Recep İvedik 2

Tam metin

(1)

Tür : Komedi

Yönetmen : Togan Gökbakar

Senaryo : Şahan Gökbakar, Serkan Al- tuniğne, Togan Gökbakar

Oyuncular : Şahan Gökbakar, Gülsen Özbakan, Efe Babacan, Çağrı BüyüksayarŞahan Gökbakar, “Recep İvedik” adlı komedi filmiyle yakaladığı başarısını bu kez de “Recep İvedik 2”de sürdürmeyi hedefliyor. Geçen yıl gösterime giren filmler arasında en yüksek izleyici rekorunu 5 milyon izleyici ile elde eden “Recep İvedik” adlı yapımın merakla beklenen ikinci filmi 13 Şubat'ta izleyiciyle buluşuyor. Recep'in bitmek bilmeyen maceraları bu sefer de İstanbul’u birbirine katıyor. Recep’in tek akrabası olan, kendisi gibi kıllı ve oldukça yaşlı babaannesidir.

Babaannesi Recep’in yaşadığı sarhoş aylak hayatı bırakıp adam ol- masını ister. Recep İvedik 2, babaannesinin istekleri doğrultusunda Re- cep’in adam olma gayretlerini anlatıyor.

OCAK - ŞUBAT 2009 58  İSMMMO YAŞAM

Recep İvedik 2

Orijinal Adı : My Bloody Valentine

Tür : Korku

Yönetmen : Patrick Lussier

Senaryo : Todd Farmer, Zane Smith

Oyuncular : Todd

Farmer, Tom Atkins, Kerr Smith, Jaime King, Jensen Ackles, Marc Macaulay, Kevin Tighe

Sevgililer Günü Katliamı

S İN E M A -D V D

On yıl önce yaşanan bir trajedi Harmony kasabasını sonsuza dek değiştirmiştir. Deneyim- siz kömür madeni işçisi Tom Hanniger’ın tünellerde neden olduğu kaza beş adamın sıkışıp kalmasına ve sağ kurtulan tek kişi olan Harry Warden’ın da komaya girmesine neden olmuştur. Bunun tam bir yıl sonrasında, Sevgililer Günü’nde, Harry Warden uyanmış ve kazmayla 22 kişiyi hunharca katlet- tikten sonra kendisi de öldürülmüştür. Tom Han- niger, on yıl sonra, Sevgililer Günü’nde kasabaya döndüğünde sebep olduğu ölümler hâlâ yakasını bırakmamıştır. Eski kız arkadaşı Sarah, Tom’un en iyi arkadaşı olan şerif Axel’la evlenmiştir. O gece, yıllar süren huzurdan sonra, Harmony'nin karanlık geçmişinden bir şey geri döner. Tom, Sarah ve Axel dehşetle fark ederler ki katil onları öldürmeye gelen Harry Warden olabilir.

(2)Yönetmen David Fincher'in son filmi “Benjamin Button'un Tuhaf Hikayesi” konu olarak ilginç bir kurguya sahip. Film, seksenli yaşlarında doğup, geriye doğru yaşlanan bir adamın hikayesini konu alıyor. Benjamin Button zamanı durduramayan bir adamdır. Birinci Dünya Savaşı’nın sonunda, 1918’de, New Orlean- s’tan başlayıp 21. yüzyıla uzanan serüveniyle, onun hikâyesi her- hangi birininkinden daha sıra dışı bir hayatı içerir. Film, pek de sıradan olmayan bu adamın yaşadığı serüven içinde karşısına çıkan kişilerin ve yerlerin, bulduğu ve kaybettiği aşkların muaz- zam öyküsünü, hayatın keyifleri ile ölümün hüznünü ve zamanın ötesine uzanan durumları konu alıyor. Filmde Benjamin Button’u Bradd Pitt canlandırıyor. Daha önce “Seven” ve “Dövüş

Kulübü”nde birlikte calışmış olan yönetmen David Fincer ve Brad Pitt ikilisine bu filmde Kate Blanchett eşlik ediyor.

 CEVAPSIZ ARAMA

Birgün Yumi'nin arkadaşı telefonuna bırakılmış tuhaf bir sesli mesaj bulur. Mesajdaki ses tıpkı kendi sesine benzer an- cak tüyler ürperten bir çığlıkla son bulur. Arama kaydına göre yapılan üç gün sonrasının tarihi ile gelecekten geçmişe yapılmış bir aramadır. Arkadaşı gerçekten 3 gün sonra aynı saatte ve aynı tüyler ürperten çığlıkla ölmese bu aramaya kolaylıkla şaka gözüyle bakmak işten bile değildir. Bu talihsiz tesadüf adeta cep telefonu ile ölüm uyarılarından oluşan bir halka yaratmaya başlar ve bu halka giderek genişler, ta ki bir gün Yumi kendisine de bir cevapsız çağrı geldiğini fark edene kadar!

OCAK - ŞUBAT 2009 İSMMMO YAŞAM  59

S İN E M A -D V D

 DAHA YAKLAŞ

Günümüz Londra'sında, çağımız ilişkilerine ironik, komik ve cesur bir bakış açısı sunan film, birbirine yabancı iki çiftin tesadüfi karşılaşmalarını, bir- birlerine duydukları anlık çekimleri ve aldatmaları konu alıyor. Alice (Nathalie Portman), Londra sokaklarında kendisine bir ara- ba çarptığında onu kurtarıp hastaneye götüren Dan (Jude Law) ile birlikte yaşamaktadır. Ancak yazar olan Dan, kitabının kapağı için fotoğraf çalışması yapan Anna'ya (Julia Roberts) gönlünü kaptırır. Dan, Anna'ya duygularını açıklar ancak Alice ile birlik- te yaşadığını bilen Anna bu sebeple Dan'i geri çe- virir. Bir yanlış anlama sonucunda Dan, arkadaşı Lar- ry'yi (Clive Owen) Anna ile tanıştırır. Bu ikili arasında başlayan aşk evliliğe dönüşür.

D V D S E P E T İ

 SAKLAMBAÇ

Robert De Niro ve Dakota Fen- ning, başlangıçtan son saniyesine kadar nefesleri kesecek, her anı ger- ilim dolu filmde başrolleri paylaşıyorlar.

Çok kısa bir zaman önce eşini kay- betmiş psikolog David Callaway (De Niro) New York'un dışında, taşındıkları yeni evlerinde, annesinin ölümüyle şoka giren kızı Emily'ye umutsuzca yardım etmeye çalışmaktadır.

Çok geçmeden David ve Emily hayal ürünü olan ya da olmayan Charlie adındaki biri ya da bir şey tarafından korkutulmaya başlar.

Orijinal Adı: The Curious Case of Benjamin Button Tür: Drama/ Fantastik, Yönetmen : David Fincher Senaryo: Eric Roth, Oyuncular: Bradd Pitt, Kate Blanchett, Taraji P. Henson, Julia Ormand

Benjamin Button’un

tuhaf hikayesi

Şekil

Updating...

Referanslar

Updating...

Benzer konular :