Sadece Hastalığı Değil, Bütünü Tedavi Etmek İçin

Tam metin

(1)

Sadece Hastalığı Değil,

“Bütünü” Tedavi

Etmek İçin

(2)

www.guven.com.tr

0312 457 25 25 / 457 35 43

Güven Hastanesi Şimşek Sok. No: 29

KAVAKLIDERE

Alacaatlı Cad. No: 15 ÇAYYOLU Güven Çayyolu Sağlık Kampüsü

Yaşamınız kesintisiz aksın, yüzünüzde gülümseme hiç solmasın diye biz gece uyumadan, gündüz oturmadan çalışmaya devam ediyoruz. Ama çağ değişiyor…

Sizin beklentilerinizle birlikte, bizim size sunabileceklerimiz de farklılaşıyor.

Birinci önceliğimiz sağlıklı olma halini bir üst seviyeye çıkarmak. Bunun için kanıta dayalı modern tıbbın tüm parametrelerini, teknolojimiz, uzmanlığımız ve tecrübemizle zaten kullanıyoruz.

Bütünselliği ise, zihin sağlığınızı, beslenme alışkanlıklarınızı ve size uygun olan doğru fiziksel aktiviteleri planlayarak elde ediyoruz.

Size yeni oluşumumuz Güven Yaşam’ın müjdesini vermek isteriz.

Hayat boyu sürecek bir iyilik-sağlık hali için bütünsel yaklaşımı da kullanmaya başlıyoruz.

Elbette Güven farkıyla. Kanıta dayalı tıbbın kontrolünde hizmetlerimizi bir ya da iki uzmanla değil, her konuyu kapsayacak bir konseyle veriyoruz.

Tecrübe ettiğiniz Güven kalitesini Güven Yaşam’da, farklı kulvarlarda da size sunmak için tüm birikimimizi ortaya koyuyoruz.

Daha nice yeniliklerde görüşmek dileğiyle, Güven Ailesi

45 yıldır işimiz…

Hayatımız, sizin sağlığınız.

(3)

Hastalığı tedavi ederken

“Bireyi” hayata kazandırıyoruz

Güven Yaşam, her insanın; “bedensel, ruhsal ve sosyal” bütünlüğüyle hayatın içinde yer alması gereken bir birey olduğuna inanır.

Güven Yaşam, modern tıbbın kanıtlanmış yöntemlerini, en yeni teknolojinin imkanlarıyla uygulamakla yetinmez. Bütüncül yaklaşımın tüm imkanlarını da seferber eder… Hem de kanıta dayalı tıbbın kontrolünde, konusunda Türkiye’nin en iyileri arasında yer alan uzmanlardan oluşan bir konseyle…

Güven Yaşam’a göre, insan bedeninin ancak tüm sistemleri uyum içinde çalışıyorsa tam anlamıyla sağlıklı olmaktan söz edilebilir. Bu yaklaşım insan bedenine bir bütün olarak bakmaktadır.

Güven Yaşam’ın en önemli özelliği, kardiyovasküler, onkoloji, pulmoner ya da obezite hastalarının, modern tıp ile tedavisi gerçekleştirilirken, hastalık anı ya da sonrası için bedensel, ruhsal ve sosyal yardımların da “doktor kontrolünde” gerçekleşmesidir.

Hastalarımızın hayatlarına kaldıkları yerden devam etmeleri… Hatta daha da ileriye gitmeleri için elimizden geleni yapmaya hazırız.

Gelin, programlarımızı birlikte inceleyelim

(4)

Onkoloji Destek Programları

Bu programdan, kanser tanısı alıp tedaviye yeni başlayanlar, kemoterapi ve/veya radyoterapisi biten bireyler ve aile yakınları da faydalanabilir.

Konunun uzmanı doktorlar, fizyoterapist, diyetisyen, psikolog, sağlıklı yaşam aile danışmanı, zihin, beden ve sanat terapistlerinden oluşan bir konsey, hastanın programa başlayıp başlayamayacağına ya da hangi aşamalardan geçmesi

gerektiğine karar verir.

Bu programda, tedavi sırasında ve sonrasında bireyin stres, kaygı, endişe gibi olumsuz duygularıyla baş edebilmesi, sağlıklı beslenme alışkanlıklarının öğretilmesi ve uygulanmasının temini sağlanır. Bu beslenmenin devam edebilmesi için gerekiyorsa eve/işe yemek servisi de yapılır. Kas güçsüzlüğü / yorgunluk hissinin giderilmesi için düzenli, kişiye uygun fiziksel aktivite alışkanlığının uygulanması ve kazandırılması, ağrıyla baş edebilme yeteneğinin desteklenmesi, tedavinin yan etkilerinin azaltılması ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, psikososyal açıdan ailesi ve çevresiyle denge içinde olabilmesi, sanatı hayatın içine alarak motivasyon ve benlik algısının güçlendirilmesi de programın önemli noktalarıdır.

(5)

Obezite Destek Programı v

Bu programa obezite cerrahisi geçirmiş olan ya da kilo problemi yaşayan herkes katılabilir.

Konunun uzmanı doktorlar, fizyoterapist, diyetisyen, yemek uzmanları, psikolog, sağlıklı yaşam aile danışmanı, zihin, beden ve sanat terapistlerinden oluşan bir konsey, hastanın programa başlayıp başlayamayacağına ya da hangi aşamalardan geçmesi gerektiğine karar verir.

Bu programda, kilo kontrolüne destek olunur; kronik hastalıklardan korunma, var olan hastalıkların medikal tedavisine destek olma, iyileşme sürecini hızlandırma, kişiye psikososyal yönden yardımcı olma, sağlıklı ve bilinçli beslenme alışkanlıkları kazanması sağlanır. Bireyin, bu programı hayat tarzına dönüştürebilmesi için; yemek uzmanları tarafından kişiye özel hazırlanan yemekler ev yada iş yerine gönderilir nasıl hazırlanacağı workshoplarla öğretilir ve kendi başına hazırlaması gerçekleştirilir.

Kişiye uygun fiziksel egzersiz doktor kontrolünde performans testlerinin hedeflerine göre fizyoterapistler/PT’ler eşliğinde birebir yaptırılır. Kişinin fiziksel egzersizi yaşam şekli haline getirmesine destek olunur?

(6)

Kardiyovasküler Hastalıklar Destek Programları

Bu programdan, hayat kalitesini bozan kardiyovasküler hastalığı olanlar, kalp krizi (MI) geçirenler, kalp ameliyatı olanlar yararlanabilir.

Konunun uzmanı doktorlar, fizyoterapist, diyetisyen, psikolog, sağlıklı yaşam aile danışmanı, zihin, beden ve sanat terapistlerinden oluşan bir konsey, hastanın programa başlayıp başlayamayacağına ya da hangi aşamalardan geçmesi gerektiğine karar verir.

Bu programda, en önemli özellik kalp ritminin sürekli ölçümlenmesidir. Çalışmalar, kardiyolog kontrolünde fizyoterapistler eşliğinde, her saniye monitörle izlenerek yapılır.

Bu programda, kalp krizi riskini azaltmak, tedavi sürecinde olumsuz duygularla baş edilmesini sağlamak, sağlıklı beslenme ve uygun fiziksel aktiviteye destek olmak, kalp sağlığını koruyucu yaşam tarzı için yardımcı olmak, anksiyete ve depresyon riskini azaltmak, kilo kontrolünü sağlamak, bireyin hayatının huzurlu, keyifli ve kaliteli yaşamasına katkı yapmak için çalışılır.

(7)

Sigarayı Bırakma Destek Programı

Sigara içen ve bırakmak isteyen herkes programa katılabilir.

Konunun uzmanı doktorlar, fizyoterapist, diyetisyen, psikolog, sağlıklı yaşam aile danışmanı, zihin, beden ve sanat terapistlerinden oluşan bir konsey, hastanın programa başlayıp başlayamayacağına ya da hangi aşamalardan geçmesi gerektiğine karar verir.

Programda sigara bırakılırken edinilecek yeni alışkanlıkların öğrenilmesi ve kontrol edilmesi önemlidir. Beslenme alışkanlığını kontrol etmek, doktor kontroünde fizyoterapistler eşliğinde, programı destekleyici fiziksel aktiviteler yapılır ve meditasyon ve gevşeme destekleri de öğretilir.

Bu programda, sigara bırakma sürecinde yaşanan endişe, kilo alma korkusu, sinirlilik, anksiyete, yoksunluk duygusunun telafisi ve kişinin motivasyonunun artırması için destek olunur

(8)

The LifeCo Ankara

@Güven

Dr. Aysun Küçükel İkinci Bahar

G4 Güven Sağlıklı Spor Kompleksi

Tıp Merkezi

Spor, eğlence ve kültür aktivitelerinin açık havada yapılabildiği çok amaçlı bir park.

Her branşta hizmet veren, cerrahi işlemlerin de yapılabildiği tam teşekküllü bir tıp merkezi.

Alacaat lı Caddesi

BeylerCaddesi

Yaralanma ve sakatlanma risklerinin

minimize edileceği, “sağlık için sporu” uzman sağlık ve spor hocalarıyla doktor heyeti kontrolünde yapabileceğiniz merkez.

Yogadan masaja, doğru beslenmekten kilo kontrolüne, hayatı daha iyi yaşamak için hizmet sunan bir merkez.

Palyatif bakım yapılan, geriatrik hastalara hizmet veren, yatarak fizik tedavi, kilo kontrol programları ve medikal tedavilerin uygulandığı merkez.

Dr. Ahmet Küçükel Parkı Güven

Yaşam

Akıl, beden ve ruh sağlığına tam çözüm için buradayız.

0312 457 25 25

G Ü V E N Ç A Y Y O L U S A Ğ L I K K A M P Ü S Ü www.guven.com.tr

(9)

Zihin ve Beden Terapileri

Güven Yaşam’ın sağlıklı bireylere sunduğu Güvenle Yenilen programında ve sağlıklı yaşam destek programlarında; aşağıdaki terapiler uygulanmaktadır.

Transformal Nefes Terapi Teknikleri Sağlıklı ya da hastalıklı olsun her birey doğru nefes almalıdır. Nefes teknikleri uygulamaları kişiye, nefes ve kalp atışlarının denetimini, üzüntülü olunduğunda kalbi kontrol etmeyi ve stress yönetimini de öğretir.

Ameliyat olan kişiler, bir ay sonrasında nefes teknikleri egzersizlerine başlayabilir.

Masaj Yumuşak dokulara uygulanan bir rahatlatma yöntemidir. Ağrı, yorgunluk, anksiyete, bulantı ve depresyonu azaltır, yaşam kalitesini yükseltir.

Yoga Solunum teknikleri, fiziksel

duruş ve meditasyondan oluşur. Yaşam kalitesini yükseltmek için kullanılır.

Müzik Terapi Gevşeme sağlama, stresi, ağrıyı, depresyonu azaltma, kan basıncını düzenleme gibi noktalarda faydalıdır.

Sanat Terapileri Sanat terapistleri eşliğinde

ilgi duyduğunuz ya da merak ettiğiniz sanatsal faaliyetler gerçekleşir.

(10)

Hamile Egitim, Gebelik ve Doğum Sonrası Destek Programları

Hamilelik döneminin her yönünü çok iyi bilen uzmanlar eşliğinde katılacağınız destek programları ile hamilelikte ağrı tedavisi, beslenme ve kilo kontrolü, egzersiz programları ile rahat bir hamilelik geçirme, sonrasında ise anne sütü ve emzirme, bebek bakımı ve banyosu konularında her şeyi bu programda uzmanlarından öğreneceksiniz.

(11)

G4 Sağlıklı Spor Kompleksi Programları

G4 Güven Sağlıklı Spor Kompleksi’nde profesyonel sporculara ve hayatına sporu katanlara, sağlık taraması, diyet ölçümleri ve performans testleri sonrasında, hekimlerden oluşan konsey tarafından hazırlanan, yaralanma riskinin minimize edileceği kişiye özel spor programları belirlenir. Bu programlar risk grubuna dahil olan misafirlerimiz için fizyoterapistler, sağlıklı olan misafirlerimiz için ise spor antrenörleri tarafından birebir verilmektedir. Güven Mutfak tarafından, sporculara ya da işinize özel yemekler ev ya da işyerinize gönderilir.

• Sporcu sağlığı programı

• Hayatına sağlık için sporu katmak isteyen herkes

(12)

Yaşam kalitenizi yükseltmek için Yenilenme programına davetlisiniz

Güven Yaşam, sağlıklı bireylerin yaşam kalitesinin çok daha yükseltileceğine inanıyor… Bunun için de, belirli sürelerde, bütünsel bir iyilik programı hazırlandı.

Güvenle Yenilen Programı, bireyleri biyopsikososyal yönden değerlendirerek; sağlıklı yaşam davranışları konusunda farkındalık yaratılmasını amaçlar. Bedensel, ruhsal ve sosyal yönden bütünsel bir iyilik programı olan Güvenle Yenilen, herkes için koruyucu, tedavi edici ve esenlendirici bir yapı oluşturur.

Güven Yaşam’a gelen bireyler, öncelikle bütünsel bir check-up’tan geçirilirler. Bu check-up sadece fiziksel tetkiklerle yapılmaz. Aynı zamanda testlerle zihinsel bir check-up da gerçekleştirilir. Bu check-up sonrası beslenme alışkanlıkları masaya yatırılır ve kontrol edilir. Ardından konsey toplanarak değerlendirme yapar. Bedenin esnekliği, postürü, denge durumu ve kas gücü ölçülür. Psikologlar eşliğinde zihinsel durumun fotoğrafı çekilir.

Testlerin sonucuna göre, 3 günlük kişiye özel bir program başlar. Program İç hastalıkları uzmanı, sağlıklı yaşam aile danışmanı, psikiyatrist, psikolog, diyetisyen, fizyoterapist, Personal Trainer, nefes terapisti, müzik, sanat ergoterapisti, yoga/meditasyon uzmanı, SPA danışmanı ve yemek hazırlama uzmanı eşliğinde yapılır.

Bu program, sağlıklı beden, beyin ve ruh bütünlüğüne uygun düşünce, duygu ve davranışlar kazanmanıza yardımcı olur; iyilik hali hissetmenizi sağlar.

Sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite ve zihin-beden terapileriyle, motivasyonunuzu artırarak, stresle baş edebilmeniz için destek olmayı hedefler. Bireyde kendi bedenini ve zihniyle ilgili farkındalık yaratmayı amaçlar.

Program sonrasında 3 aylık bir kontrol süresi bulunur.

(13)

Yıllara Hayat

Hayata Yıllar Katmak İçin

Şekil

Updating...

Referanslar

Updating...

Benzer konular :