İBRAHİM NALBANT. ADRES : Tersane Mah.1665 sk.no:29 K:1 D:2 Karşıyaka/İZMİR TELEFON : E MAIL :

Tam metin

(1)

İBRAHİM NALBANT

ADRES : Tersane Mah.1665 sk.No:29 K:1 D:2 Karşıyaka/İZMİR TELEFON : +905332602087

E – MAIL : nalbantibrahim@yahoo.com

MESLEK : Savunma Kaynakları Yönetimi ve Tedarik Uzmanı, Elektronik Mühendisi EOD/IEDD 4. seviye uzman (Mühimmat ve Patlayıcı maddeler ve bertaraf edilmesi),

KİŞİSEL BİLGİLER

DOĞUM TARİHİ : 14.04.1980 MEDENİ HALİ : Evli

YABANCI DİL : İngilizce (Profesyonel seviyede)

BİLGİSAYAR BİLGİSİ:

• Windows İşletim Sistemleri - Çok İyi

• Microsoft Office (Word, Excel, Powerpoint) - Çok İyi

• ERP, NATO AEODP Patlayıcı Sorgulama - Çok İyi

• MS Project, SPSS, - İyi

• EHLİYET - B (2001)

ÜYE KURULUŞLAR : OYAK

İLGİ ALANLARI : Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için yeter seviyede tenis ve doğa yürüyüşü başta olmak üzere spor yapmak. Tiyatro, opera, sinema ve arkadaş toplantılarıyla sosyal hayatın içinde olmak. Zamanın gerektirdiği teknolojiyi takip etmek; Sosyal Sorumluluk faaliyetlerine destek olabilmek (Düzenli kan vermek, ağaç dikme faaliyetlerine katılmak, kermes ve yardım etkinlikleri düzenlemek, desteklemek, vb. )

KARİYER HEDEFİ

Bugüne kadar kazanmış olduğum milli ve uluslararası iş/görev deneyimimi daha üst düzeye çıkarabileceğim, kişisel gelişimimi ve aldığım eğitimleri değerlendirebileceğim; ekip çalışmalarıyla birlikte, bulunduğum birimin çalışmalarının sıfır hata ile devamlılığının sağlanabileceği ve daha üst seviyelerde sistematik işlerliğinin sürdürülebildiği kendi kendini sürekli sorgulayan ve doğrulayan, müşteri ihtiyaçlarına ve çağın gereksinimlerine gecikmesiz cevap veren bir projenin/birimin kurulmasına, var olanın daha iyileştirilmesine destek verebileceğim kurumunuz bünyesinde, mesleğimi icra edebileceğim ya da tecrübe ve bilgi birikimim ile faydalı olabileceğim; uygun bir pozisyonda görevlendirilmek istiyorum.

KİŞİSEL YETENEKLER

• Üretim endüstrilerinde ve mühendislikte etkin takım çalışması yapabilen, kolaylıkla yazılı ve sözlü iletişim kurabilen,

• Mesleki gelişme için gerekli altyapıya sahip, yaşam boyu öğrenme gerekliliğini kavramış, mesleğinin etik sorumlulukları, evrensel ve toplumsal etkileri hakkında bilinçli, çağın sorunlarına duyarlı

• Ekip çalısmalarında liderlik vasıfları ile ve verilen görevi en iyi seviyede yapmakta başarılı, insani ilişkilerinde canayakın, konuşkan ve girişken özelliklere sahip, öğrenmeye meraklı, düzenli.

(2)

İŞ DENEYİMLERİ (Genel)

Öğrenmeyi öğrenme temel ilkesiyle yaptığım her işte sıfır hata hedefinde ve sonradan düzeltmek yerine önceden tedbirlerin alınarak planlı ve öngörülü iş yapılması; doğruluk ve dürüstlük hayat felsefemdir. Almış olduğum mühendislik, kaynak planlama yüksek lisans ve diğer eğitimlerin bana kazandırmış olduğu yetenekler ile 12-135 personelli teknik birimlerde yöneticilik yaptım. Kurumumun gelişmeye ve çağı yakalamaya gereksinim duyduğu teknik konularda faaliyet alanıma yönelik teknoloji yönetimi ve inovasyon çalışmalarını yürütmek gayretiyle ilgili süreçlerin oluşturulması, gerekli araçların tasarımı ve uygulanmasında görev alarak, planlama, malzeme ihtiyaçlarının tespiti, yeni geliştirilmesi ihtiyaç duyulan malzeme için ar-ge faaliyetlerinin bilgi ve teknik olarak desteklenmesi, şartnamelerin hazırlanması, muayene ve satın alma süreçlerinin takip edilmesi faaliyetlerini gerçekleştirdim. Kalite yönetimi planlarının takip edilmesi ve uygulanmasının sağlanması için ihtiyaç dahilinde kalite çemberleri ve süreç iyileştirme ekiplerinin kurularak faaliyetlerinin yönetilmesini gerçekleştirdim. 5S felsefesi temelinde yeni atölye ve çalışma alanları kurdum. ERP uygulamalarında farklı modüllerin kullanımını gerçekleştirdim. En üst seviye karar verici makamlarla ihtiyaçların tespiti ve yeni oluşturulacak teknik-taktik ve stratejilerin belirlenmesi toplantılarında rapor ve doküman hazırlayarak uygulayıcı olarak görev yaptım. Teknik öğretmen yetkisiyle ders vererek personel yetiştirdim, yeteneklerini değerlendirdim. Yurt içi ve yurt dışında onlarca birlik ve kurumda seminer, eğitim ve saha uygulamalarıyla binlerce kişiye eğitim verdim. Denetçi statüsüyle onlarca birliğin yetenek ve kabiliyetlerinin belirlenen kriterlere göre yeterliliğinin denetlenmesi faaliyetlerine katıldım. Astlarıma, üstlerime ve doğanın karşımıza çıkardığı herşeye saygı duyup sevgi göstererek içindeki enerjinin ve gücün ortaya çıkmasına destek oldum.

EĞİTİM BİLGİLERİ

Tarih Uzun Dönem / Diplomalı 2011 – 2013 Stratejik Araştırmalar Enstitüsü

Savunma Kaynakları Yönetimi (Yüksek Lisans) 2004 – 2005 Mühimmat ve Mühimmat Tahrip Okulu,

Mühimmat ve Mühimmat Tahrip Subayı Patlayıcı Madde Mühendisliği Eğitimi 2002 – 2004 Hava Kuvvetleri Uçuş Okulu, pervaneli ve jet motorlu iki tip uçuş eğitimi 1998 – 2002 Hava Harp Okulu

Elektronik Mühendisliği Bölümü

Elektronik Mühendisi (Bachelor of Science Degree) 1994 – 1998 Işıklar Askeri Lisesi Bursa

1991 – 1994 Evin Leblebicioğlu Ortaokulu-Karşıyaka-İZMİR 1986 – 1991 Alaybey İlkokulu-Karşıyaka-İZMİR

Tarih Sertifikalı Kurslar

2015 (5 Gün) SATEM (Savunma Sanayi Ve Teknoloji Eğitim Merkezi)

ILS-ELD / Integrated Logistic Support and Documantation - Entegre Lojistik Destek ve Dokümantasyon

2015 (5 Gün) İlk Yardımcı Kursu

2010 ( 5 Gün) In-Theatre Counter-Improvised Explosive Device Course-Trainer- Afghanistan 2008 (3 Hafta) Improvised Explosive Device Disposal (IEDD) Course for Trainers

2007 ( 5 Gün) Counter-Improvised Explosive Device Train the Trainer Course- Afghanistan 2007 (3 Hafta) WIT weapon intelligence team training Afghanistan

2006 (3 Hafta) Teknik Öğretmenlik Kursu 2005 (2 Hafta) Kalite Güvence Kursu

2005 (3 Hafta) El Yapısı Patlayıcıların Etkisiz Hale Getirilmesi (IEDD) Kursu 2005 (1 Hafta) Takım Liderliği Kursu

(3)

İŞ DENEYİMLERİ (Tarih Sıralı)

2016 Şubat- Halen

Türev Elektrik Enerji Ltd.Şti. Planlama ve İhracat Müdürü

Enerji Nakil Hattı ve Elektrik Dağıtım Merkezi projelerinin finansal analizlerinin yapılması, nitelikli personelin yönetimi ve saha kontrollerinin yapılması, malzeme tedariğinin isterleri tam karşılar şekilde doğru zamanda doğru yerde oldurulması,

İhracat pazarlama ve satış sürecinin yönetilmesi

Yurtdışı satış hedeflerinin belirlenmesi, pazarlama ve tanıtım aktivitelerinin planlanması ve yönetilmesi,

İhracat öncesi izin ve hazırlıklarının yapılması,

SAP ve diğer kullanılan programlara verilerin girilmesi,

Müşteri ilişkileri bazında istek ve siparişlerin araştırılması ve tedariği,

ihracat işlemlerine yönelik evrakların hazırlanması ve operasyonel faaliyetlerin takibi Yurtdışı fuar katılım çalışmalarının planlanıp yönetilmesi.

2013 – 2016 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı Patlayıcı Maddelerin Etkisiz Hale Getirilmesi Birliği Birlik Komutanı

Organizasyonun yönetimi ve denetimi.

Faaliyetlerin geliştirilmesi, yönetilmesi, stratejilerinin belirlenmesi, maliyet etkin planlamaların yapılması raporların oluşturulması ve üst yönetime sunulması.

Çalışan personelin eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, belirlenmiş eğitim ihtiyaçlarının eğitmen olarak karşılanması.

Benzer kurumların denetçi olarak yeterlilik seviyelerinin denetlenmesi.

Günlük risk paremetrelerinin girilerek değerlendirme yapılması ve analizlerin üs makamlara bildirilmesi.

Kalite yönetimi planlarının takip edilmesi ve uygulanmasının sağlanması. Ihtiyaç dahilinde süreç iyileştirme ekiplerinin kurularak faaliyetlerinin yönetilmesi.

Planlı eğitim faaliyetlerinin eğitmen olarak verilmesi, yeterlilik gösteremeyen personele iyileştirici program hazırlanması ve uygulanmasının takibi.

Robot, uzaktan ateşleme sistemi, muhabere cihazları, zırhlı araç ve malzeme, v.b. gibi alet, takım avadanlık, cihazların kullanımının bilinmesi, faaliyetlerinin kontrol edilmesi, tüm personelin tam ehil olarak kullanmasının sağlanması ve denetimi.

Olağan üstü durumlara her an müdahele edecek şekilde personelin hazır bulunmasının sağlaması ve mudaheleye liderlik yapılması.

Envanterimizde ve çevre ülkelerde bulunan her türlü mühimmatın teknik özelliklerinin ve etkilerinin iyi bilinmesi, etkisiz hale getirmek ve imha etmek için gerekli dokümantasyonun içerik bilgisine hakim olunması.

Mühimmatı etkisizi hale getirmek ve imha etmek için çevresel faktörleri değerlendirerek uygunluk durumlarına gore maliyet etkin planlama yapılması, beraber görev yapacak birimlerin koordinesinin sağlanması, faaliyetin icrasının gerçekleştirilmesi ve faaliyet sonu raporlarının hazırlanarak ilgili makamlara bildirilmesi.

Gelişen ve değişen teknolojiyi takip ederek daha emniyetli ve daha faydalı techizatın sistemimize sokulabilmesi için tedarik isteklerinin hazırlanması ve dokümantasyonun yapılarak taleplerin oluşturulması.

Kullanılmakta olan malzeme techizatın iyileştirilme faaliyetlerine saha personeli olarak katılımı ve testlerinin gerçekleştirilmesi, faaliyet sonrası raporlarının oluşturulması.

Mevcut taktik ve stratejik planların uygulanabilirliğinin değerlendirilmesi ve yenilerinin geliştirilmesi için düzenli aralıklarla üst makamlarla toplantı ve değerlendirme yapılması, yapılacak toplantılara doküman ve analiz hazırlıklarıyla katılım sağlanması.

2014 (3 Ay)

Diyarbakır/Lice

Bölgede görev yapan tüm personelin patlayıcı maddelerle mücadele konusunda eğitilmesi Karşılaşılan olaylara emniyetle müdahele planının hazırlanması faaliyetin icrasının yönetilmesi ve gerektiğinde müdahele edilmesi.

Robot, uzaktan ateşleme sistemi, muhabere cihazları, zırhlı araç ve malzeme, v.b. gibi alet, takım avadanlık, cihazların kullanımının bilinmesi, faaliyetlerinin kontrol edilmesi, tüm personelin tam ehil olarak kullanmasının sağlanması ve denetimi.

(4)

2010-2011 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı Patlayıcı Maddelerin Etkisiz Hale Getirilmesi Birliği Harekat ve Plan Subayı

Faaliyetlerin geliştirilmesi, yönetilmesi, stratejilerinin belirlenmesi, maliyet etkin planlamaların yapılması raporların oluşturulması ve üst yönetime sunulması.

Günlük risk paremetrelerinin girilerek değerlendirme yapılması ve analizlerin üs makamlara bildirilmesi.

Planlı eğitim faaliyetlerinin eğitmen olarak verilmesi, yeterlilik gösteremeyen personele iyileştirici program hazırlanması ve uygulanmasının takibi.

Robot, uzaktan ateşleme sistemi, muhabere cihazları, zırhlı araç ve malzeme, v.b. gibi alet, takım avadanlık, cihazların kullanımının bilinmesi, faaliyetlerini kontrol edilmesi, tüm personelin tam ehil olarak kullanmasının sağlanması ve denetimi.

Olağan üstü durumlara her an müdahele edecek şekilde personelin hazır bulunmasının sağlanması ve müdaheleye liderlik yapılması.

2007 – 2010 5’inci Ana Jet Üs Komutanlığı Patlayıcı Maddelerin Etkisiz Hale Getirilmesi Birliği Harekat ve Plan Subayı

Faaliyetlerin geliştirilmesi, yönetilmesi, stratejilerinin belirlenmesi, maliyet etkin planlamaların yapılması raporların oluşturulması ve üst yönetime sunulması.

Çalışan personelin eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, belirlenmiş eğitim ihtiyaçlarının eğitmen olarak karşılanması.

2009 – 2010 (6 Ay)

IEDD/EOD Officer, Tur.Battallion/ISAF/Kabul/AFGHANISTAN

Patlayıcı Maddelerin Etkisiz Hale Getirilmesi Birliğinin birlik komutanı olarak yeni teşkil edilen tabura bağlı bölgede her türlü patlayıcı maddelere ve el yapısı patlayıcılara müdahele edebilecek teşkilatın ve malzemenin tedarik edilmesi, faaliyete geçirilmesi ve

sürdürülebilirliğinin devam ettirilmesi.

Bölgede bulunan kendi personelimize ve Afgan asker ve polislerine patlayıcı maddeler ile ilgili eğitim dokümanlarının hazırlanması ve eğitim verilmesi.

Afgan polis teşkilatında kendi kendilerine patlayıcı maddelere müdahele edebilecekleri yeterliliğin sağlanması için teşkilatlarının organizasyonu ve eğitimlerinin verilmesi.

ISAF karargahı ile Türk birliklerinin patlayıcı maddeler konusunda irtibatının sağlanması ve her türlü icra edilecek faaliyetin planlanması ve yönetilmesi.

2009 (2 Ay)

Şırnak/Silopi

Geçmiş olaylardan yola çıkarak bölgenin analizinin yapılması, tehdit ve tehlikelerin tespit edilmesi, yeterli ve yeni teknik-taktiklerin belirlenmesi.

Bölgede görev yapan tüm personelin patlayıcı maddelerle mücadele konusunda eğitilmesi.

Karşılaşılan olaylara emniyetle müdahele planının hazırlanması faaliyetin icrasının yönetilmesi ve gerektiğinde müdahele edilmesi.

2008-2009 (6 Ay)

IEDD/EOD Officer, KFOR Turkish Battalion – Prizren / KOSOVO

Patlayıcı Maddelerin Etkisiz Hale Getirilmesi Birliğinin birlik komutanı olarak olarak bölgede her türlü patlayıcı maddelere ve el yapısı patlayıcılara müdahele edebilecek teşkilatın ve malzemenin sürdürülebilirliğinin sağlanması.

Bölgede bulunan kendi personelimize ve halka patlayıcı maddeler ile ilgili eğitim verilmesi.

KFOR kapsamında görev yapan diğer yabancı güçlerle ortak tatbikat ve eğitim faaliyetlerinin organize edilmesi ve tatbikatların icrası.

Ana karargah ile Türk birliklerinin patlayıcı maddeler konusunda irtibatının sağlanması ve her türlü icra edilecek faaliyetin planlanması ve yönetilmesi.

2008 (3 Ay)

Hakkari/Otluca

Bölgedeki tehdit ve tehlikelerin tespit edilmesi, yeterli ve yeni teknik-taktiklerin geliştirilmesi. Bölgede görev yapan tüm personelin patlayıcı maddelerle mücadele konusunda eğitilmesi. Karşılaşılan olaylara emniyetle müdahele planının hazırlanması faaliyetin icrasının yönetilmesi ve gerektiğinde müdahele edilmesi.

(5)

2007 (3 Ay)

Multinational Brigate Central IEDD/EOD Coordination Cell Chief /ISAF/Kabul/AFGHANISTAN

Merkez bölgedeki her türlü patlayıcı olayının takip edilmesi, müdahele planının hazırlanması ve ekiplerin görevlendirilmesi.

Ana karargah ve Afganistanın tamamını kapsayan diğer 4 bölge ile koordinasyonun sağlanması ve stratejilerin belirlenmesi.

Meydana gelen olayların raporlarının hazırlanması ve üst makamlara bildirilmesi.

Olaylardan elde edilen bilgiler doğrultusunda alınan dersler dokümanının oluşturulması.

2007 (6 Ay)

IEDD/EOD Officer, Tur.Battallion/ISAF/Kabul/AFGHANISTAN

Patlayıcı Maddelerin Etkisiz Hale Getirilmesi Birliğinin birlik komutanı olarak her türlü patlayıcı maddelere ve el yapısı patlayıcılara müdahele edebilecek teşkilatın ve malzemenin tedarik edilmesi, faaliyete geçirilmesi ve sürdürülebilirliğinin devam ettirilmesi.

Bölgede bulunan kendi personelimize ve Afgan asker ve polislerine patlayıcı maddeler ile ilgili eğitim verilmesi.

ISAF karargahı ile Türk birliklerinin patlayıcı maddeler konusunda irtibatının sağlanması ve her türlü icra edilecek faaliyetin planlanması ve yönetilmesi.

Olay yeri incelemelerinin yapılması, alınan dersler dokümanının hazırlanması ve raporların hazırlanarak üst birimlerle koordinenin sağlanması.

2005 – 2007 5’inci Ana Jet Üs Komutanlığı Patlayıcı Maddelerin Etkisiz Hale Getirilmesi Birliği Eğitim Subayı

Çalışan personelin eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, belirlenmiş eğitim ihtiyaçlarının eğitmen olarak karşılanması.

Bölgede görev yapan tüm personelin patlayıcı maddelerle mücadele konusunda eğitilmesi Karşılaşılan olaylara emniyetle müdahele planının hazırlanması faaliyetin icrasının yönetilmesi ve gerektiğinde müdahele edilmesi

Planlı eğitim faaliyetlerinin eğitmen olarak verilmesi, yeterlilik gösteremeyen personele iyileştirici program hazırlanması ve uygulanmasının takibi.

Envanterimizde ve çevre ülkelerde bulunan her türlü mühimmatın teknik özelliklerini ve etkilerinin iyi bilinmesi, etkisiz hale getirmek ve imha etmek için gerekli dokümantasyonun içerik bilgisine hakim olunması.

REFERANSLAR

Fahri ERENEL E.Tuğgeneral, Yrd. Doç. Dr. Kemerburgaz Üniversitesi Senato Üyesi, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Telefon: 0 532 647 58 51 E-mail: fahri.erenel@kemerburgaz.edu.tr

Burçin ELBİRLİK Genel Müdür Motek Motor Teknolojileri, Femsan Elektrik Motorları Telefon: 0 530 378 49 32 E-mail: burcin@femsan.com

Emin İYCİL Alb. Hv.K.K.lığı Mühimmat Sistemleri Şube Müdürü Telefon: 0 505 807 79 08 444 8 455

Mahmut BÖLÜKBAŞ Uçak Yüksek Mühendisi

Telefon: 0 530 923 55 05 E-mail: bolukbasm@gmail.com

Şekil

Updating...

Referanslar

Updating...

Benzer konular :