TEZLİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMLARI 1.YEDEK KAYIT TARİHLERİ: Ağustos YEDEK KAYIT TARİHLERİ: 30 Ağustos- 03 Eylül 2021

Tam metin

(1)

1

YEDEK ADAY ONLINE KAYIT TARİHLERİ: Kayıtlar aşağıdaki tarihlerde saat 09.00’da başlayacak olup saat 17:30’da sona erecektir. Kayıt tarihi sona erdikten sonra Enstitü Müdürlüğüne ulaşan talepler değerlendirmeye alınmayacaktır.

TEZLİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMLARI 1.YEDEK KAYIT TARİHLERİ: 23-27 Ağustos 2021

2.YEDEK KAYIT TARİHLERİ: 30 Ağustos- 03 Eylül 2021

TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI

1.YEDEK KAYIT TARİHLERİ: 23-24 Ağustos 2021 2.YEDEK KAYIT TARİHLERİ: 25-26 Ağustos 2021 3.YEDEK KAYIT TARİHLERİ: 27-30 Ağustos 2021

4.YEDEK KAYIT TARİHLERİ: 31 Ağustos-01 Eylül 2021 5.YEDEK KAYIT TARİHLERİ: 02-03 Eylül 2021

DERS KAYIT TARİHLERİ: 27 Eylül – 01 Ekim 2021

DERSLERİN BAŞLANGICI: 04 Ekim 2021

(2)

2

ONLINE KAYIT KILAVUZU

ADIM 1: 2021-2022 öğretim yılı Sosyal Bilimler Enstitüsü programlarına kesin kayıtlar çevrimiçi ortamda gerçekleştirilecektir. Kayıt için https://basvuruyld.anadolu.edu.tr sayfasına gidiniz. Online başvuruda kullandığınız kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapınız.

ADIM 2: Giriş yaptıktan sonra çıkan ekranın sol üst menüsünde yer alan ADAY İŞLEMLERİ menüsünden BAŞVURULARIM seçeneğini tıklayınız.

(3)

3 ADIM 3: Başvurularım sayfasının 2021-2022 Güz Dönemi tablosunda görünen başvurularınız için kayıt hakkı kazandığınız programın yanında YÜKLE butonu görünecektir. Kayıt yaptırmak istediğiniz program için YÜKLE butonuna tıklayarak evraklarınızı yükleyeceğiniz sayfaya erişebilirsiniz. Başvuru sırasında evraklarını yükleyen adaylar bu aşamada evraklarını yeniden kontrol edebilirler. Başvuru sırasında evraklarını yüklemeyen/eksik yükleyen adaylar ise evraklarını eksiksiz olarak yüklemelidir.

ADIM 4: Kesin kayıt için gerekli evraklar her bir evrak için ayrı ayrı olmak üzere sisteme yüklenmelidir. Evraklarınızı yüklemeden önce ilgili alanda yapılan uyarıları dikkatlice okuyunuz. Tüm evraklarınızı eksiksiz yükledikten sonra sayfanın en altında yer alan Gönder butonuna tıklamanız gerekmektedir. Kesin kayıt yaptırmak istediğiniz programa evraklarınızı yükledikten sonra mutlaka “Kaydımı Onaylıyorum” butonuna basmanız gerekmektedir. Aksi takdirde kaydınız yapılamayacaktır.

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLER İÇİN UYARI: Yabancı uyruklu aday, öğrenci numarasıyla (Ödeme yapacağınız öğrenci numaranızı https://basvuruyld.anadolu.edu.tr/

adresinden görebilirsiniz. ) aşağıda belirtilen öğrenim ücreti ödeme linkinden gerçekleştireceği ödemeye ilişkin dekontu, “Dosya Yükle” alanına yükledikten sonra “Kaydımı Onaylıyorum”

butonuna basarak kayıt işlemini tamamlamalıdır.

(4)

4 KREDİ VE NOT TRANSFERİ TALEBİNDE BULUNACAK ADAYLAR İÇİN UYARI:

Aday, daha önce herhangi bir yükseköğretim kurumunda lisansüstü öğrenim gören ve başarılı olduğu dersi/dersleri için kredi ve not transferi talebinde bulunacak adaylar, bu taleplerini, kredi ve not transferine esas oluşturabilecek belgeleri (onaylı transkript ve ders içerikleri) ve transfer talebine ilişkin dilekçeyi, https://basvuruyld.anadolu.edu.tr/ adresindeki ilgili alana yükleyerek belirtmek durumundadır. Kredi ve not transferi talepleri, öğrencinin bütün öğrenimini kapsayacak şekilde ve bir defaya mahsus olmak üzere Enstitü yönetim kurulu tarafından incelenerek karara bağlanır.

(5)

5 ADIM 5: Sistemde gönderdiğiniz evraklar Enstitü personeli tarafından kontrol edilecektir.

Varsa eksik veya düzeltme talepleri basvuruyld.anadolu.edu.tr sisteminde kullandığınız e-mail adresinize bildirilecektir. Bildirimleri takip edip en kısa sürede evrak yükleme sayfasında istenen düzeltmeleri yapmanız gerekmektedir. Kayıt süreniz tamamlandığında evrak yükleme alanı kapanacaktır.

ADIM 6: Kesin kayıtta istenen tüm evrakları eksiksiz olarak sisteme yükledikten sonra Enstitü tarafından kaydınız onaylanacaktır. Kayıt onayınız kullanıcı adı ve şifreniz ile birlikte e-mail adresinize (basvuruyld.anadolu.edu.tr sisteminde kullandığınız) bildirilecektir.

(6)

6 NOT 1: Kayıt onayı aldıktan sonra başvuru evraklarınızı fiziki olarak göndermenize gerek yoktur.

NOT 2: Yabancı uyruklu adayların 2021-2022 öğretim yılı güz dönemi öğrenim ücretleri tüm programlar için 1.500 TL’dir. Öğrenim ücretinin ödenmesi işlemi https://anasis.anadolu.edu.tr/#/dis-borc-odeme veya Ziraat Bankası şubeleri veya bankomatlarından öğrenci numarası ile yapılacaktır!

NOT 3: Tezsiz yüksek lisansa başvuran adayların 2021-2022 öğretim yılı güz dönemi öğrenim ücretleri tüm programlar için 1.800 TL’dir. Öğrenim ücretinin ödenmesi işlemi https://anasis.anadolu.edu.tr/#/dis-borc-odeme veya Ziraat Bankası şubeleri veya bankomatlarından öğrenci numarası ile yapılacaktır!

NOT 4: Şehit ailesi, gazi ve gazi yakınlarından belgelemeleri halinde öğrenim ücreti alınmayacaktır.

NOT 5: Başvuran adayların, engellilik raporlarını ibraz etmeleri halinde öğrenim ücretinde engellilik oranı kadar indirim yapılmaktadır.

Şekil

Updating...

Benzer konular :