

ADAPTiQ düğmesi ADAPTiQ kulaklık konektörü

ADAPTiQ konektör kapağı

(19)

Türkçe – 19

SİSTEM KURULUMU F. Sistemin size verdiği, duyulabilir talimatları izleyin.

Not: İngilizce dil komutunu duyduktan sonra, farklı bir dil seçmek için ADAPTiQ düğmesine basabilirsiniz. Sonrasında, devam etmek için sesi yükseltme düğmesine basın.

Not: Dilinizi seçtikten ve devam etmek için sesi yükseltme düğmesine bastıktan sonra, ADAPTiQ düğmesine basarak, istediğiniz zaman sürecin başlangıcına geri dönebilirsiniz.

G. Süreç tamamlandığında, ADAPTiQ kulaklığı hoparlörden çıkarın ve güvenli bir yerde saklayın.

H. ADAPTiQ konektör kapağını yerine geri takın.

Adım 3: TV’nizin hoparlörünü kapatın

TV’nin sesinin CineMate 1 SR sistemini aracılığıyla en iyi şekilde alabilmek için, ® TV’nizdeki dahili hoparlörlerin kapalı olması gerekmektedir. Çoğu TV’de hoparlörlerin kapatılması için bir kurulum menüsü opsiyonu bulunmaktadır. Eski TV’lerde, arka panelde, ses çıkış konnektörlerinin yanında bir hoparlör açma/kapama düğmesi olabilir.

• Ayar menüsü olan bir TV’niz varsa, menü ögesinin yerini bulmak için TV’nizle birlikte gelen kumandayı kullanın ve TV hoparlörlerini kapalı olarak ayarlayın. TV’nizde, dahili hoparlörlerin kapatılması için bir menü ayarı yoksa, ses menüsünden çıkın ve TV sesini, en düşük ayara getirin.

• TV’nizin arka panelinde speaker on/off (hoparlör açma/kapama) düğmesi varsa, kapalı konuma (off) getirin ve TV sesini, en yüksek sesin yaklaşık %80’i seviyesine getirin.

• TV’nizin değişken ses çıkışı varsa, TV’nin sesini hoparlörden ses duyana kadar açmanız gerekebilir.

Not: TV’nizin hoparlörlerinin kapalı olduğunu teyit etmek için, Bose'nin uzaktan kumandasının üzerindeki Mute (Sessiz) düğmesine basın ve TV’nizden hiç ses gelip gelmediğini kontrol edin.

Adım 4: CineMate 1 SR kullanma kılavuzunuzu

®

kullanın

Temel işlevlerle ilgili talimatlar, uzaktan kumandayı programlama ve sorun giderme konusunda bilgi için kullanım kılavuzunuza bakın.

ADAPTiQ kalibrasyon sürecini tekrar ne zaman çalıştırmam gerekir?

• Odadaki mobilyaları tekrar düzenlerseniz veya farklı bir yere veya yöne herhangi bir hoparlör sistemi bileşeni yerleştirirseniz.

• Hoparlör sistemini farklı bir odaya taşırsanız.

(20)

Şekil

Updating...

Referanslar

Updating...

Benzer konular :