DENGE TANITIM KATALOĞU ELEKTRİK OTOMASYON PANO.

Tam metin

(1)

TANITIM KATALOĞU

DENGE

ELEKTRİK │ OTOMASYON │ PANO

www.dengeotomasyon.com

(2)

BİZ KİMİZ ?

DENGE KONTROL SİSTEMLERİ OTOMASYON SAN. LTD. ŞTİ.

SAHİP OLDUĞU DENEYİMLE;

ANAHTAR TESLİMİ;

FABRİKA ELEKTRİK SİSTEMLERİNİN, KEŞİFLERİNİN YAPILMASI, ELEKTRİK PROJELERİNİN OLUŞTURULMASI, OLUŞTURULAN PROJELE- RE GÖRE PROSESİN BEKLENTİLERİNİ KARŞILAYACAK ŞEKİLDE EN OPTİMAL ÇÖZÜMÜ ÜRETEREK PROSESİN ÇALIŞMASI İÇİN GEREKLİ OLAN TÜM PANOLARIN İMAL EDİLMESİ, SAHADA İSE YİNE OLUŞTURU- LAN PROJELERE GÖRE ELEKTRİK TAVA, KABLO BORU VS. TESİSATLA- RININ DİZAYN EDİLMESİ,

FABRİKA VE MAKİNALARIN OTOMASYON SİSTEMLERİNİN, PRO- SESTEN BEKLENEN MAKSİMUM VERİMLİLİĞİ SAĞLAYACAK ŞEKİLDE İSTENİLEN ÇALIŞMA PRENSİBİNE GÖRE DCS, PLC, HMI, IPC, SCADA VB. YAZILIMLARININ YAPILMASI, SAHADA PROSESİN GEREKTİRDİĞİ ŞEKİLDE EKİPMANLARIN (ENSTRÜMANLAR, VANALAR, MOTORLAR, SENSÖRLER VS.) TEMİN EDİLEREK MONTAJININ YAPILMASI, PARAMET- RİK AYARLARININ EN DOĞRU BİÇİMDE YAPILMASI VE BUNLARI OLUŞ- TURULAN YAZILIM SİSTEMİYLE ENTEGRE EDEREK HİÇBİR HATAYA MAHAL VERMEDEN CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİ GÖZETEREK PROSESİN SAHADA DEVREYE ALINMASI,

BİNA, OKUL, HASTANE, OTEL, CEZAEVİ VB. YAPILARIN VERİMLİ- LİĞİNİ SAĞLAMAK AMACIYLA OTOMASYON GEREKTİREN TÜM SİSTEM- LERİNİN (HVAC, YANGIN, AYDINLATMA, ENERJİ VB.) , PROJELERİNİN OLUŞTURULMASI, GEREKEN TÜM PANOLARININ (DDC, MCC VB.) PRO- JELENDİRİLMESİ İMAL EDİLMESİ VE YAZILIMLARININ TÜM SAHA EKİP- MANLARIYLA SENKRONİZE OLARAK ÇALIŞACAK ŞEKİLDE TESTLERİ- NİN YAPILMASI VE DEVREYE ALINARAK SİSTEMİN SORUNSUZ ŞEKİLDE TESLİM EDİLMESİ,

PANO İMALAT ALANINDA İSTENİLEN HER NİTELİKTEKİ ELEKT- RİK VE OTOMASYON PANOLARININ PROJELENDİRİLMESİ, PANO İÇİ EKİPMANLARININ TEDARİK EDİLMESİ VE ÜRETİMİNİN TAMAMLANARAK DÜNYANIN HER YERİNE SEVK EDİLMESİ,

HİZMETLERİNİ SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZE SUNMAK AMA- CIYLA KURULMUŞTUR.

1

(3)

MİSYONUMUZ

Müşteri beklentilerinin hep da- ha üzerinde kaliteli ürünü ma- kul fiyata üretme felsefesinden ayrılmadan, üretimlerimizi yeni- likçi, akılcı ve katma değer oluşturarak en kısa sürede ta- mamlamak.

2

VİZYONUMUZ

Üretimlerimizi dünya genelinde

güvenle ve kaliteyle bilinir ha-

le getirerek, dünyada üretim ya-

pan rakiplerimize ilham kaynağı

olmak. Bu hedef doğrultusunda

çalışırken, başta ülke ekonomi-

mize sonrasında dünya bilimine

katkı sağlamak.

(4)

PANO İMALAT

AG ANA DAĞITIM PANOLARI

FORM 1 İLE FORM 4B ARASINDA TÜM PANOLARIN GÖRÜNÜŞ PROJE- LERİ 3 BOYUTLU ORTAMDA DİZAYN EDİLEREK HATA PAYI 0 A İNDİRİ- LİR. GEREKEN TÜM EKİPMANLAR TEMİN EDİLİR. SONRASINDA GÜÇ VE KUMANDA ŞEMALARI ÇİZİLİR. TÜM ETİKETLEMELERİ YAPILIR VE GEREKLİ KORUMALARI YAPILIR. ENERJİLİ VE ENERJİSİZ TÜM TESTLERİ YAPILARAK MÜŞTERİNİN İSTEĞİ DOĞRULTUSUNDA İSTENİLEN YERE SEVKİYATI VE KURULUMU YAPILIR.

MCC PANOLARI

TÜM GÜÇLERDE MOTORLAR İÇİN MCC PANOLARI 3 BOYUTLU ORTAM- DA DİZAYN EDİLEREK, GÜÇ VE KUMANDA DEVRELERİ OLUŞTURULUR.

GEREKEN TÜM EKİPMANLAR TEMİN EDİLİR. TÜM ETİKETLEMELERİ YAPILIR VE GEREKLİ KORUMALARI YAPILIR. FREKANS KONVERTÖRÜ VE SOFT STARTERLER İÇİN ÇALIŞMASI İSTENEN SENARYOYA GÖRE PARAMETRELERİ AYARLANARAK ENERJİLİ VE ENERJİSİZ TÜM TESTLE- Rİ YAPILIP MÜŞTERİNİN İSTEĞİ DOĞRULTUSUNDA İSTENİLEN YERE SEVKİYATI VE KURULUMU YAPILIR.

DCS VE PLC PANOLARI

TÜM PROSESLER İÇİN ÇALIŞMASI İSTENEN SENARYOYA GÖRE KONT- ROL SİSTEMİ MİMARİSİ OLUŞTURULUR. OLUŞTURULAN MİMARİNİN GEREKTİRDİĞİ ŞEKİLDE GÜÇ VE KUMANDA DEVRELERİ OLUŞTURU- LUR. GEREKEN TÜM EKİPMANLAR TEMİN EDİLİR. TÜM ETİKETLEMELERİ YAPILIR. ENERJİLİ VE ENERJİSİZ TÜM TESTLERİ YAPILIP MÜŞTERİNİN İSTEĞİ DOĞRULTUSUNDA İSTENİLEN YERE SEVKİYATI VE KURULUMU YAPILIR.

DDC PANOLARI

TÜM BİNALAR İÇİN ÇALIŞMASI İSTENEN SENARYOYA GÖRE KONTROL SİSTEMİ MİMARİSİ OLUŞTURULUR. OLUŞTURULAN MİMARİNİN GEREK- TİRDİĞİ ŞEKİLDE GÜÇ VE KUMANDA DEVRELERİ OLUŞTURULUR. GE- REKEN TÜM EKİPMANLAR TEMİN EDİLİR. TÜM ETİKETLEMELERİ YAPI- LIR. ENERJİLİ VE ENERJİSİZ TÜM TESTLERİ YAPILIP MÜŞTERİNİN İSTE- Ğİ DOĞRULTUSUNDA İSTENİLEN YERE SEVKİYATI VE KURULUMU YAPI- LIR.

3

(5)

OTOMASYON

Otomasyon Neler Sağlar ?

GERÇEK ZAMANLI VERİ TOPLAMA

GERÇEK ZAMANLI İZLEME VE KONTROL

GERÇEK ZAMANLI VE GEÇMİŞE DÖNÜK ALARM VE BİLGİLENDİRME

RAPORLAMA VE RAPORLARI KAYDETME İMKANI

GRAFİKLER, SEMBOLLER VE RESİMLERLE SİSTEMİ GERÇEKÇİ HALİYLE MODELLEME

WEB ÜZERİNDEN UZAKTAN İZLEME VE KONTROL

ÜRETİM MALİYETLERİNİN HESAPLANMASI VE KAYIT ALTINDA TUTULMASI

Hizmetlerimiz

MÜŞTERİLERİMİZİN TALEPLERİ, BEKLENTİLERİ VE ÜRETİM SENARYOSU ÖĞRENİLEREK BUNA UYGUN P&ID (PROSES AKIŞ VE ENSTRUMANTASYON ŞEMASI) OLUŞTURULUR. BU ŞEMA MÜŞTERİMİZLE ÜZERİNDE KONUŞULARAK EN UY- GUN HALİNE GETİRİLİR. OLUŞTURULAN BU ŞEMAYA GÖRE EKİPMAN (BASINÇÖLÇER, SICAKLIKÖLÇER, AKIŞÖLÇER, SEVİYEÖLÇER, MOTOR HIZ KONTROL CİHAZI, ON-OFF VE ORANSAL VANA, POMPA, MOTOR V.S) SEÇİMİ VE TEDARİĞİ YAPILIR. BU EKİPMANLAR SAHADA EN UYGUN VE EN DOĞ- RU ÇALIŞACAĞI YERE KONUSUNDA UZMAN PERSONELLE- RİMİZCE MONTAJLANIR. BU CİHAZLARIN ÇALIŞMA GÜCÜ- NE GÖRE ELEKTRİKSEL HESAPLAMALARI YAPILARAK BU- NA UYGUN ELEKTRİK PROJELERİ HAZIRLANIR. BU PROJE- LERE GÖRE SAHA GÜÇ VE KUMANDA KABLOLARI TEMİNİ VE MONTAJI YAPILIR. KONUSUNDA ÜLKENİN EN SEÇKİN MÜHENDİSLERİNCE YAZILIM MİMARİSİ OLUŞTURULUR VE DEVREYE ALMA SÜRECİ KONTROLLÜ OLARAK MAL VE CAN GÜVENLİĞİ ÖN PLANDA TUTULARAK TAMAMLANIR.

4

(6)

PROJELENDİRME

P&ID (PROCESS AND INSTRUMENT DİAGRAM)

P&ID ÖZELLİKLE FABRİKALARIN VE GENİŞ PROSESLERİN, İŞLEYİŞİNİ, UYGULAMA SENARYOSUNU, PROSESİN BELİR- Lİ NOKTALARINDA ÖLÇÜM VE KONTROL YAPILACAK YER- LERİ GÖSTEREN ŞEMALARDIR. FİRMAMIZ SAHİP OLDUĞU ÇOKLU MÜHENDİSLİK DİSİPLİNİ VE GENİŞ PROSES TANI- MA TECRÜBESİYLE “AUTOCAD PLANT” PROGRAMINI KUL- LANARAK İSTENEN SENARYOYA GÖRE P&ID ÇİZİMLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEKTEDİR.

ELEKTRİK TEK HAT ŞEMALARI

ELEKTRİK TEK HAT ŞEMALARI ELEKTRİK İLETİM VE DAĞI- TIMININ BULUNDUĞU HER YERDE OLMASI GEREKEN ELEKTRİK HATLARININ; ÖZELLİKLERİNİN VE HESAPLAMA- LARININ GÖSTERİLDİĞİ, YAPILARIN ELEKTRİKSEL SİSTEM- LERİNİN ÖZETİ VE ANA BAŞLIKLARI DENİLEBİLECEK ŞE- MALARDIR. TEK HAT ŞEMASI HAZIRLAMAK CİDDİ BİR ÖN- GÖRÜ, ANALİTİK ZEKA VE SORUMLULUK İSTEMEKTE VE MUTLAKA KONUSUNDA UZMAN KİŞİLERCE HAZIRLANMALI- DIR. FİRMAMIZ “AUTOCAD ELECTRİCAL VE AUTOCAD CLASSİC” PROGRAMLARINI KULLANARAK BU İŞİN ÜSTE- SİNDEN BAŞARIYLA GELEBİLMEKTEDİR.

ELEKTRİK PANO PROJELERİ (2D, 3D)

ELEKTRİK PANOLARININ İMALATI YAPILMADAN ÖNCE, İMA- LAT İŞLEMİNİN BİLGİSAYAR ORTAMINDA PLANLANARAK PANOLARIN KENDİSİNDEN İSTENEN ÇALIŞMA BİÇİMİNİN SAĞLANABİLMESİ İÇİN HAZIRLANAN BAĞLANTILARIN, PANO GÖRÜNÜŞLERİNİN VE YERLEŞİMLERİNİN GÖSTERİL- DİĞİ ŞEMALARDIR. FİRMAMIZ “E-PLAN P8 PLATFORMU”

KULLANARAK PANOLARIN GÜÇ BAĞLANTILARINI, YAPILA- CAK KUMANDA ŞEMALARINI, BAĞLANTI VE CİHAZ ETİKET- LEMELERİNİ, SAHADA KULLANILACAK KABLOLARIN TER- MİNASYONUNU VE PANOLARIN 3 BOYUTLU ORTAMDA YER- LEŞİMLERİNİ VE DİZAYNINI PLANLAMAKTA VE BAŞARIYLA ÇALIŞTIRMAKTADIR.

PLC, DCS, HABERLEŞME TOPOLOJİLERİ

OTOMASYON SİSTEMLERİNİN KURULUMLARI YAPILMADAN ÖNCE, SAHADA BULUNAN CİHAZLARA VE MESAFELERİNE GÖRE EN EKONOMİK, KESİNTİSİZ VE DOĞRU ÖLÇÜM–

KONTROL YÖNTEMİNİN UYGULANABİLMESİ İÇİN SEÇİLEN OTOMASYON ÜRÜNLERİNİN BİRBİRİYLE OLAN İLETİŞİMİNİ - İLİŞKİSİNİ GÖSTEREN ŞEMALARDIR, FİRMAMIZ “MS Vİ- SİO” PROGRAMINI KULLANARAK, SENELERİN BİZE KATTI- ĞI TECRÜBELERİ KULLANARAK EN DOĞRU ÜRÜN SEÇİMİ- Nİ VE UYGULANMASINI SAĞLAMAKTADIR.

ENSTRÜMANTASYON HOOK-UP DİYAGRAMLARI

SAHADA KULLANILACAK ENSTRÜMANLARIN

(SICAKLIKÖLÇER, BASINÇÖLÇER, AKIŞMETRE, VANA VS.) DOĞRU ÖLÇÜM-KONTROL YAPABİLMELERİ İÇİN DOĞRU YERE VE DOĞRU BİÇİMDE MEKANİK MONTAJLARININ YA- PILMASI GEREKİR. BU MONTAJLARIN YAPILABİLMESİ İÇİN MONTAJ BİÇİMLERİNİ GÖSTEREN ŞEMALARIN BULUNMASI ELZEMDİR. FİRMAMIZ ENSTRÜMANLARIN ÖZELLİKLERİNE VE TÜRÜNE BAĞLI OLARAK BU ÇİZİMLERİ YAPABİLMEKTE- DİR.

5

(7)

TEST VE DEVREYE ALMA

SAHADA MONTAJI YAPILMIŞ ENSTRÜMAN MO- TOR VANA GİBİ EKİPMANLARIN, TÜM KONTROLLERİ YERİNDE UZMAN EKİPLERİMİZCE YAPILARAK PARET- METRELERİ EN SON TEKNOLOJİNİN GEREKTİRDİĞİ ŞEKİLDE KALİBRE EDİLİR,

SAHA KABLO UÇ BAĞLANTILARI, PANO UÇ BAĞLANTILARI, SİNYAL VE HABERLEŞME TESTLERİ YAPILIR,

LOKAL VE UZAKTAN, KONTROLLÜ BİÇİMDE ENERJİLERİ VERİLEREK, SİNYALLERİN OTOMASYON SİSTEMİNE DOĞRU GELMESİ SAĞLANARAK OTO- MASYON ÜZERİNDEN ÇALIŞMASI SAĞLANIR,

PERFORMANS TESTİNDE SÜRECİN ÇALIŞMASI 24 SAAT ESASINDA SÜREKLİ İZLENEREK GEREKTİ- Ğİ ANDA HIZLA MÜDAHALE EDİLİP SİSTEMDEN TAM RANDIMAN ALINANA KADAR DENETİM VE GÖZETİM ALTINDA TUTULUR,

SİSTEMİ KULLANACAK OPERATÖR VE MÜDA- HALE EDECEK TEKNİK PERSONELE GEREKLİ EĞİ- TİMLER VERİLİR.

6

Şekil

Updating...

Benzer konular :