SuperPower

Belgede KULLANICILAR İÇİN Cochlear Baha 5 Sistemi (sayfa 8-28)

Orta ila ileri derecede işitme kaybı 65 dB SNHL düzeyine kadar

* Sensorinöral İşitme Kaybı

Dennis K, ABD, Baha Connect kullanıcısı.

Hafif gürültülü ortamda konuşma

Akşam yemeğinden sonra bulaşık makinesi çalışırken sohbet edin

Hafif gürültü

Arka plan gürültüsünün uğultusunu azaltın

Alçak sesle konuşma

Bir çocuğun hafif fısıldamalarından keyif alın

Yüksek gürültü

Gürültülü ortamlarda rahatlıkla işitin

Sessiz

Sessiz ortamlarda hafif sesleri anlayın

Yüksek sesle konuşma

Hararetli sohbetleri rahatlıkla gerçekleştirin

Her durumda daha iyi işitmenize yardımcı olacak yedi SmartSound iQ ortamı:

Gürültülü ortamda konuşma

Kalabalık bir kafe gibi gürültülü ortamlarda sohbet edin

Siyah Kahverengi

Bakır Gümüş Sarı

Gerçek boyut

Baha 5 Ses İşlemcisi.

45 dB SNHL düzeyine kadar işitme kaybı için

Baha 5 Ses İşlemcisini ilk kez gören kişilerin birçoğu

"Ne kadar küçük!" diyor. Bu doğru. Ayrıca kaçırdığınızı dahi fark etmediğiniz sesleri duymanıza yardımcı olmak üzere tasarlanan gelişmiş işitme teknolojileriyle doludur.

Bob Y, ABD,

Baha Connect kullanıcısı.

Cochlear Baha Sistemi

160.000

'den fazla kişinin işitmesine

yardımcı olmuştur.

Gerçek boyut

Siyah Kahverengi

Bakır Gümüş Sarı

Baha 5 Power.

55 dB SNHL düzeyine kadar işitme kaybı için

Şaşırtıcı derecede akıllı bir güce sahip Baha 5 Power ses işlemcisi, size her türlü dinleme ortamında ihtiyaç duyacağınız yükseltme özelliğini sağlar. Akıllı bir cihaz olmakla birlikte kullanım kolaylığı ve rahatlığı sağlayan muhteşem cihaz üstü işlevlere de sahiptir.

Gerçek boyut

Siyah Kahverengi

Bakır Gümüş Sarı

Karbon

rengi Moka rengi

Mısır

sarısı Duman rengi Şarj edilebilir pil

Gerçek boyut

Baha 5 SuperPower.

65 dB SNHL düzeyine kadar işitme kaybı için

Kemik yoluyla iletimde devrim niteliği taşıyan Baha 5 SuperPower, başa takılan ilk kemik yolu iletimli süper güçlü ses işlemcisidir. Eşsiz tasarımıyla ileri derecede işitme kaybına sahip kişiler için zorlu işitme durumlarını daha kolay ve daha keyifli hale getirecek şekilde üretilmiştir.

14

Kendi tarzınızla bağlanma özgürlüğü.

Baha Sistemi, diğer kemik iletimli sistemlerde benzeri olmayan şekillerde etrafınızdaki dünyayla bağ kurmanızı sağlar. Bir dizi farklı işitme cihazı ve gelişmiş ses işlemcisi ile birlikte size ayrıca farklı True Wireless™ aksesuarlar, Made for iPhone (MFi) teknolojisi ve akıllı uygulamalar da sunar.

Toplantılarda ve gruplarda daha iyi işitin

Mini Mikrofon 2+; konuşmaları ofiste, arabada veya evde, her nerede olursanız olun daha net işitmenize yardımcı olan, taşınabilir kesintisiz ses iletim cihazlarıdır.

Ailenizle birlikte TV izlemenin keyfini yaşayın

Cochlear'ın Kablosuz TV Aksesuarı, doğrudan ses işlemcinize iletilen sesi işitmenizi sağlar ve televizyonun sesini aileniz için yüksek olacak kadar açmanız gerekmez. En son filmleri izlerken veya en yeni video oyunlarını oynarken ailenizle sohbet edin.

Telefonda daha net ve anlaşılır şekilde sohbet edin

MFi bağlantısını kullanmadığınız zamanlarda Telefon Klipsi, gürültülü ortamlarda bile daha rahat telefon görüşmeleri yapabilmeniz için akıllı telefonunuza "eller serbest" bağlantı sağlar. Telefon Klipsini sesleri doğrudan ses işlemcinize kesintisiz iletmek için de kullanabilirsiniz.

En sevdiğiniz cihazlardan ses akışı gerçekleştirin

Cochlear Baha 5 ses işlemcileri, doğrudan iPhone veya iPad'inizden ses iletimi yapmanızı sağlayan Made for iPhone teknolojisine sahiptir; böylece en sevdiğinizi filmleri izlerken, hareket halinde müzik dinlerken veya dünyanın diğer ucundaki ailenizle video görüşmesi yaparken net ve anlaşılır şekilde işitebilirsiniz. Cochlear Wireless Phone Clip (Telefon Klipsi) aksesuarını kullanarak bunların tamamını Android telefonunuzla da gerçekleştirebilirsiniz.

Bilateral Baha Sistemi kullanıcıları olarak her iki ses işlemcisine de iletilen kablosuz kesintisiz ses iletimi sayesinde tam stereo sesin tadını çıkarabilirsiniz.

Kontrol sizde

Baha 5 Akıllı Uygulamasını kullanarak ses işlemcinizi kolayca kontrol edebilir, izleyebilir ve yönetebilirsiniz.

Programları ve ses düzeyini değiştirin, pil düzeyini kontrol edin, en sevdiğiniz yerlere ait özel ayarları kaydedin, hatta kaybolursa ses işlemcinizin yerini bulun!

Cochlear Uzaktan Kumanda, ses işlemcinizdeki ayarları kolayca değiştirmek için kullanılabilir ve özellikle el beceriniz zayıfsa son derece yardımcıdır.

"Made for iPhone teknolojisi hayatı çok kolaylaştırıyor.

Aracımı kullanırken telefonda konuşabiliyorum. Müzik dinlerken sözcükleri anlayabiliyorum. Çok daha iyi işitebiliyorum."

Shelly S, ABD, Baha Connect kullanıcısı

16

Baha SoundArc ile farkı işitin.

Baha Sisteminin muhteşem özelliklerinden biri, diğer işitme implantlarının aksine hayatınızı değiştirecek bir implant edinme kararını vermeden önce kemik iletiminin avantajlarını bizzat deneyimleyebilmenizdir.

Deneyin

Kemik iletimi yoluyla sesin nasıl geldiğini, Baha ses işlemcilerini Baha SoundArc üzerine takarak

deneyebilirsiniz. Şıklığı ve rahatlığı ile işitme cihazını ofiste, evde veya arkadaşlarınızla dışarıdayken kullanmanın verdiği güveni hissedebilirsiniz.

SoundArc bir veya iki ses işlemcisi ile kullanılabilir, farklı boyutları vardır, farklı baş biçimlerine ve boyutlarına göre uyarlanabilir ve renk tercihinizle eşleştirebileceğiniz çok sayıda renkli yumuşak uçlara sahiptir.

Yumuşak uç renk seçenekleri

Gri Turkuaz

Pembe Yeşil Kahverengi Siyah

1 Yumuşak silikon uçlar

2 Baha SoftWear Ped

3 Ayarlanabilir yaylı bant

4 Tüm Baha 5 ses işlemcilerine bağlanabilir

Alternatif bir deneme cihazı.

Kemik iletimi ile işitmeyi, Baha Softband ile de deneyimleyebilirsiniz. Baha Ses İşlemcisi, kemik iletimi ile işitmeyi kolayca deneyimlemeniz için basit bir klips sistemiyle bağlanır.

1 2

3 4

"SoundArc'ta beni etkileyen şey, onun zarif, modern tasarımı oldu ve hastalarımızın da bunu gerçekten beğeneceklerine inanıyorum."

Klinik Bilim İnsanı - Odyoloji, Birleşik Krallık

18

Baha İmplantı edinmek.

Kemik iletimi ile Baha Sisteminin ne kadar iyi çalıştığını deneyimledikten sonra implante edilebilen bir çözüm için sonraki adımı atmak isteyebilirsiniz.

İmplant, sesin iletimini geliştirir ve hem şimdi hem de gelecekte daha eksiksiz ve doyurucu bir işitme deneyiminden faydalanmanızı sağlar.

Uzun süreli daha iyi işitme

Cochlear, size iki farklı implant seçeneği sunan tek şirkettir.

Her ikisi de aynı, küçük Baha İmplantı kullanıyor; Baha Attract Sistemi ses işlemcisini implantla manyetik bir bağlantı kullanarak sesi iletirken Baha Connect Sistemi, ses işlemcisini implanta küçük bir abutment ile bağlar.

Cerrahi karmaşık bir işlem değildir ve genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Çoğu cerrahi işlem yarım saat içerisinde tamamlanır ve aynı gün evinize dönebilirsiniz.

Sizin için en iyi implant sisteminin hangisi olduğunu ve atmanız gereken adımları anlamak için işitme uzmanınızla görüşün.

1000 yıllık yayınlanmış implant araştırmaları temel alınarak Baha İmplantın, uzun süreli kullanımda hastaların %98,4'ünde stabil olduğu kanıtlanmıştır.

4

Baha BI300 İmplant

19

1 2

3

1 Ses işlemcisi havadaki sesleri yakalar.

2 Ses işlemcisi sesleri titreşimlere dönüştürür ve bu titreşimleri bir manyetik bağlantı aracılığıyla implant üzerinden gönderir.

3 İmplant, titreşimleri kemik üzerinden doğrudan iç kulağınıza iletir ve titreşimler burada elektriksel uyarılara dönüştürülerek beyne gönderilir.

20

Baha Attract Sistemi.

Kemik iletimli implant çözümlerindeki işitme performansı, konfor ve sadelik için yüksek bir standart belirler. Birbirini çeken dahili ve harici mıknatıslar sayesinde hem rahat hem de kolay bir kullanım ve bakım imkanı sunar.

İşitme için manyetik bağlantı

Baha Attract Sistemi, başka işitme çözümlerinden geçiş yapanlar veya işitme kaybına yönelik ilk kez tedavi görenler için harika bir seçenektir.

Kullanımı kolaydır; sesi implanta ileten harici mıknatısa bağlı Baha Ses İşlemcinizin üzerine klips sistemiyle yerleştirmeniz yeterlidir. Sevdiğiniz faaliyetleri yaparken istikrarlı ve güvenilir sesin keyfini çıkarabilirsiniz.

İşitmenin konforlu yolu

Baha SoftWear™ Ped daha fazla konfor ve performans için harici mıknatısın üzerine yerleşir ve başınızın şekline rahatça adapte olarak basıncı yüzey üzerine eşit biçimde dağıtır.

"Biri size neyi geri kazandığınızı gösterene kadar aslında ne

kaybettiğinizi anlamıyorsunuz...

fark inanılmazdı, gerçekten inanılmazdı."

Jon P, Birleşik Krallık, Baha Attract kullanıcısı.

1 2

3

22

Baha Connect Sistemi.

Hayatınızı en iyi şekilde yaşamanız için size optimal işitmeyi sağlamak üzere tasarlanmış, kullanımı kolay ve konforlu bir kalıcı işitme çözümü.

5,6

İşitme için doğrudan bağlantı

Baha Connect Sistemi, implant ile Baha Ses İşlemciniz arasında doğrudan bir bağlantı sunan ve kulağın arkasında yer alan küçük bir abutment kullanır. Ses işlemcinizi abutment'in üzerine tam olarak oturtmanız yeterlidir;

sonrasında hayatı yaşamaya değer kılan şeyleri yapmaya devam edebilirsiniz.

En son teknoloji, en iyi sonuçlar

Baha Connect Sistemi hızlıca iyileşmenize yardımcı olur.

Sistemin abutmenti, benzersiz yüzey kaplaması ile alanının en gelişmişi olan Dermalock™ teknolojisini içerir. Bu teknoloji vücudunuzla entegre olarak daha kısa cerrahi süresi ile daha hızlı iyileşme sağlar ve size harika kozmetik sonuçlar sunar.7,8

1 Ses işlemcisi havadaki sesleri yakalar.

2 Ses işlemcisi sesleri titreşimlere dönüştürür ve bu titreşimleri bir abutment aracılığıyla implant üzerinden gönderir.

3 İmplant, titreşimleri kemik üzerinden doğrudan iç kulağınıza iletir ve titreşimler burada elektriksel uyarılara dönüştürülerek beyne gönderilir.

" Baha [ses işlemcilerimi]

seviyorum, her ikisini de!

Çoğu insan iki kulakla işitebilmenin ne kadar kıymetli olduğunu anlamıyor."

Anne S, ABD, Baha Connect bilateral kullanıcısı.

24

Debra'nın öyküsü.

İşitme kaybım çocukluğumda, sağ kulağımda başladı. Doktorlar işitme yardımcılarının pek bir yararı olmayacağını söylediklerinden bu durumla birlikte yaşamam gerektiğini düşünüyordum. Birkaç yıl önce sağ kulağımdan işitemez hale gelmeme yol açan bir ameliyat geçirdim.

İşte bu sırada doktorlarım bana ilk kez Baha Sisteminden bahsetti; yaşadığım işitme kaybı türü için en iyi seçenek olduğunu söylediler. Daha önce Baha Sistemini hiç duymamış ve kullanan biriyle de tanışmamıştım.

Doktorlarım bana bilgi verdi; ben de daha fazla bilgi edinmek ve Baha Sistemini kullanan diğer kişileri araştırmak için internete girdim.

Kararımı vermeden önce bir ses işlemcisiyle işitmeyi deneme fırsatım oldu. Farkı anında işitebildim ve Baha İmplantı ile devam etmeye karar verdim. Ses işlemcimin takıldığı gün sevinçten ağladım. Sanki sesleri ilk kez işitiyordum. Her iki kulağımla da işitmek ve kaybettiğim stereo sesleri geri kazanmak muhteşemdi; son derece duygusal anlar yaşadım.

Gerçekten hayatımı değiştirdi. Bir öğretmen olarak öğrencilerimi işitebilmek için kendimi çok zorluyordum.

Şu anda sınıfta sesleri çok daha iyi işitebiliyor ve benimle hangi öğrencimin konuştuğunu rahatlıkla tespit edebiliyorum.

Önceden gürültülü bir restorana gittiğimizde yalnız oturuyordum, çünkü insanların sözlerini duyamıyordum.

Mini Mikrofon sayesinde artık gürültülü ortamlarda bile eşimle ve kızlarımla gerçekten karşılıklı iletişim kurabiliyorum.

"Baha Sistemi bana yepyeni bir dünyanın kapılarını açtı ve hayatımda ilk kez her iki kulağımla da gerçekten iyi işitebiliyorum."

Baha Sistemi bana yepyeni bir dünyanın kapılarını açtı ve hayatımda ilk kez her iki kulağımla da gerçekten iyi işitebiliyorum. Diğer kişiler öykülerini benimle paylaştılar ve bunun bende büyük bir etkisi oldu: Hayatım değişti.

Ben de kendi öykümü anlatarak başka hayatların değişmesine yardımcı olabilirim diye düşündüm.

Diğer muhteşem öyküleri ve videoları görüntülemek

için

www.cochlear.com

adresimizi veya YouTube kanalımızı ziyaret edin.

Debra B, ABD, Baha Connect kullanıcısı.

Giderek daha fazla sayıda insan, Cochlear'ı tercih ediyor.

Bir işitme implant sistemini değerlendirirken en iyi çözümden yararlandığınızı bilmek önemlidir.

Sadece bugün değil, yaşam boyu daha iyi işitmek için. İşte bu sebeple giderek daha çok sayıda kişi, diğer implante edilebilir sistemleri değil, Cochlear implant sistemini tercih ediyor.

Yaşam boyu destek ve inovasyon

Cochlear, implante edilebilir işitme sistemleri alanında öncüdür ve insanlara ses armağanını sunmak için 40 yıldan uzun süredir yenilikler geliştirmektedir.

En önemlisi, durmadan ilerlemeye devam ediyoruz.

Ve bunu tek başımıza yapmıyoruz.

Her gün işitebilmek için Baha Sisteminden yararlanan kişiler ve bu kişilerin, tavsiyelerine güvendikleri işitme uzmanları ile sürekli işbirliği içinde çalışıyoruz. Bu kişiler

inovasyonumuza yön veriyor ve böylece biz de doğru noktalara odaklanabiliyoruz.

Böylece siz de işitmenizde olumlu bir fark yaratacak en gelişmiş teknolojiye erişeceğinizden her zaman emin olabiliyorsunuz.

Dünya genelinde 550.000'den fazla

insan Cochlear işitme implant sistemini tercih etti.

28

İfade edilen görüşler kişiseldir. Cochlear teknolojisinin sizin için uygun bir fırsat olup olmadığına karar vermek için sağlık uzmanınıza danışın.

İşitme kayıplarının tedavisi konusunda lütfen sağlık uzmanınıza başvurun. Sonuçlar birbirinden farklı olabilir; sağlık uzmanınız sonuçlarınızı etkileyebilecek faktörler hakkında size tavsiyelerde bulunacaktır. Her zaman kullanım talimatlarını okuyun. Tüm ürünler, tüm ülkelerde satışa sunulmayabilir. Ürün bilgileri için lütfen yerel Cochlear temsilcinizle görüşün.

Cochlear Baha 5 ses işlemcileri iPhone, iPad ve iPod touch ile uyumludur. Cochlear Baha 5 Smart Uygulaması, App Store ve Google Play'de bulunabilir. Uyumluluk bilgileri için www.cochlear.com/compatibility adresini ziyaret edin.

Cochlear, Baha, 科利耳, コクレア, 코클리어, Hear now. And always, SmartSound, elips şeklinde logo ve ® veya ™ sembolünü taşıyan markalar; Cochlear Bone Anchored Solutions AB veya Cochlear Limited'in (aksi belirtilmediği sürece) ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Bluetooth marka adı ve logoları; Bluetooth SIG, Inc.ın sahip olduğu tescilli ticari markalardır ve bu markaların Cochlear Limited tarafından her türlü kullanımı lisans altındadır. iPhone, iPad ve iPod touch; Apple Inc.ın ABD ve diğer ülkelerde tescilli ticari markalarıdır.

© Cochlear Bone Anchored Solutions AB 2020. Tüm hakları saklıdır. MAR20.

D1715411-V1. Turkish translation of D1613621-V1.

www.cochlear.com

Cochlear Bone Anchored Solutions AB Konstruktionsvägen 14, 435 33 Mölnlycke, Sweden Tel: +46 31 792 44 00 Fax: +46 31 792 46 95 Regional offices:

Cochlear Ltd (ABN 96 002 618 073) 1 University Avenue, Macquarie University, NSW 2109, Australia Tel: +61 2 9428 6555 Fax: +61 2 9428 6352 Cochlear Americas 13059 E Peakview Avenue, Centennial, CO 80111, USA Tel: +1 303 790 9010 Fax: +1 303 792 9025

Cochlear AG EMEA Headquarters, Peter Merian-Weg 4, 4052 Basel, Switzerland Tel: +41 61 205 8204 Fax: +41 61 205 8205

Cochlear Latinoamerica, S. A. International Business Park Building 3835, Office 403, Panama Pacifico, Panama Tel. +507 830 6220 Fax: +507 830 6218 Local offices:

Cochlear Deutschland GmbH & Co. KG Karl-Wiechert-Allee 76A, 30625 Hannover, Germany Tel: +49 511 542 770 Fax: +49 511 542 7770

Cochlear Europe Ltd 6 Dashwood Lang Road, Bourne Business Park, Addlestone, Surrey, KT15 2HJ, United Kingdom Tel: +44 1932 26 3400 Fax: +44 1932 26 3426 Nihon Cochlear Co Ltd Ochanomizu-Motomachi Bldg, 2-3-7 Hongo, Bunkyo-Ku, Tokyo 113-0033, Japan Tel: +81 3 3817 0241 Fax: +81 3 3817 0245 Cochlear (HK) Limited Room 1404-1406, 14/F, Leighton Centre, 77 Leighton Road, Causeway Bay, Hong Kong Tel: +852 2530 5773 Fax: +852 2530 5183 Cochlear Medical Device (Beijing) Co Ltd Unit 2608-2617, 26th Floor, No.9 Building, No.91 Jianguo Road, Chaoyang District, Beijing 100022, PR China Tel: +86 10 5909 7800 Fax: +86 10 5909 7900

Cochlear Korea Ltd 1st floor, Cheongwon Building 33, Teheran-ro 8 gil, Gangnam-gu, Seoul, Korea Tel: +82 2 533 4663 Fax: +82 2 533 8408 Cochlear Benelux NV Schaliënhoevedreef 20 I, 2800 Mechelen, Belgium Tel: +32 1579 5511 Fax: +32 1579 5500

Cochlear Medical Device Company India PVT Ltd Platina Bldg, Ground Floor, Plot No. C 59, G Block, BKC, Bandra East, Mumbai 400051, India Tel: +91 22 6112 1111 Fax: +91 22 61121100

Cochlear Italia SRL Via Larga 33, 40138 Bologna, Italy Tel: +39 051 601 53 11 Fax: +39 051 39 20 62

Cochlear France S.A.S. 135 route de Saint Simon, 31035 Toulouse, France Tel: +33 5 34 63 85 85 (international) Tel: 0805 200 016 (national) Fax: +33 5 34 63 85 80

Cochlear Nordic AB Konstruktionsvägen 14, 435 33 Mölnlycke, Sweden Tel: +46 31 335 14 61 Fax: +46 31 335 14 60

Cochlear Tıbbi Cihazlar ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Sti. Cubuklu Mah. Bogazici Cad. Bogazici Plaza No: 6/1 Kavacik, 34805 Beykoz-Istanbul, Turkey Tel: +90 216 538 5900 Fax: +90 216 538 5919

Cochlear Canada Inc 2500-120 Adelaide Street West, Toronto, ON M5H 1T1, Canada Tel: +1 416 972 5082 Fax: +1 416 972 5083 Cochlear Limited (Singapore Branch) 238A Thomson Road #25-06, Novena Square Office Tower A, Singapore 307684, Singapore Tel: +65 65533814 Fax: +65 64514105

www.cochlear.com

İmplante edilebilir işitme çözümlerinde dünya lideri olan Cochlear, orta ila çok ileri derecede işitme kaybı yaşayan insanların yaşam boyu daha iyi işitmesine yardımcı olmak için özel çaba harcıyor. 550.000'den fazla implante edilebilir cihaz sağladık ve her yaştan insanın hayattaki fırsatları işitmesine ve bunlarla tanışmasına yardımcı olduk.

İnsanlara en iyi yaşam boyu işitme deneyimini sunmayı ve gelecekte yenilikçi

teknolojilere ulaşmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Endüstrinin en iyi klinik, araştırma ve destek ağına sahibiz.

Referanslar.

1. Dun CA, Faber HT, de Wolf MJ, Cremers CW, Hol MK. An overview of different systems: the bone-anchored hearing aid. Advances in oto-rhino-laryngology.

2011;71:22-31.

2. Snik AF, Mylanus EA, Proops DW, Wolfaardt JF, Hodgetts WE, Somers T, et al.

Consensus statements on the BAHA system: where do we stand at present?

Ann Otol Rhinol Laryngol Suppl. 2005;195:2-12.

3. Flynn MC. Smart and Small – innovative technologies behind the Cochlear Baha 5 Sound Processor. [Internet]. Cochlear Bone Anchored Solutions AB.

2015 [cited 2019 March 5th]. Document No.: 629761-02. Available from:

https://www.cochlear.com/intl/home

4. Literature review and Evaluation: BI300 Implant years and survival [Internet].

Cochlear Bone Anchored Solutions AB. 2019 [cited 2019 March 5th].

Document No.: D1322539. Available from: https://www.cochlear.com/intl/

home

5. ClinicalTrials.gov [Internet]. Bethesda (MD): National Library of Medicine (US). Identification No. NCT01796236. Clinical and health economic evaluation with a new Baha® abutment combined with a minimally invasive surgical technique. 2015. [cited 2019 March 5th]. Available from: https://

clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT01796236

6. van Hoof M, Wigren S, Blechert JI, Joore M, Molin M, Hof J, et al. A multi-center randomized controlled trial of soft tissue preservation using a hydroxyapatite-coated abutment in percutaneous bone conduction hearing implant surgery – 1-year clinical outcomes: Presenting Author: Marc van Hoof. The Journal of Laryngology & Otology. Cambridge University Press;

2016;130(S3):S81–S82.

7. Wilkie MD, Chakravarthy KM, Mamais C, Temple RH. Osseointegrated hearing implant surgery using a novel hydroxyapatite-coated concave abutment design. Otolaryngol Head Neck Surg. 2014;151(6):1014-9.

8. Flynn MC et al. Post-market clinical follow-up of the Cochlear Baha DermaLock Abutment (BA400). [Internet]. Cochlear Bone Anchored Solutions AB. 2013 [cited 2019 March 5th]. Document No.: 616789. Available from:

https://www.cochlear.com/intl/home

İşte bu sebeple Cochlear, diğer işitme implantı şirketlerine kıyasla daha çok sayıda kişi tarafından tercih ediliyor.

Belgede KULLANICILAR İÇİN Cochlear Baha 5 Sistemi (sayfa 8-28)

Benzer Belgeler