üa sdfg h jkls iz xcvbnm öçq w ertyuiop gü

Tam metin

(1)

qw

rtyuiopgüa sd fg hjk ls iz xcvbnm öçq w ertyuiopgüa sd fg hjk ls iz xcvbnm öçq w e rtyuiopgüa sd fg hjk ls iz xcvbnm öçq w er tyuiopgüa sd fg hjk ls iz xcvbnm öçq w ert yuiopgüa sd fg hjk ls iz xcvbnm öçq w erty uiopgüa sd fg hjk ls iz xcvbnm öçq w ertyu iopgüa sd fg hjk ls iz xcvbnm öçq w ertyu i opgüa sd fg hjk ls iz xcvbnm öçq w ertyu io pgüa sd fg hjk ls iz xcvbnm öçq w ertyu iop güa sd fg hjk ls iz xcvbnm öçq w ertyu iop g üa sd fg hjk ls iz xcvbnm öçq w ertyu iop gü asdfghjklsizxcvbnmöç qw erty uio pgüa sdfghjklsizxcvbnmöç qw erty uio pgüas dfghjklsizxcvbnmöç qw erty uio pgüas d fghjklsizxcvbnmöç qw erty uio pgüa sd f ghjklsizxcvbnmöç qw erty uio pgüas dfg

T.C. EKONOMİ BAKANLIĞI ULUSLARARASI REKABETÇİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİNİN DESTEKLENMESİ

AYAKKABICILIK PROJESİ MICAM SHOEVENT FUARI ZİYARETİ

ORGANİZASYONU

30 AĞUSTOS-4 EYLÜL 2014

EĞİTİM MÜDÜRÜ: PINAR ÖKSÜZ

(2)

T.C. EKONOMİ BAKANLIĞI ULUSLARARASI REKABETÇİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİNİN DESTEKLENMESİ AYAKKABICILIK PROJESİ MICAM SHOEVENT AYAKKABI FUARI ZİYARETİ

ORGANİZASYONU

İzmir Ticaret Odası liderliğinde ve T.C. Ekonomi Bakanlığı destekli olarak yürütülen Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Ayakkabıcılık Projesi Yurt Dışı Ziyaret Organizasyonları kapsamında, 30 Ağustos-4 Eylül 2014 tarihleri arasında İtalya’da gerçekleşen Micam Shoevent Ayakkabıcılık Fuarına standlı katılım sağlamıştır.

Söz konusu Organizasyona İzmir Ticaret Odası ayakkabıcılık sektörü UR-GE Projesi katılımcılarından oluşan toplam 14 kişilik bir heyet katılmıştır. Ayrıca Odamız UR-GE ekibinden Eğitim Müdürü Pınar Öksüz geziye katılım sağlamıştır. Heyet listesi aşağıda belirtilmiştir.

KATILIMCI ADI SOYADI

FİRMA ADI İSMAİL PEHLİVAN

PEHLİVAN AYAKKABI LTD.ŞTİ

DESTAN BİRLİK PEHLİVAN AYAKKABI LTD.ŞTİ

ŞEVKET CİHAN CİHAN KUNDURA LTD.ŞTİ

KORAY ZANDAR ZANDAR AYAKKABI LTD.ŞTİ

AHMET OYGUR

ÖZDOKU AYAKKABI LTD.ŞTİ

ERNUR DOKUZLU ÖZDOKU AYAKKABI LTD.ŞTİ

(3)

MUSTAFA ÖZCAN HÜDAVERDİ SPOR MALZ. LTD.ŞTİ

İLKNUR ÖZCAN HÜDAVERDİ SPOR MALZ. LTD.ŞTİ

ERHAN ERTEKİN ERTEKİN KUNDURA A.Ş.

MURAT ERTEKİN ERTEKİN KUNDURA A.Ş.

ÖZGÜR BÜYÜKÖZGÜR ÜLKÜCAN AYAKKABI LTD.ŞTİ

MEHMET BERBERCİ ÜLKÜCAN AYAKKABI LTD.ŞTİ

FATİH TEZCAN TEZCAN KUNDURA LTD.ŞTİ

MURAT TEZCAN TEZCAN KUNDURA LTD.ŞTİ

Organizasyon kapsamında, 30 Ağustos 2014 tarihinde tüm heyet ile İzmir’den yola çıkılmış, 31 Ağustos 2014 tarihinde Fierra Milano Micam Fuar alanına gidilmiştir.

Micam Shoevent Fuarı 67.500 m2 alan üzerine kurulu, dünyanın en önemli ayakkabıcılık fuarlarından bir tanesidir.

Söz konusu fuara bu sene 34,176 ziyaretçi katılım sağlamıştır. Rusya, Ukrayna ve Kazakistan pazarlarından katılımın önemli ölçüde yüksek olduğu fuar, dünyanın birçok bölgesinden katılımcı ve ziyaretçi ağırlamıştır.

940 standın İtalyanlara ait olduğu fuarda toplam 1.557 katılımcı firma yer almış, yüksek satış oranları rapor edilmiştir.

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri organizasyonu ile milli katılım sağlanan fuarda, İzmir Ticaret Odası info standı altında, 192 m2’lik bir alan organizasyonumuza katılan 8 firma için ayrılmıştır.

Her bir firmanın 24 m2’lik bir alan ile yer aldığı standlarda ürünlerini sergileyen katılımcılarımız, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen katılımcılar ile görüşme fırsatı bulmuş aynı zamanda fuarda stand ile yer alan satıcılara da kendi ürünlerini tanıtma fırsatı elde etmiştir.

(4)

Söz konusu ziyaret kapsamında, 1 Eylül 2014 tarihinde Milano Ticaret Odası ile bir görüşme gerçekleştirilmiştir. Söz konusu görüşmeye katılım sağlayan heyet üyelerimiz İsmail Pehlivan, Ahmet Oygur ve Özgür Büyüközgür;

Milano Ticaret Odası temsilcisi Andrea Agostinucci’ye Türkiye ve özellikle İzmir ayakkabı pazarı hakkında bilgiler aktarmış, birbirini bir çok açıdan tamamlayan bu iki ülkenin işbirliği içerisinde çalışması halinde karşılıklı yüksek kazançlar ortaya çıkacağını belirterek daha yakın ilişki içerisinde olunması gerektiğini ifade etmişlerdir.

Andrea Agostinucci ise Türkiye ve İtalya arasında gerçekleştirilmesi planlanan Euro-Med Development Center projesinden bahsederek, Eylül ve Ekim aylarında projenin temellerini oluşturmak üzere Türkiye’ye ziyarette bulunacaklarını açıklamıştır.

Heyetimiz daha sonra T.C. Milano Başkonsolosu Aylin Sekizkök’ü makamında ziyaret etmiştir.

Sayın Başkonsolosumuz heyetimize İtalya Ayakkabı pazarı hakkında çeşitli bilgiler aktarmış, bundan sonraki ziyaretlerimizde de her türlü yardıma hazır olduğunu belirterek İzmirli ayakkabıcıların İtalya pazarında daha büyük bir yer edinmesi dileğini ifade etmiştir.

2 Eylül 2014 tarihinde İtalya’nın önemli şirketlerinden ve Türkiye’de de ofisi bulunan MDA Şirketi standımızı ziyaret etmiş ve Türkiye ve İtalya ayakkabıcılık işbirliği olanakları hakkında çeşitli önerilerde bulunmuştur.

Aynı gün T.C. Ekonomi Bakanlığı Ticaret Ataşesi Burak Yılmaz da standımızı ziyaret ederek tüm ayakkabıcı firmalarımız ile görüşmüş ve İzmirli ayakkabıcıları Micam Fuarında görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirmiştir.

3 Eylül 2014 tarihinde ise, heyet üyelerimiz İsmail Pehlivan, Koray Zandar ve Mehmet Berberci ile Ticaret Ataşemiz makamında ziyaret

(5)

edilmiş ve İtalya ve Türkiye işbirliği olanakları hakkında ayrıntılı bilgi alınmıştır.

Aynı gün İtalyan Türk Derneği (İTA) temsilcisi de standımızı ziyaret ederek İtalya’nın özellikle Marche Bölgesinde ayakkabıcıların yoğun olarak bulunduğunu, bu bölgenin de ziyaret edilmesinin önem arz ettiğini vurgulamıştır. İTA, Türkiye’de gerçekleşen Ayakkabıcılık Fuarına da heyetimizin daveti ile katılım kararı almıştır.

Firmalarımız söz konusu organizasyonda, hem İtalya pazarı hem de dünyadaki ayakkabıcılık eğilimleri hakkında değerli bilgiler edinmiştir.

Firmalarımızın memnuniyet düzeyinin yüksek olduğu, toplam 139 iş görüşmesi gerçekleştirdiği fuar sonrasında, katılım istikrarlı olmasının önemi anlaşılarak, bundan sonraki Micam Fuarlarına da stand ile katılımın fayda sağlayacağı yönünde hem fikir olunmuştur.

Fuarlara katılmanın yanı sıra, İtalya pazarına gerçekleştirilecek heyet ziyaretleri ile firmaların yerlerinde ziyaret edilmesi, düzenlenecek bir organizasyon ile ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesinin önem arz ettiği, bu nedenle en kısa zamanda bu tarz organizasyonlar için hazırlıklara başlanması gerektiği düşünülmektedir.

UR-GE Ayakkabıcılık Projesi 30 Ağustos-4 Eylül 2014 MICAM Ayakkabıcılık Fuarı'na Katılım Yurtdışı Gezi Organizasyonu Değerlendirme Anket Sonuçları

Genel olarak gezi programından memnun kaldınız mı lütfen

değerlendiriniz. (1 en düşük 5 en yüksek puan olacak şekilde) 4,8 Micam Fuarı Standlı Katılım Organizasyonundan memnun kaldınız mı

lütfen değerlendiriniz. (1 en düşük 5 en yüksek puan olacak şekilde) 4,5

ORGANİZASYON HİZMETİ ALINAN ITALTUR SEYAHAT ACENTESİNİN DEĞERLENDİRMESİ

Ulaşım Araçları 4

Konaklama Yerleri 2,8

Genel olarak acente hizmetlerinden memnun kaldınız mı lütfen

değerlendiriniz. (1 en düşük 5 en yüksek puan olacak şekilde) 3,1 GEZİYE KATILAN ODAMIZ PERSONELİ PINAR ÖKSÜZ'ÜN DEĞERLENDİRMESİ Odamız personelinin seyahat ile ilgili hazırlık çalışmaları ve konuya

hâkimiyeti

4,9 Odamız personelinin seyahat sırasında sergilemiş olduğu koordinasyon ve

işbirliği 4,8

Odamız personelinin ihtiyaç anında ulaşılabilirliği 4,9

Odamız personelinin seyahat sırasındaki davranış, tutum ve ilişkilerde gösterdiği kalite

5

Belirtmek istediğiniz dilek ve önerileriniz: Yok

Şekil

Updating...

Referanslar

Updating...

Benzer konular :