ULAŞABİLİRSİNİZ HEDEFLERİNİZE BİZİMLE

Tam metin

(1)

M E S L E K H A Y A T I N I Z D A

HEDEFLERİNİZE BİZİMLE

ULAŞABİLİRSİNİZ

İSMMMO / TESMER

EĞİTİM YOL HARİTASI

(2)

TÜRMOB

TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ İSTANBUL ŞUBESİ

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

Değerli meslek mensuplarımız ve stajyerlerimiz,

Muhasebe mesleği uzmanlık gerektiren, konusunda uzman, bilgi ve deneyime sahip kişilerce yerine getirilmesi gereken bir meslektir. Buda ömür boyu öğrenmeyi ve sürekli mesleki eğitimi gerekli kılmaktadır.

Uzmanlık, bilgi ve deneyim dışında meslek mensubunun teknik, ile- tişim, örgütsel ve işletme yönetimi becerilerine de sahip olması gerek- mektedir.

İSMMMO olarak mesleğe girecek adaylarımızın ve meslek men- suplarımızın eğitimini her zaman önemsedik ve öncelikli olarak gördük.

Mesleki kalitenin artması, meslek mensuplarımızın yeni çıkan uygulamalarla ilgili bilgilendirilmesi, adayların sınavlara hazırlanması amacıyla 1993 yılından bu yana İSMMMO / TESMER olarak yoğun bir şekilde eğitimle- rimizi düzenlemeye devam ediyoruz.

Sınavlara hazırlık kurslarımızda adayları sınava hazırlarken aynı zamanda mesleki vizyon kazandırmaya çalıştık.

Bize özgü, eğitmenlerle eğitim adını verdiğimiz eğitim modelimiz ile tüm meslek mensubu ve stajyerlerimizin eğitim ihtiyaçlarını ücretsiz karşılamaktayız. Teknoloji eğitimlerimizle, meslek mensuplarımızı ve staj- yerlerimizi teknolojiyle buluşturmaktayız.

Globalleşen dünyamızda yabancı dil bilmenin önemi nedeniyle, içe- rik olarak başka bir benzeri daha olmayan “İşletme Ağırlıklı İngilizce Dil Kurslarımızı” düzenlemeye devam etmekteyiz.

Mesleğimize ve hayatınıza değer kattığına inandığımız eğitimleri- mizle, siz meslek mensuplarımız ve stajyerlerimize hizmet vermeye de- vam edeceğiz.

Saygılarımla, Yücel AKDEMİR Başkan

SUNUŞ

(3)

4 TESMER BEYOĞLU EĞİTİM BİRİMİ

Katip Mustafa Çelebi Mahallesi İstiklal Caddesi Meşelik Sokak No.3/2 Beyoğlu 4 TESMER KADIKÖY EĞİTİM BİRİMİ

Hasanpaşa Mah. Uzunçayır Cd. No:29 Kat:1 Kadıköy Telefon: (216) 545 35 51 - 545 35 52 4 TESMER ŞİŞLİ EĞİTİM BİRİMİ

Gayrettepe Mah. Yıldızposta Cad. No:48 Dedeman İş Hanı Kat:3 Beşiktaş Telefon: (212) 274 42 22 4 TESMER ŞİRİNEVLER EĞİTİM BİRİMİ

Hürriyet Mahallesi Mahmutbey Cd. Arıkan Dağlar İş Merkezi No.1 Kat.3 Şirinevler Telefon: (212)503 59 59 4 TESMER BAĞCILAR EĞİTİM BİRİMİ

Fevzi Çakmak Mh. 1. Sk. No:17 Kat:3 Tabya Bağcılar (Garanti Bankası Üstü) 4 TESMER EMİNÖNÜ EĞİTİM BİRİMİ

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Kat.1 Cağaloğlu / Eminönü 4 TESMER FATİH EĞİTİM BİRİMİ

Ördek Kasap Mahallesi Oğuzhan Caddesi Akkoyunlu Sokak Transal İş Merkezi No.1 D.6,7 Fındıkzade / Fatih 4 TESMER GAZİOSMANPAŞA EĞİTİM BİRİMİ

Merkez Mahalesi Laleli Cad.Özgür 1 İşmerkezi K: 3 Gaziosmanpaşa 4 TESMER KARTAL EĞİTİM BİRİMİ

Kordonboyu Mahallesi Ankara Caddesi Polat İş Merkezi No.108/45 Kartal 4 TESMER ÜMRANİYE EĞİTİM BİRİMİ

Atakent Mh. Alemdağ Cd. No:384 Akyıldız Apt. Kat:2 (Netaş'ın Karşısı, İşkur'un Yanı) Ümraniye 4 TESMER ZEYTİNBURNU EĞİTİM BİRİMİ

Demirciler Sitesi 10.Yol Aydaş İş Merkezi B Blk.Kat.1 No.5-6 Zeytinburnu 4 TESMER ÜSKÜDAR EĞİTİM BİRİMİ

Ahmediye mah. Halk Cad. Sunar İş Merkezi No:37/101-102 (Üsküdar devlet hastanesi semt polikliniği üstü) 4 TESMER TRAKYA EĞİTİM BİRİMİ

Merkez Mahallesi 208 Sokak Numara:2 Kat.1 Beylikdüzü (E-5 Üzeri Çınarlı Et Lokantasının 20 metre altı) 4 TESMER BAYRAMPAŞA EĞİTİM BİRİMİ

Eğitim birimlerimiz

(4)

TÜRMOB

TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ İSTANBUL ŞUBESİ

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

==>SMMM YETERLİLİK SINAVLARINA HAZIRLIK KURSLARI

EĞİTİMİN AMACI

SMMM Yeterlilik Sınavı Hazırlık Kurslarımızın Amacı Mali Müşavir Stajyerlerini sınava hazırlamaktır. Bununla birlikte verilen eğitim meslek mensubu adaylarını, mesleğe de hazırlamakta, Mesleki Vizyon ve Misyon konusunda bilgilendirmektedir.

GENEL BİLGİLER

lHafta İçi Kursları: Şişli , Kadıköy ve Şirinevler Eğitim Birimlerinde olmak üzere üç bölgede , hafta içi her gün 18:30 – 21:30 saatleri arasında düzenlenmektedir.

l Hafta Sonu Kursları: Şişli, Kadıköy ve Şirinevler Eğitim Birimlerinde olmak üzere üç bölgede , hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri 10:00 – 18:00 saatleri arasında düzenlenmektedir.

Her sınav öncesi ve ara dönemlerde olmak üzere yılda 5 dönem kurs düzen- lenmektedir.

Kurs kayıtları Oda merkezimizden alınmaktadır. Her kurs dönemi öncesi kurs ve kayıtlarla ilgili bilgiler web sayfamızdan ilan edilmektedir.

EĞİTİM KİTAPLARI

SMMM Yeterlilik Sınavları Hazırlık Kurslarımızda, verilen eğitimlere paralel içerikte hazırlanmış Muhasebe Uygulamaları ve diğer konulara ilişkin konu anla- tımlı ve örnek çözümler içeren kitaplarımız kursiyerlerimize ücretsiz olarak basılı kitap halinde veya pdf şeklinde verilmektedir.

STAJ SÜRESİNDEN SAYILMASI HAKKINDA

Toplam 178 saat olan SMMM yeterlilik sınavı hazırlık kursuna devam süresinin

160 saat ve üzerinde olması durumunda 4 ay, 133 saat ve üzerinde olması durumunda 3 ay staj süresinden sayılabilecektir. Adayla- rın, kurs süresini staj süresinden saydırabilmesi için, girecekleri sınava başvuru yaparken kursu tamamlamış olmaları gerekmektedir.

İÇERİK

DERS SAAT

Finansal Muhasebe 30

Finansal Tablolar Analizi 21

Maliyet Muhasebesi 27

Vergi Mevzuatı 30

Temel Hukuk ve Borçlar Hukuku 15 İş Hukuku SSK ve Bağ-Kur Mevzuatı 12

Ticaret Hukuku 13

Muhasebe Denetimi 21

Meslek Hukuku 12

Her şey meslek için

Değerli aday meslek men- subu arkadaşlarım; 2016 yılı içinde bizzat katıldıgım TESMER SMMM YETERLİLİK KURSUNDA yaşayarak gözlemlediğim en önemli faktörler;

Deneyimli ve başarılı eğitim kadrosu, sürekli güncellenen konu ve değişimlere ayak uyduran eği- tim sistemi, öğretmenleri ve görevli diğer çalışanları ile biz kursiyerle- rin başarısı için en üst seviyede çaba gösteren kadrosu oldu...

Değerli arkadaşlarım, TESMER KURSLARINDAKİ öğretmen- ler ve görevli diğer çalışanları ile heyecanınızı, mutluluğunuzu, başa-

rınızı en üst seviyede yaşayacak ve kazanmaya emin adımlarla yürü- yeceksiniz…

Her geçen gün önemi artan ve gelecek vaat eden Ser- best Muhasebeci Mali Müşavirlik mesleğini, ilerde icra etmek iste- yen biz meslek mensubu adayla- rını bu mesleğe kazandırmak ve mesleğin saygınlığını daha üst seviyelere taşımak için, bütün kadrosu ile azimle çalışan TESMER KURSLARINI hepinize tüm kalbimle öneriyorum…

Yusuf BULUT SMMM Stajyeri

KURSİYER GÖRÜŞLERİ

İSMMMO’nun düzenlemiş olduğu Yeterlilik kursları için gerçekten içtenlikle teşekkür ederim. Özellikle öğret- menlerimizin ilgisi ve sınavı geçmemiz için gösterdiği çaba- dan dolayı hayranım. Herkesin zorlandığı ve en çok korktu- ğu Maliyet Muhasebesi dersi benim şuanda en güvendiğim derslerden biridir. Söylemeden asla geçemem kurslarda, dersliklerde sıcak bir ortam ve İSMMMO çalışanlarının yar- dımsever davranışlarından dolayı kendimi tekrar bir kurs gibi değil okul ortamında hissettim.

Teşekkürler..

Kenan GÜLER SMMM Stajyeri

(5)

==> SMMM STAJ BAŞLATMA SINAVI HAZIRLIK KURSLARI

EĞİTİMİN AMACI Staja Başlama Sınavı Hazırlık Kurslarımızın temel amacı, Stajyer Adaylarını sınavlara tam olarak hazırlayabilmektir. Eğitim içeriği ve eğitim materyalleri tamamen bu amaca yönelik olarak hazırlanmıştır.

GENEL BİLGİLER

lHafta İçi Ağırlıklı Kurslar: Hafta içi her gün 18.30- 21.30 saatleri arası ve tüm program süresince genellikle 5 Cumartesi günü 14.00-18.00 saatleri arasında, Kadıköy, Şişli, Şirinevler eğitim birimlerinde devam etmektedir.

lHafta Sonu Ağırlıklı Kurslar: Hafta Sonu (Cumartesi Pazar günleri 10:00-18:30 saatleri arası) ve Hafta içi (9 gün 19:00-22:00 saatleri arası) Kadıköy, Şişli, Şirinevler eğitim birimlerinde devam etmekte- dir. Sınav tarihlerine paralel olarak sınavlardan yaklaşık 3 ay önce

başlamaktadır. Yılda 3 dönem kurs düzenlenmektedir.

Eğitim süresi içerisinde deneme sınavı yapılmakta, her dersin Devamında ilgili dersle ilgili ayrıca test çözümleri de yapılmaktadır.

Kurs kayıtları Oda merkezimizden alınmaktadır. Her kurs dönemi öncesi kurs ve kayıtlarla ilgili bilgiler web sayfamızdan ilan edilmektedir.

EĞİTİM KİTAPLARI: SMMM Staj Başlatma Sınavları Hazırlık Kurslarımızda, verilen eğitimlere paralel içerikte hazırlanmış Muhasebe Uygulamaları ve Hukuk konuları ile ilgili konu anlatımlı ve örnek çözümler içeren kitaplarımız, Deneme Sınavı Kitapçığı kursiyerlerimize ücretsiz olarak basılı kitap halinde veya pdf şek- linde verilmektedir.

EĞİTMENLERİMİZ: İstanbul’un bir çok seçkin üniversitesinde görev yapan öğretim üyeleri, uygulamacılar ve görevlileri SMMM Yeterlilik, staja başlama sınavlarına hazırlık kurslarımızda bu eğitimleri vermektedir.

STAJ SÜRESİNDEN SAYILMASI HAKKINDA: Toplam 233 saat olan staja başlama sınavı hazırlık kursuna devam süresinin 200 saat ve üzerinde olması durumunda 5 ay, 166 saat ve üzerinde olması durumunda 4 ay staj süresin- den sayılabilecektir. Adayların, kurs süresini staj süresinden saydırabilmesi için, kursa katıldıkları dönemde dosya başvuru- larının bulunması ve aynı dosya süresi içinde sınavı kazanarak stajlarını başlatmış olmaları gerekmektedir.

İÇERİK

DERS SAAT

Finansal Muhasebe 27

İş Hukuku SGK Mevzuatı 9

Maliyet Muhasebesi 18

Ticaret Hukuku 9

Türkiye Finansal Raporlama

Standartları 8

Muhasebe Denetimi 21

Finansal Tablolar Analizi 15

Meslek Hukuku 15

Vergi Mevzuatı 18

Matematik 7

Ekonomi-Maliye 21

İnkılap Tarihi 7

Borçlar Hukuku 9

Türkçe 6

İngilizce 7

ETÜD DERSLERİ (Deneme Sınavları ve test çözümleri yapılmaktadır) 36

Amaç sınavlara hazırlık

(6)

TÜRMOB

TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ İSTANBUL ŞUBESİ

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

2016/2 döneminde staj başlatma sınavına hazırlandım.

TESMER Şişli Eğitim Birimi’ne gittim. Oradaki eğitim kad- rosundan ve personelinden oldukça memnun kaldım. Hep- si işinde oldukça kaliteli ve memnun kalmamız için ellerinden gelenin fazlasını yapmayı kendilerine görev bilen hocala- rımızdır.

Tamamen sınav tekniğine uygun, açık, anlaşılır anla- tımlarıyla kısa zamanda konuların özünü anlamamız için çabalarını görmezden gelemeyiz. Bu kısa zaman içinde hem dersini anlatan hem de bizlerden güleryüzünü esirgemeyen hocalarımıza teşekkür ediyorum.

Staj sınavını geçtiğimde yeterlilik sınavına hazırlanmak için de tercih edeceğime eminim. Çünkü dersleri anlatan ho- calar işin erbabı olan kişiler. Bize çok şey katacaklarından ve gerektiğinde yardımlarını esirgemeyeceklerinden eminim.

İSMMMO ailesine ben de dahil olduğum için mutluyum.

Herkese meslek hayatında başarılar diliyorum.

Asuman ONAT SMMM Stajyeri

KURSİYER GÖRÜŞLERİ

S

mmm Staj Başlatma Sınavına ilk gi- rişinde kazanan biri olarak bu ba- şarımda büyük emeği geçen alan- larında uzman hocalarıma ve bu stresli hazır- lık sürecinde güler yüzleri ile her zaman bize destek olan TESMER Şirinevler şubesinde görevli arkadaşlara çok teşekkür ederim. Benim gibi bu sınavı başarı ile tamamlamak isteyen ar-

kadaşlara uzman eğitim kadrosu, bizlere sağ- ladıkları kapsamlı kaynaklar ve güler yüzlü ça- lışanları ile TESMER kurslarını tavsiye ederim.

Ayşegül SÜRMEN SMMM Stajyeri

M

erhaba Arkadaşlar, sınava İlk defa girdim ve çok şükür kazan- dım. TESMER Şirinevler Şubesinin Değerli Hocaları,Güler Yüzlü Personeli , İSMM- MO Eğitim Biriminin düzenli, açıklayıcı bilgileri ve hocalarımızın yılmadan tekrar tekrar konu-

ları anlatımı ve ders notları, testleri sayesinde sınavda başarılı oldum...

Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Yeterlilikte görüşmek üzere.

Ali EVCİ SMMM Stajyeri

(7)

==> YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK SINAVLARI HAZIRLIK KURSLARI

EĞİTİMİN AMACI

Yeminli Mali Müşavirlik Sınavı Hazırlık Kurslarımızın amaçları, kursiyerlerimizin sınav sistemini ve içeri- ğini tanımalarının yanı sıra, sınavlara hazırlamak ve Mesleki Vizyon kazandırmaktır.

GENEL BİLGİLER

l Yeminli Mali Müşavirlik Sınavı Hazırlık Kursumuz, Şişli Eğitim Birimimizde haftada 5 gün olarak devam etmektedir. Kurs süresi toplam 228 saat olup, sınav tarihlerine paralel olarak, sı- navlardan 3 ay önce başlamaktadır. Yılda 3 dönem düzenlediğimiz kursumuz 3 ay devam etmektedir.

l Kursa katılım için öncelikle web sayfamız üzerinden ön kayıt başvurusu alınmaktadır. Ön kayıt başvurularından sonra Oda merkezimizden kesin kayıt başvuruları alınmaktadır.

l Her kurs dönemi öncesi kurs ve kayıtlarla ilgili bilgiler web sayfamızdan ilan edilmektedir.

EĞİTİM KİTAPLARI

Yeminli Mali Müşavirlik Sınavları Hazırlık Kurslarımızda veri-

len eğitimlere paralel içerikte ilgili dersin hocaları tarafından hazırlanan eğitim notları, konu anlatımlı kitap- lar kursiyerlerimize ücretsiz olarak basılı halde veya pdf şeklinde verilmektedir.

EĞİTMENLERİMİZ

Bir çok üniversiteden öğretim üyesi ve görevlileri, Gelir Uzmanları, Hesap Uzmanları, YMM Sınavı Hazır- lık Kurslarımızda bu eğitimleri vermektedir.

Vizyon kazandırıyoruz

İÇERİK

DERS SAAT

Finansal Yönetim 18

Sermaye Piyasası Mevzuatı 12 Dış Ticaret ve Kambiyo Mevzuatı 21

Vergi Tekniği 24

Harcama ve Servet Üzerinden

Alınan Vergiler 24

Gelir Üzerinden Alınan Vergiler 24

Revizyon 33

İleri Düzeyde Finansal Muhasebe 24

Yönetim Muhasebesi 30

Denetim ve Raporlama

-(Muhasebe Denetimi) 12 Denetim ve Raporlama -II

(Vergi Denetimi) 6

(8)

TÜRMOB

TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ İSTANBUL ŞUBESİ

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

Teknolojiyle buluşturuyoruz

==> ÜCRETSİZ TEMEL BİLGİSAYAR EĞİTİMLERİ

lKursumuz, TESMER Kadıköy ve TESMER Şirinevler, Eğitim Birimleri’nde bulunan özel bilgisayar sınıflarında yapılmaktadır.

lSınıflarımız, 30-27 kişilik olup her kursiyere bir bilgisayar tahsis edilmektedir.

lKurs Başvuruları sadece internet sayfamız üzerinden kabul edilmektedir. Kurs için öncelikle ön kayıt başvuruları alınıp, daha sonra ön kayıt başvuru sırasına göre kesin ka- yıt listeleri tarafımızca belirlenmektedir.

(9)

lKurs bitiminde, kursa düzenli devam eden ve sınavlar- da başarılı olan kursiyerlere, Katılım Sertifikası verilmektedir.

lÜyelerimiz ve stajyerlerimiz için ayrı eğitim grupları oluş- turulmaktadır.

l Bilgisayar kurslarımız ücretsiz olarak düzenlenmekte- dir.

l Kursa başvuru yapacak olan üyelerimizin Oda ödeme- lerini düzenli yapıyor olması ve herhangi bir borcunun bulunmaması gerekmektedir.

lAksi takdirde kurs başvurusu kabul edilmemektedir.

l Kursa katılım için öncelikle web sayfamız üzerinden ön kayıt başvurusu alınmaktadır. Ön kayıt başvurularından sonra Eği- tim Merkez kesin kayıt başvuruları alınmaktadır.

l Her kurs dönemi öncesi kurs ve kayıtlarla ilgili bilgiler web sayfamızdan ilan edilmektedir.

İÇERİK

l MS Office 2007 Eğitimi Konu Başlıkları (Toplam: 84 Saat) MS Windows XP MS Word

2007(Temel ve İleri) MS Excel 2007 (Temel ve İleri) MS PowerPoint 2007 Outlook ve İnternet Uygulamaları

l MS ACCESS XP EĞİTİMLERİ (Toplam: 48 Saat)

MS Access XP’ ye giriş, MS Access Tablo Yapısı, Tablo Oluşturmak Sorgu Oluşturmak, Formlar ve Raporlar

Teknolojiyle buluşturuyoruz

(10)

TÜRMOB

TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ İSTANBUL ŞUBESİ

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

O

danın düzenlemiş olduğu MS Excel ile MS Word ve Powerpoint sunum eğitimlerine katıldım.

Eğitim Değerli hocamızın katkısı ile çok ve- rimli geçti.Eğitim öncesinde günlük kullanımlar için gerekli bilgiye sahipken bugün hem Excel Word HEM Powerpoint te işyerimdeki diğer ele- manlara bilgi anlamında fark attım. Bunu da kurslara düzenli katılma ve hocamızın verdiği ödevleri yapmakla sağladım. Şimdi Excel' in for-

müller dahil büyük bölümünü kullanıyorum ve işimi daha kısa sürede zevkle ve daha verim- li yapıyorum.

Bilgi insanı yüceltir anlayışından hareketle zaman ayarlayabilirsem Access eğitimlerine ka- tılmayı hedefliyorum.

Emeği geçen tüm oda personeline ve ho- camıza teşekkürü bir borç biliyorum.

Ercan AVCI SMMM

KURSİYER GÖRÜŞLERİ

İ

SMMMO'nun düzenlemiş olduğu excel kursu; derste işlenen konuları bakı- mızdan daha önce hiç görmediğim bil- mediğim bilgilerdi ve yeni başladığım işimde çok faydalı oldu benim için. Çünkü iş yerimde finansal ağırlıklı çalışıyorum ve birçok tablo, rapor v.s. hazırlıyoruz. Bu sebeple bu kurs 5 haftalık süreçte çok şey kattı ve iyi ki gitmişim dediğim eğitimlerimden biri oldu.

Bu 5 haftalık süreçte; hafta sonları yılmadan

kursa gelmemde ve exceli daha çok sevmemde, öğ- renmekten sıkılmamam da ve pes etmemem de, hata ya da yanlış yaptığımda birebir ilgi ve öğ- renmemiz deki çabanız da beni bu eğitime daha çok teşvik etti. Bunca yıllık öğrencilik hayatımda tanıdığım en iyi öğretmenlerimden biriydiniz. Her şey için teşekkür ederim.

Nilgün ERGEN SMMM

K

atıldığım microsoft excel progra- mı benim için iyi bir deneyim oldu. Egitim süresi kisa olmasina rağmen sizin deneyim ve tecrübenizle fay- dali olmasini sagladi. Öğrendiğim yeni bilgi-

ler kisa yollar ve diğer formüller sayesinde daha aktif bir kullanici oldum. Desteğiniz için teşekkür ederim.

Can BABACAN SMMM Stajyeri

(11)

Bir dil bir insan İki dil iki insan

==> İŞLETME AĞIRLIKLI İNGİLİZCE DİL KURSLARI

Profesyonel, donanımlı Muhasebeci olmak ve Uluslar arası anlamda Muhasebecilik yapmanın temel- gereklerinden biri yabancı dil bilmektir. Bugün

İngilizce, Avrupa birliğinin en çok konuşulan res- mi dillerinden biriolmakla birlikte bilimsel yayınların

%75’i de İngilizce olarak yayımlanmaktadır.

Hem kişisel gelişiminize katkıda bulunmak hem de mesleğinizi Uluslar arası platformlarda da en iyi şe- kilde icra edebilmeniz adına İşletme Ağırlıklı İngilizce Dil kurslarını düzenliyoruz. İşletme Ağırlıklı İngilizce dil kurs- larımızı diğerlerinden ayıran en önemli özellikse kurs- ların kaliteden ödün vermeden, sorumlu ve duyarlı eği- tim anlayışıyla yürütülmesidir.

2003 yılında Taksim TESMER’de başladığımız kur- sumuza bugüne kadar 908 kişi devam etti. Kursumuz, Şubat ve Eylül dönemlerinde yılda 2 dönem olarak açıl- maktadır.

Program, kursiyerlerimizi temel ingilizceden – ile- ri (Upper Intermediate) seviyeye ulaştırmaktadır.

Muhasebeciler için İşletme Ağırlıklı İngilizce Dil kur- su sadece İSMMMO tarafından düzenlenmektedir. Mev- cut İşletme veya İş İngilizcesi kurslarında katılımcılara daha çok halkla ilişkiler, pazarlama ve satış elemanla- rının ihtiyaç duyacağı, mail alma, mail cevaplama, te- lefonla görüşme, yazışma kuralları, pazarlama, genel istatistiki raporlar hazırlama ile ilgili eğitim verilmektedir.

(12)

TÜRMOB

TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ İSTANBUL ŞUBESİ

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

Kursumuzda yukarıda belirtilen konuların yanısıra, muhasebe meslek mensubu katılımcılarımızın ihtiyaçları göz önüne alınarak “İngilizce Muhasebe” konuları da ayrı bir ders içerisinde ele alınmaktadır. Genel işletme- cilik konuları dördüncü kurda ağırlıklı olarak yer almakta, İngilizce Muhasebe eğitimi ise İngilizce Vak’a Tar- tışma Yöntemleri kullanılarak, lisans üstü seviyedeki bir ingilizce muhasebe dersine benzer içerikte sürdürül- mektedir. İngilizce muhasebe dersi çalışmalarında kullanılan vak’alar, uluslararası literatürde kabul görmüş- tür ve çoğu yaşanmış olaylara dayanmaktadır.

İngilizce Muhasebe ve Vak’a Çalışmaları Ders İçeriğinden Bazı Konular:

lTemel muhasebe terimleri,

lFinansal Tablolar (Gelir Tablosu, Bilanço, Nakit Akış Tablosu)

lMuhasebe bilgi sistemi, muhasebe kayıt tekniği, muhasebe defterleri lHizmet ve ticaret işletmelerinde dönem içi işlemlerin muhasebeleştirilmesi lMaddi ve maddi olmayan duran varlıklar,

lOperasyonel varlık ve borçların değerlemesi,

lFinansal tabloların analizi, oranlar ve nakit akış tablosu yardımı ile analiz, lMaliyet muhasebesi terimleri, maliyet muhasebesi problemleri,

lYönetim muhasebesi terimleri, karar problemleri

İşletme Ağırlıklı İngilizce Dil Kurslarımızda katılımcılara Dinlediğini anlama (Listening Comprehension), Konuşma (Speaking), Metin Okuma, inceleme (Reading Comprehension), Yazma (Writing) becerileri kazandı- rılmaktadır.

Devam zorunluluğu olan program , kursiyerlerini ingilizce seviye belirleme ve çeşitli test-sınavlara da ha- zırlamaktadır. Katılımcıların, en çok 17’şer kişilik sınıflarda, eşit seviyede olması eğitim açısından büyük önem taşımaktadır.

Her bir kurun sonunda, yukarıda bahsedilen dört dil becerisinin eşit olarak değerlendirildiği kur atlama sınavı uygulanmaktadır.Kursiyerlerin gelişimleri devam eden kur içinde ve sonunda yapılan testlerle sürekli ta- kip edilmekte gerektiği takdirde ek dersler verilmektedir.

EĞİTİM YERİ

İşletme Ağırlıklı İngilizce Dil Kursları İSMMMO Akademi ve Kadıköy TESMER Eğitim Birimi’nde düzenlen- mektedir.

EĞİTMEN KADROMUZ

Eğitmen kadromuz , yeterli bilgi ve birikime sahip Türk ve yabancı öğretmenler arasından özenle seçile- rek oluşturulmuştur. Seçkin üniversitelere mensup olan öğretmenlerimiz , İş İngilizcesi ve yetişkin eğitimi ko- nusunda deneyimlidirler. Daha da önemlisi , bilgi birikim ve deneyimlerini üyelerimize ve stajyerlerimize bü- yük bir sevgi ve özenle sunmaya hazırdırlar.

(13)

STAJ SÜRESİNDEN SAYILMASI

İşletme Ağırlıklı İngilizce Dil kursumuzda Bir kurun tamamına kayıt yaptırmak sureti ile, kur- sa devam süresinin 150 saat ve üzerinde olması durumunda 3 ay, devam süresinin 113 saat ve üze- rinde olması durumunda 2 ay staj süresinden sayılabilecektir. İki kur devam eden kursiyerlerimiz, kurs süresini 6 aya kadar staj süresinden saydırabilir.

EĞİTİM PROGRAMI

Program Günler Saatler Haftalık Ders Saati

Hafta İçi Akşam Pzt.-Salı-Çarş.-Perş. 18:40-21:30 11 Hafta Sonu Cumartesi 13:00-18:00

Pazar 09:30-15:30 11

EĞİTİM SÜRELERİ

KUR SAAT HAFTA

Başlangıç 154 11 Hafta Orta Öncesi 154 11 Hafta Orta 154 11 Hafta İleri 154 11 Hafta

(14)

TÜRMOB

TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ İSTANBUL ŞUBESİ

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

‘Mesleğe özel tasarlanmış kurs’

O

danın düzenlediği İşletme Ağırlıklı İngilizce Kursuna 3. kurdan itibaren hafta sonu programına katıl- dım. Şimdiye kadar katıldığım hiçbir İngilizce kursundan bu kadar çok verim ve bu kadar çok zevk almamıştım. Meslekten bütün arkadaşlarıma tavsiye ediyorum.

Harika hocalardan ders aldık. Hocalarımız bizi sürekli motive ettiler. İngilizce’nin nasıl öğrenilebileceğine dair yol gösterdiler, derse ilgimizi sürekli ayakta tuttular. Hepsine çok çok teşekkür ediyorum. İşletme Ağırlıklı İn- gilizce Programı için çok iyi tasarlanmış bir kitap okuduk. Financial Times’dan makaleler, iş hayatı ile ilgili vaka çalışmaları bazen bize dil öğrenmenin yanısıra iş hayatıyla ilgili bilmediğimiz kavramların da kapılarını açtı. En güzel yanlarından birisi de İngilizce Muhasebe dersi alınıyor olması kuşkusuz. O yüzden kurs tamamen mesleğe özel tasarlanmış. Bunun için Odaya çok teşekkür ederim.

Birbirinizi anladığınız ve aynı dili konuştuğunuz meslektaşlarınızla bir araya gelip bir eğitim faaliye- tine devam etmek de ayrı bir enerji veriyor.

Mine DELİLOĞLU SMMM

‘Herkese tavsiye ediyorum’

İ

SMMMO'dan 2012-2015 yılları arasında aldığım işletme ağırlıklı ingilizce kursu benim için çok ve- rimli geçti. Kursa ilk başladığım zamanlar ingilizcem açıkcası iyi bir düzeyde değildi. Fakat öğren- meye ve kendimi bu konuda geliştirmeyi çok istiyordum.Hocalarımız da bizimle çok ilgiliydi ve çok güzel bir arkadaş ortamımız vardı.

İşletme ağırlıklı ingilizce kursunun bütün kurlarını tamamlamış bulunmaktayım. İlk başladığım zamanla şu anki zamana baktığımda bana nasıl bir katkı sağladığını ve iş hayatıma yansımasını görmekteyim.

İngilizce artık hayatımızın vazgeçilmez faktörlerinden biri oldu. Gerek iş hayatında gerekse sosyal hayatta çok önemli bir yeri olduğu çok açıktır.İSMMMO bu konuda hem stajyerlere hem de meslek men- suplarına gerekli desteği sağlamaktadır.

İngilizcemizi geliştirmemize imkan sağlayan İSMMMO'na,bizden desteklerini esirgemeyen değerli hocalarımıza ve sınıf arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

Hasan ERDOĞAN SMMM

‘Mesleğime de katkı sağlayabilecek’

İSMMMO çatısı altında Mesleki İngilizce’ye başlamadan önce başlangıç seviyesinde bir İngilizce’ye sahip- tim. Pre-Intermediate kurundan Upper Intermediate kuruna kadar devam etmem sonucunda mesleki terimler, mailler ve makaleleri zorlanmadan okuyup, anlayabiliyorum ve yazabiliyorum. Kurs ortamında hocalarımızın anlayışı, ilgisi ve disiplinli bir çalışma ortamı sayesinde normal bir İngilizce kursundan alabileceğimin dışında, mesleğime de katkı sağlayabilecek birçok şeyi kendime kattım. Hocalarımızın hepsine teşekkürler.

İlknur DORUK

(15)

Eğitmenlerle eğitim

==> MESLEKİ EĞİTİM SEMİNERLERİ

Günümüzde bilişim ve iletişim teknolojisinin artan rolü, iş piyasalarındaki yeni gelişmeler, Mevzuatlardaki değişiklikler sürekli mesleki eğitimin ne kadar önemli ve gerekli oldu- ğunu ortaya koymaktadır.

Bu hızlı değişim ve gelişmeler karşısında kendimizi sü- rekli geliştirmek en önemli hedef ve sorumluluğumuzdur.

TESMER İstanbul şubesi, 1993 yılından bu yana Eğit- menlerle eğitim adını verdiğimiz eğitim modeli ile başta gün- cel değişiklikler olmak üzere ve sektörel konular da mes- lektaşlarımızın kolayca ulaşabilecekleri yerlerde ve pek çok noktada meslek içi eğitim ihtiyacımız karşılanmaya çalı- şılmaktadır.

(16)

TÜRMOB

TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ İSTANBUL ŞUBESİ

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

Eğitim kitaplarımız

ÿK L9F:MDK=J:=K LEM@9K=:=;ÿE9DÿE¥ť 9NÿJD=JG<9KA A K L9 F : MD  ; @ 9 E : = J  G >  ; = J L A >A = <  H M : D A ;  9; ;G M FL9F L K

h5(7ú0úû/(70(/(5ú1'(

0$/ú<(7

08+$6(%(6ú

h5(7ú0úû/(70(/(5ú1'(0$<(708+$6(%(6ú

<UG'Ro'U0XVWDIDd$1$.d,2ø/8

<UG'Ro'U0XVWDIDd$1$.d,2ø/8

úVWDQEXO

. $ ' ú 5  + $ 6  h 1 ú 9 ( 5 6 ú 7 ( 6 ú

TÜRMOB

TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ İSTANBUL ŞUBESİ

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

(17)

E-kitap Çalışmalarımız

Eğitim kitaplarımız

(18)

TÜRMOB

TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ İSTANBUL ŞUBESİ

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

Teknoloji

(19)

İSMMMO TV

Şekil

Updating...

Referanslar

Updating...

Benzer konular :