REMATRA BÖLGESEL PAZARLAMA ve TİCARET MERKEZİ Tiran / ARNAVUTLUK

Tam metin

(1)

REMATRA

BÖLGESEL PAZARLAMA ve TİCARET MERKEZİ

Tiran / ARNAVUTLUK

(2)

Neden REMATRA?

Üretici veya ihracatçı şirketlerimize, ürünlerini sergileyebilecekleri showroom ve standları, personel hizmetleriyle birlikte kiralama imkanı sunar. Böylelikle ithalatçı firmalar ile aranızda ticariilişki kurulmasını sağlıyoruz.

Üretici şirketler ürünlerini en küçük işletme ve KOBİ’lerden büyük ölçekli distribütörlere kadar farklı ölçeklerlerdeki müşterilerine REMATRA aracılığıyla pazarlama fırsatı yakalarlar.

Türkiye’den gelen şirketler, Arnavutluk’ta yeni bir şirket açma, Arnavut resmi makamlarına karşı bir yükümlülüğe girme gereksinimi ve firmalarına ait personel bulundurma maddi yükümlülüklerine ihtiyaç duymaksızın Arnavutluk üzerinden bölgeye açılabilme fırsatı yakalarlar.

► Tanıtım, event, tercüme ve her türlü danışmanlık konularında Türk şirketlerine, uzman bir ekiple sürekli destek verilmektedir.

REMATRA Center’ı ziyaret eden ithalatçı firma yetkililerine Türk şirketlerinin numune ve katalogları sunulmakta, bunun yanında canlı video-konferans ve İngilizce, Arnavutça, Türkçe, İtalyanca, Yunanca, Makedonca ve Sırpça dillerinde simultane tercüme hızmeti verilmektedir.

► Arnavutluk ve bölge ülkelerindeki ithalatçı firmalardan gelen numune veya katalog istekleri,

(3)

Sundugumuz Ek Hizmetler

► Portföyümüzdeki firmalarımız için pazarlama konseptinin oluşturulması,

► Yapılan çalışmalar arasında; ürün standartlarının saptanması, gerçekçi

fiyat politikalarının belirlenmesi, piyasadaki rakip ürünlerin analizi ve ülke

şartlarına uygun reklam stratejilerinin belirlenmesi de yer almaktadır.

(4)

REMATRA Center-Tirana Expo Center Birlikteliği

► 13 000 m2 kapalı alana ve 15 000 m2 otopark alana sahip olan TIRANA EXPO CENTER; yurtiçi fuarlar, şenlik ve festival organizasyonları düzenlemek amacıyla 2010 yılında kurulmuştur ve REMATRA CENTER’ın partneridir.

► Özellikle sektör fuarlarında Arnavutluğun lider sirketi olan TIRANA EXPO CENTER, ihtisas fuarlarının sadece organizasyon bazında düşünülmemesini, bölgelerin ticari potansiyellerine göre düzenlenmesini de hedefe ulaşmada ve bölgesel bazda

gelişimde mutlak görmektedir.

REMATRA Center’da temsil edilen firmalar, ihtisas fuarlarının gerçekleştikleri dönem içerisinde artan fuar ziyaretçi potansiyelinden de faydalanıp marka ve ürünlerini daha geniş bir müşteri portföyüne de sunmuş olacaklardır.

(5)

ULAŞIM

REMATRA Center, Tiran Uluslararası Havalimanına yaklaşık 12 km yakınlıkta olduğu için Türkiye’den gelen katılımcılar 15 dakika içinde fuar veya showroom alanına erişebilirler.

Türk Hava Yolları ile – Atatürk Havalimanından haftanın her günü

Pegasus Hava Yolları ile Sabiha Gökçen Havalimanından Pazartesi-Pazar

Perşembe-Cuma Pazartesi-Pazar Perşembe-Cuma

İstanbul Sabah Kalkış - 07:30 Tiran Varış - 08:10 İstanbul Akşam Kalkış - 19:05 Tiran Varış - 19:45 Tiran Sabah Kalkış - 09:10 İstanbul Varış - 11:50 Tiran Akşam Kalkış - 20:40 İstanbul Varış - 23:20

İstanbul Kalkış - 08:50 Tiran Varış - 09:50 İstanbul Kalkış - 13:35 Tiran Varış – 14:35 Tiran Kalkış – 10:30 İstanbul Varış - 13:10 Tiran Kalkış - 15:15 İstanbul Varış - 17:55

(6)

Lokasyon

► Arnavutluk, AB tarafından denize kıyısı olmayan ülkeler için transit ülke ilan edilmiştir. Bu nedenle Kosova-Makedonya-Sırbistan-Karadağ gibi ülkeler, Durres liman kentine ulaşabilmek için mutlaka Arnavutluk’un başkenti Tiran’ dan geçmek zorundadır.

► İstanbul–Tiran karayolu mesafesi Yunanistan üzerinden 1012 km’dir.

► REMATRA Center Durres liman kentine 35 km, Karadağ’a 110 km, Makedonya’ya 120 km, Kosova’ya 150 km, Yunanistan’a 190 km’ uzaklıktadır.

► 24 Haziran 2014 tarihinde AB aday ülke statüsünü hak etmiştir.

► 15 Aralık 2010

tarihinden itibaren AB serbest dolaşımı başlamıştır.

(7)

Showroom Alanı

TIRAN EXPO Genel Görünüm

facebook.com/tiranaexpocentre

(8)

Showroom Alanı

► REMATRA;

yılın 365 günü 09:00–18:00 saatleri arasında açık olan 13000 m2’lik EXPO fuar alanı içinde 3000 m2 showroom alanında10 ile 50 m2arasında değişen standlarda pazarlanmasını sağlar.

REMATRA Genel Görünüm

(9)

Daha fazla bilgi için:

Gökhan KASAPOĞLU Kurucu -Genel Müdür gokhan.kasapoglu@rematra.al

Tanıtım videosu:

Şekil

Updating...

Benzer konular :