2014 Yatak & Baza & Başlık Koleksiyonu

Tam metin

(1)

2014

Yatak & Baza & Başlık

(2)

▷ NANO SERİSİ AMETHYST HEALTY CLİMA MAX FERMUARLI SWEETDREAMS Antistres NEW FERGANA PEDLİ SUDE

▷ TEKNO SERİSİ

TECHNOLOGIC ENERGY OXGYEN PLUS POCKET VİSCO ENERGY

▷ VİSCO LATEX FLEX POCKET VİSCO COVER LATEX COVER

▷ HERKÜL SERİSİ GOLD VİSCO SİLVER

CYRISTAL DELÜX ÇİSEM ÇİSEM

DAMLA OSCAR

▷ BAZALAR AMETHYST CARLA CROWN LADY BAZA NEVADA LİNDA ZÜMRÜT RAİN DELUX

DELUX KAHVE DERİ ZÜMRÜT

LADY LADY LİNDA

▷ BAŞLIKLAR

AMETHYST

CROWN

LADY LİNDA

CARLA

NEVADA

ZÜMRÜT

ECE RAİN

(3)

amethyst healty clima max fermuarlı sweetdreams antistres new fergana pedli sude technologic energy oxgyen plus pocket visco energy flex pocket visco cover latex cover gold visco silver cyristal delüx çisem

çisem damla oscar

NANO SERİSİ

YAY ÖZELLİKLER SÜNGER ÖZELLİKLER DOLGU KUMAŞ ÖZELLİKLERİ ÖZELLİKLER

TECNO SERİSİ

VİSCO LATEX SERİSİ

HERKÜL SERİSİ

amethyst healty clima max fermuarlı sweetdreams antistres new fergana pedli sude technologic energy oxgyen plus pocket visco energy flex pocket visco cover latex cover gold visco silver cyristal delüx çisem

NANO SERİSİ

TEKNİK ÖZELLİKLER EXTRA ÖZELLİKLER

TECNO SERİSİ

VİSCO LATEX SERİSİ

HERKÜL SERİSİ

Clima Max akıllı teknolojisiyle siz uyurken vücut ısınıza göre degiserek maksimum konforu ve deliksiz uykuyu size saglar. Mikro kapsüllü kuması sayesinde, sıcak soguk dengesini ayarlar. Mikro kapsüller vücut ısınız artısında sıvı haledönüsüp ısıyı hapsederken, üsüdügünüzde katı hale dönüserek ısıyı size geri transfer ederler. Böylece gece boyu vücut ısınız sabit tutulup, mükemmel uykunuz saglanmıs olur.

Stres; günümüzün en sık karsılasılan saglık sorunudur. Gün içinde devam eden stres uykuda da yakamızı bırakmaz, uykusuzlugun bas etmenlerinden biri de stres oldugundan antistres apresi tam olarak stresle bas etmenize yardımcı olmak için tasarlanmıstır. Antistres özellikli nano teknolojik kuması sayesinde içerdigi karbon atomları vücudunuzdaki negatif enerjiyi ve elektrigi dagıtır, stresi azaltmaya yardımcı olur.

Smellwell apresi uygulanmıs kumas ile güne çiçek bahçesinde uyanmısçasına gülümseyerek basla- manızı saglar. Kumas yapısındaki çiçek kokusunu kalıcı kılan nano kapsüller siz yatagınızı kullanırken sürtünme ve basınç ile patlayarak nefis kokusu ile güne mükemmel baslamanızı saglar.

YATAK APRELERİ

Organik pamuk kullanılarak üretilmis olup, saglıgınızı siz uyurken de düsünür. Organik pamuk, geleneksel yöntemlerin tersine tarım ilacı, bitki öldürücü, kimyasal gübre ve diger kimyasallar kullanıl- maksızın üretildigi için saglıgınızı tehlikeye atmaz. Organicotton sizin saglıgınıza verdigi önemi doga saglıgını koruyarak da destekler.

Insan bedeni ve zihni gün boyu degisen stres ve yorgunluga maruz kalır. Bu yüzden ne kadar uyursanız uyuyun dinlenmis olarak uyanamayabilirsiniz... Carbon da bunun için gelistirilmis bir uyku teknolojisidir.Yatak kumasında karbon elyafını kullanılır. Uyku sırasında beden ve zihnin yenilenme- sine yardımcı olarak, anti-stres ve anti-statik etkiyle stresin ve negatif enerjinin vücuttan atılmasını saglar.

amethyst healty clima max fermuarlı sweetdreams antistres new fergana pedli sude technologic energy oxgyen plus pocket visco energy flex pocket visco cover latex cover gold visco silver cyristal delüx çisem

çisem damla oscar

NANO SERİSİ

NANO TEKNOLOJİK ÖZELLİKLER

TECNO SERİSİ

VİSCO LATEX SERİSİ

HERKÜL SERİSİ

amethyst

Ametist taşının tüm mucizeleri daha sağlıklı bir uyku için yatak kumaşına işlenerek elde edilmiştir.

Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insanın üzerinde canlandırıcı bir etkisi olduğu gibi,yaydığı enerji ile her zaman size fayda ve daha iyi hissetmenizi sağlar.

(4)

uykunuzu

test edin

dogru yatak seciminizi

belirleyecek noktalar

1 ) Yeterli süre uyumama rağmen gün içinde yorgun ve uykulu oluyorum.

2 ) Yatakta sürekli bacaklarımı hareket ettirmek zorunda kalıyorum.

3 ) Gece içinde nefes alamama hissi ile uyanıyorum.

4 ) Sabah yorgun ve baş ağrısı ile uyanıyorum.

5 ) Geceleri bacaklarıma kramp girebiliyor.

6 ) Gün içinde zaman zaman dayanılmaz uykusuzluk atakları yaşıyorum.

Maddeler size tanıdık geliyor ise yatağınızın değişme vakti geldi demektir. Bugün kendinize bir iyilik yapın ve Yağmurun sağlıklı rahat, dayanıklı, ortopedik yataklarını incelemeye gelin.

Uykunuz; evlerde ideal olmayan uyku ortamından, gürültü, ışık, toksinlerden ve yanlış yatak seçiminden olumsuz etkilenmektedir.

1 )Yatak seçerken vücut yapınızı göz önünde bulun- durunuz. Yatakları deneyerek seçim yapınız. Yağmur mağazalarında seçiminizi yaparken yatak üzerine uzanabilir, yatak içi yay sistemlerini maketlerimizden inceleyip seçiminizi yapabilirsiniz.

2 ) Ordopedik yatak seçimlerinize dikkat ediniz , her zaman en sert yatak en iyi yatak değildir. Yatak dolgu malzemeleriyle ortopedik özellikli yataklar imal edilebilir.

3 ) Uykunuzun bölünmemesi adına seçtiğiniz yatağın anti bakteriyel, anti mite, anti alerjik özellik taşımasına dikkat ediniz.

4 ) Kullanılan doğru yay sistemleriyle, özellikli süngerler, elyaf hatta kumaş özelliği yatağınızı size özel hale getire- cektir.

5 ) Mevsim değişikliğiyle yatağınız da sizin için yazın serin, kışın sıcak olabilir. Seçerken mevsim değişikliğine uygun olup olmadığını kontrol ediniz. Yağmur yatakları size her mevsim maximum rahatlığı sunacaktır.

Uykunun, beden, zihin ve ruh sağlığınızda, enerjinin yeniden kazanılması sürecinde çok önemli bir yeri vardır. Sağlık, performans seviyesi ve kendini iyi hissetme, düzgün ve dinlenmiş uyku alışınıza bağlıdır.

Kaliteli bir uyku sonrasında yeni güne güçlü, yenilenmiş ve enerjik başlayabilirsiniz.

nano serisi

(5)

AMETHYST HEALTY

CLIMA MAX

Ametist taşının tüm mucizeleri daha sağlıklı bir uyku için yatak kumaşına işlenerek elde edilmiştir. Asırlar boyunca, değişik uygarlıklarda sevgi ve beğeniyle kullanılmış, Asya ve Mısır’da mühür olarak değer kazanmıştır. Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insanın üzerinde canlandırıcı bir etkisi olduğu gibi,yaydığı enerji ile her zaman size fayda ve daha iyi hissetmenizi sağlar.

Siz uyku esnasında iken çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip pozitife dönüştürür.Odanızın olumsuz enerjileri toplayıp pozitif enerjiye dönüştürmesi için yeterlidir. Bilinç seviyenizi aktive eder ve yatıştırıcı etkisi vardır. Enerjisi huzur vericidir. Yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkiler. Fazla çalışmaktan ve stresten kaynaklanan zihinsel yorgunluğu giderir. Enerjisi kişide uyum ve denge oluşturur.

Deri hücrelerinin yenilenmesini ve dolayısıyla tenin güzelleşmesini,

Kan dolaşım sistemini korur ve tedavi eder.

Siz uyurken eklem ağrılarını tedavi ederek rahat hareket etmenizi sağlar..

Vücudu toksinlerden temizleyerek,kesintisiz uykunuzu almanızı sağlar.

Fermuarlı

1. Amethyts Kumaş 2. Elyaf 150 g/m2 3. 2 cm Visco sünger 4. Ham Bez

5. Kumaş

6. 14 DNS 0,7 cm Kontini Sünger 7. Fermuar

8. 26 DNS Gri Takoz Sünger 9. Tela

10. 22 DNS 3 cm Sünger 11. Termofelit 1000 g/m2

12. 8,5 cm Bonel yay, tel çapı 2.2 mm 13. Tarsiyon Yayı

14. Spiral Tel 1,3 mm 15. Termofelt 1000 g/m2 16. Çerçeve Teli

17. Tela

18. 22 DNS Kontini Sünger 19. 14 DNS KOntini Sünger 20. Elyaf

21. Taşıma Kulbu 22. Hava Kapsülü

23. 18 DNS Beyaz takoz sünger

1 - Clima Örme Kumaş 2 - Elyaf 150g/m2 3 - Elyaf 150g/m2 4 - Tela

5 - Fermuar 6 - Kumaş 7 - Elyaf 150g/m2 8 - Konfini Sünger 9 - Konfini Sünger 10 - Tela

11 - 26 DNS 1,3 Gri Sünger 12 - 22 DNS 3 cm Sünger 13 - Termofelt 1000 g/m2

14 - 7,2 cm Boley Yay, Tel Çapı 2 mm 15 - Spiral Tel 1,3 mm

16 - Takoz Sünger 17 - Fitil

18 - Dekoratif Logo Fitili 19 - Dekoratif Hava Şeridi 20 - Taşıma Kulbu 21 - Çerçeve Teli

Nano Teknolojik özellikli termal regülasyon ile vücut ısınıza göre hal değiştiren özel mikro kapsüllü kumaşı ile vücut ısınızın artışında sıvı hale dönüşüp ısıyı hapseder- ken, üşüdüğünüzde katı hale dönüşerek ısıyı size geri transfer eder. Vücut ısınızı gece boyu sabit tutarak uyku konforunuzu sağlar.

(6)

SWEETDREAMS

ANTISTRES Pedli NEW FERGANA

Stres; günümüzün en sık karşılaşılan sağlık sorunudur. Gün içinde devam eden stres uykuda da yakamızı bırakmaz. Uykusuzluğun baş etmenlerinden biri de stres old- uğundan bu yatak tam olarak stresle başetmenize yardımcı olmak için tasarlan- mıştır. Antistres özellikli nano teknolojik kumaşı sayesinde içerdiği karbon atom- ları vücudunuzdaki negatif enerjiyi ve elektriği dağıtır, stresi azaltmaya yardımcı olur.

Antistres özellikli örme yatak kumaşı içerdiği karbon atomları sayesinde vücudunuzdaki negatif enerjiyi ve elektriği dağıtır, stresi azaltmaya yardımcı olur.

Çıkarılıp takılabilen pedi ile sizin için maksimum hijyen hedeflenmiştir. Pedi makinenizde 30 ‘de yıkayabilirsiniz.

Kendinizi rahat ve derin bir uykuya bırkamanız için tasarlanan sweetdreams antistres yatak tam ortopedik dolgu ve yay sistemine sahiptir.

1 - Antistatik Kumaş 2 - Elyaf 400g/m2 3 - Ham Bez

4 - Yıkanabilir Ped Fermuarı 5 - Kumaş

6 - Elyaf 150g/m2 7 - Konfini Sünger 8 - Konfini Sünger 9 - Tela

10 - 22 DNS 3 cm Sünger 11 - Termofelt 1000 g/m2

12 - 8,5 cm Boley Yay, Tel Çapı 2 mm 13 - Torsion Yay

14 - Spiral Tel 1,3 mm 15 - Termofelt 1000 g/m2 16 - 26 DNS 1,3 cm Gri Sünger 17 - Tela

18 - Konfini Sünger 19 - Konfini Sünger 20 - Elyaf

21 - Taşıma Kulbu 22 - Hava Kapsülü 23 - Fitil

24 - Çerçeve Teli

Antistatik Kumaş - 1 Elyaf 150g/m2 - 2 Kontini Sünger - 3 Kontini Sünger - 4 Tela - 5 28D 2.5 cm Sünger - 6 Fitil - 7 Ped Kumaş - 8 14D Sünger - 9 Tela - 10 Termofelt 1000 g/m2 - 11 8,5 cm Bonel Yay, Çapı 2 mm - 12

13 - Torsiyon Yayı 14 - Spiral Tel 1,3 mm 15 - Takoz Sünger

16 - 26 D Gri Takoz Sünger 17 - Termofelt 1000 g/m2 18 - Tela

19 - Kontini Sünger 20 - Kontini Sünger 21 - Elyaf 150g/m2 22 - Hava kapsülü 23 - Tutamak 24 - Çerçeve Teli

Silvercare özellikli kumaşı ile vücudunuzdaki statik yükün çekilmesi ile rahat bir uyku uyumanızı sağlar. Özel desen uygulaması ile ka- pitone yumuşaklığını korur, kullanılan yüksek dolgunluklu kapitone süngeriyle de rahatlığınızın arttırılması hedeflenmiştir.

Vücudunuzun ağırlığını dengeli şekilde yatak yaylarına dağıtan özel donel yay sistemi sayesinde yatak düzeyinde elastikiyet ve çökmeye dayanıklılık sağlanmıştır. Tam ortopedik özellikli yatakta ekstra ra- hatlık sağlayan ped katmanı bulunmaktadır.

Kışlık veya yazlık yüzeylerine göre değişen dolgu malzemeleriyle farklı mevsimlerde de yatağınız size maksimum rahatlık sağlaması hedeflenmiştir.

(7)

SUDE

Pamuklu Kumaş - 1 Elyaf 150g/m2 - 2 Kontini Sünger - 3 Kontini Sünger - 4 Tela - 5 22 DNS 3 cm Sünger - 6 22 DNS 3 cm Sünger - 7

8 - Termofelt 1000 g/m2

9 - 7,2 cm Bonel Yay, Çapı 2 mm 10 - Spiral Tel 1,3 mm

11 - Takoz Sünger 12 - Hava kapsülü 13 - Taşıma Kulbu 14 - Fitil

15 - Çerçeve Teli

Yatağın tam ortopedik ve bonel yaylı olmasını isteyenler için özel tasarlanmıştır. Süspansiyonu yüksek bonel yay kul- lanılan özel dolgu süngeriyle birlikte ağırlığınızı yatağın her bölgesine eşit dağıtır.

Smellwell apresi uygulanmış kumaşı sayesinde yatağınız muhteşem kokusu ile güne gülümseyerek uyanmanızı sağlar.

Kumaş yapısındaki çiçek kokusunu kalıcı kılan nano teknolojik kapsüller muhteşem kokuyu uzun süre saklar.

Hava alan pamuklu kumaşa ek olarak hava kapsülleriyle yatağınızın ekstra hava almasını sağlar.

tekno

serisi

(8)

TECHNOLOGIC ENERGY

Dublin Kumaş - 1 Elyaf - 2 Kontini Sünger - 3 Kontini Sünger - 4 Tela - 5 3,5 cm Elastik Jel - 6 3,5 cm Sünger - 7 3 cm Sünger - 8 Termofelt 1000 g/m2 - 9

1-Oxygen Kumaş 2-Elyaf 150g/m2

3-1,2 cm 22 DNS Kontini Sünger 4-0,7 cm 14 DNS Kontini Sünger 5-Tela

6-22 DNS 3 cm sünger 7-18 DNS Takoz Sünger 8-13,5 cm Posket yay 9-22 DNS 3 cm Sünger 10-Tela

11-0,7 cm 14 DNS Kontini Sünger 12-1,2 cm 22 DNS Kontini Sünger 13-Elyaf 150g/m2

14-Kumaş 15-Fitil

16-Scaper Kumaş 17-Kulp

10 - Takoz Sünger 11 - 7,2 cm Bonel Yay, Tel Çapı 2 mm

12 - Spiral Tel 1,3 mm 13 - Çerçeve Teli

14 - Termofelt 1000 g/m2 15 - Hava kapsülü 16 - Taşıma Kulbu 17 - Fitil

Silver Care yatak kumaşı gümüş iyonlu pozitif yükler sayesinde, eksi yüklü bakteri ve mikropları çekip azal- tarak hijyenik bir uyku ortamı sağlar. Kalıcı antibakteriyellik sağlayan SilverCare mikroorganizmaların işlevlerini durdur- arak mantar ve bakterilerin neden olduğu koku oluşumunu engeller. Anti-statik bir yatak kumaşı olan Silve Care vücu- dunuzdan negatif enerjiyi alarak rahat bir uyku çekmenizi sağlar.

Technologıc energy içinde bulunan 3,5 cm lik elastıc jel çok özel bir jeldir. Ultra yumuşak, ultra güçlü, sert kauçuk benze- ri bir malzemeden sütunlar ile oluşmaktadır.Bu sütunlar düz yatakların aksine vücudun her noktasını destekler,gördüğü boşlukları doldurarak, omurganızın doğru bir çizgide kal- masına ,yatağın vücuda uyguladığı basıncı en aza indirerek olası eklem ağrılarınızın giderilmesine yardımcı olur.Elasiıc jel’in her bir sutünu benzersiz şekli ile vücudunuza destek sağlar.

Yatağınızın temel özelliği olan elastic jel silvercare kumaşı ile iyi uyku almanızı sağlarken kan dolaşımınızın düzenlen- mesine yardımcı olur.

Şelaler, ormanlar, dağlar. Doğada insanların kendilerini en iyi hisset- tikleri yerler neden böyle yerlerdir diye düşündünüz mü hiç? Şelalele- rden dökülen sular, okyanustaki dalgalar, bitkilerin fotosentezi, fırtına ve rüzgâr gibi olaylar atmosferde doğal olarak negatif iyon üretilmesini ve hava kalitesinin yükselmesini sağlar.

Negatif iyonlar, havada dolaşan bakteri, sigara dumanı, kir ve karbon- dioksit gibi zararlı partikülleri havada asılı kalamayacak kadar ağırlaştır- arak zemine çökmelerini sağlar, temizlenen havanın kalitesini arttırır. Bu yüzden insanlar böyle yerlerde bulunduktan sonra sabahları kendilerini daha zinde hissederler.

İşte böyle doğal olaydan ilham alarak şelale, orman ve dağların fe- rahlığını OxygenPlus ile uyku konforuna, aynı zamanda da yataklarınıza getiriyoruz.

Bu doğal reaksiyonun uykuya olan etkisini görmek için yapılan araştır- malar, negatif iyonların teneffüs edilen havayı iyonize edip temizlediğini kanıtlamıştır.

-Negatif iyon yayma özelliği sayesinde uyku kalitesin artmasına yardımcı olur.

-Alerjik reaksiyonların azalmasını sağlar,sağlığa zararlı hiçbir madde içermez.

-Uykuya dalma süresini kısaltarak,sabahları enerjik uyanmanızı sağlar.

-Oksijen terapisi uyku esnasında , oksijen alımını kolaylaştırıp,yorgun- luğun giderilmesine yardımcı olur.

Doğadan gelen

negatif iyon enerjisi

OXGYEN PLUS POCKET

(9)

VISCO ENERGY

Pamuklu Kumaş - 1 Elyaf - 2 2,5 Vicko Sünger - 3 Tela - 4 1,3 cm 26 D Sünger - 5 Termovatka - 6 Termofelt 1000 g/m2 - 7 Takoz Sünger - 8 8,5 cm Bonel Yay, Tel Çapı 2 mm - 9

Torsion Yayı - 10

11 - Gri Takoz Sünger 12 - Termofelt 1000 g/m2 13 - Spiral Tel

14 - Çerçeve Teli 15 - Tela

16 - Kontini Sünger 17 - Kumaş 18 - Fitil

19 - Duvarlık Kumaşı 20 - Taşıma Kulbu ORGANİC-COTTON

Organik ve doğal özellikli örme yatak kumaşı sayesinde sağlığınızı siz uyurken sizin için düşünür.Kumaşta kullanılan pamuk organik- tir,kimyasallar kullanılmaksızın yetiştirildiği için sağlığınızı tehlikeye atmaz.

Organik kumaş ile birlikte viscojel de vücuda tam uyum sağlayan, vücut üzerindeki basıncı azaltır,sağlıklı kan dolaşımı sağlar. Yatakta- ki istenmeyen dönme hareketlerini azaltır ve uyku kalitesini arttırır. Visco süngeri destek- leyici olarak yatak gövdesinde kullanılan bo- nel yay ile vücut ergonominiz her noktada destekler.

Etkin basınç azaltımı ve vücudunuza tam uyum sağlayan yapısıyla bel, sırt, omuz ve boyun ağrılarının tedavi sürecine yardımcıdır.

Vücudunuzun şeklini alarak size en yüksek düzeyde uyku konforu sağlar.

visco

latex

(10)

FLEX

POCKET VISCO COVER

%100 Organik - 1 Örme Pamuk Kumaş

Elyaf 150g/m2 - 2 2,5 cm Visco Sünger - 3 Tela - 4 22 DNS 3 cm Sünger - 5 Tela - 6 Beş Bölgeli Pocket Yay - 7

8 - 26 DNS Takoz Sünger 9 - 22 DNS 3 cm Sünger 10 - Tela

11 - Elyaf 150g/m2 12 - Dekoratif Hava Şeridi 13 - Dekoratif %100 Organik Örme Pamuk Kumaş 14 - Fitil

Yatak kumaşı organik pamuk kullanılarak üretilmiştir, sağlığınızı siz uyurken de düşünür. Organik pamuk, gelenek- sel yöntemlerin tersine tarım ilacı, bitki öldürücü, kimyasal gübre ve diğer kimyasallar kullanılmaksızın üretildiği için- sağlığınızı tehlikeye atmaz. Organiccotton sizin sağlığınıza verdiği önemi doğa sağlığını koruyarak da destekler.

1 - Kumaş 2 - Elyaf 150g/m2 3 - Sonsuz File 4 - Visko Sünger 5 cm 5 - 28 D Sünger 14 cm 6 - Elyaf 150g/m2 7 - Kılıf Fitili 8 - Kılıf Fermuarı Visco cover yatak, üst yüzeyinde kullanılan yük-

sek yoğunluklu visco sünger katmanıyla vücu- dunuzun farklı ağırlıklı noktalarına göre şekil alarak size maksimum konforu sağlar. Visco süngerin altında kullanılan destekleyici sünger ile de uyku esnasında hareketinizi minimuma indirgeyerek, derin uyku almanızı sağlarken kan dolaşımınızın düzenlenmesine de yardımcı olur.

Yatağınızın temel özelliği olan visco sünger; vücut ısınıza ve vücut sıcaklığını- za göre değişiklik gösteren özel üretim vis- co elastik açık hücreli hafızalı süngerdir.

(11)

LATEX COVER

1 - Kumaş 2 - Elyaf 150g/m2 3 - Sonsuz File 4 - Latex Sünger 5 cm 5 - 28 D Sünger 14 cm 6 - Elyaf 150g/m2 7 - Kılıf Fermuarı

Latex Cover yatak, üst yüzeyde kullanılan latex sünger ile vücudunuzu her noktasından kavrar, anatomik açıdan sağlıklı yatış pozisyonunda kalmanızı sağlar. Latex sünger altında kullanılan destekleyici sünger ile uyku esnasındaki hareketlerinizi minimuma indirgeyerek , derin bir uyku al- manızı sağlar.

Yatağın temel özelliği olan Latex Sünger; Kauçuk ağacının sütünden %100 doğal yol- lardan üretilir. Latex süngerin temel özelliği bakterilere karşı koruma sağlaması, nefes alması, havadar oluşu ve nem dengeleyici doğal yapısıdır.

dogru

yatak

dog r u yatak b il g isi

KALiTELi UYKU iPUCLARI;

1 ) Yatak seçiminizi vücut yapınıza göre yapın, yatak seçerken yaylanırken omurgalarınızı da düz tutacak yatakları seçin.

2 ) Yatak odanızı elektro manyetik aletlerden uzak tutun. Bu tür aletler uykuda salgılanan mutluluk hormonunu düşürür, uyku kaliteniz düşmesin...

3 ) Yatmadan önce yeme alışkanlığınızı geride bırakın. Hatırlayın, kaliteli uykuya abur cuburdan daha çok ihtiyacınız var.

Açlığınız için yatmadan önce meyve yiyebilirsiniz, böylece vücudunuz “calming chemical” isimli kimyasal sağlar ve huzurla uykuya dalarsınız.

4 ) Hergün yatağa aynı saatte yatın. Çok yorgun olsanız bile normal saatinizde yatmaya çalışın, genel olarak bir uyku ritmi yakalamanız ve uyku vaktinizin geceye denk gelmesi iyi olacaktır.

5 ) Hergün düzenli egzersiz yapın, tercihen sabahları. Düzenli egzersiz dinlendirici uykuyu geliştirir. Jimnastik ve aerobik egzersizleri buna dahildir. Egzersizle kas gerginlikleri ortadan kalkar, kan dolaşımı düzenlenir ve kişi dinlendirici bir uyku uyuyabilir.

6 ) Yatak odalarınızın ısısını rahat edebileceğiniz şekilde ayarlayın. Uykuyu kolaylaştırmak için yatak odanızın karanlık olmasına dikkat edin. Sabah güneşinin odanızda hissedilmesi kolay ve dinç uyanmanızı sağlar. Geceleri uzun sürelerle çok ışıklı ortamlarda kalmasın.

8 ) Uyumadan önce televizyon izlemek yerine dinlendirici sakin müzikler dinlemelisiniz.

9 ) Uykuya gitmeden hemen önce gevşeme egzersizleri yapın (kas gevşetme, nefes egzersizleri, hoşunuza giden hayaller, masaj, ılık banyo vb.)

10 ) Sabahları size gürültülü alarm seslerinin uyandırmasına izin vermeyin. Bu sizi uyanır uyanmaz strese sokacaktır. Rahat bir uykuyla zamanında uyanabilirsiniz.

11 ) Uyandığınızda yataktan hemen kalkmak yerine vicudunuzu esneterek kendinizi güne hazırlayın, gerinin, gevşeyin, esne-

yin...

(12)

GOLD VISCO

herkul

serisi

Organik örme yatak kumaşı kullanılmıştır.Kumaş- ta kullanılan pamuk organiktir.kimyasallar kullanıl- maksızın yetiştirildiği için sağlığınızı tehlikeye at- maz.

Gold Visco yatakta kullanılan visco sünger uyku sırasında omurganızın doğru bir çizgide kalmasını sağlayarak, istem dışı hareketleri en aza indirir.Vü- cudun bölgesel ağırlığını en uygun şekilde dağıta- rak kan dolaşımına zemin hazırlar.

Etkin basınç azaltımı ve vücudunuza tam uyum sağ- layan yapısıyla bel, sırt, omuz ve boyun ağrılarının tedavi sürecine yardımcıdır. Vücudunuzun şeklini alarak size en yüksek düzeyde uyku konforu sağlar.

ENERGY

S T Y L E

(13)

CYRISTAL SILVER

Süspansiyonu yüksek bonel yay kullanılan, özel dolgu süngeriyle ağırlığınızı yatağın her bölgesine eşit dağıtarak uyku kalitenizi yükseltir.

Yatağının ortopedik ve bonel yaylı olmasını isteyen- ler için tasarlanmıştır.

Crystal yatağın bir diğer özelliği de doğal,sağlığınızı tehlikeye atmayacak tamamı ile hava alabilen örme kumaş kullanılmış olmasıdır.

Organik örme kumaş kullanılmıştır.Vücut ağırlığını- zı dengeli şekilde yatak yaylarına dağıtan destekli bonel yay sistemi ile rahatlığınızın sağlanması he- deflenmiştir.

Bonel yay ile yatağınızın yüzey elastikiyeti ve çök- meye karşı dayanıklılık sağlar.Yay karkasının her iki yüzeyinde uzanma rahatlığı sağlayan termofelt sert keçe bulunmaktadır.

TIME TO SLEEP

FELL COMFORT

(14)

DELUX ÇİSEM ÇİSEM

Kumaş - 1 Elyaf 150g/m2 - 2 Kontini Sünger - 3 Kontini Sünger - 4 Tela - 5 22D 3 cm Sünger - 6 Termofelt 1000 g/m2 - 7 Fitil - 8 Takoz Sünger - 9

10 - 7,5 cm Bonel Yay, Tel Çapı 2 mm

11 - Spiral Tel 1,3 mm 12 - Dekoratif Hava 13 - Termofelt 1000 g/m2 14 - Tela

15 - Kontini Sünger 16 - Kontini Sünger 17 - Elyaf 150g/m2 18 - Taşıma Kulbu 19 - Çerçeve Teli

Vücut ağırlığınızı dengeli şekilde yatak yaylarına dağıtan torsiyon yay sistemi destekli bonel yay sistemi ile rahat- lığınızın sağlanması hedeflenmiştir.

Yatak kumaşı ile uyumlu hava şeridi ile yatağınız 360 dereceden hava alır.

1 - Jakarlı Kumaş 2 - Elyaf 150g/m2 3 - Kontini Sünger 4 - Kontini Sünger 5 - Tela

6 - Termofelt 1000 g/m2 7 - Takoz Sünger 8 - 7,5 cm Bonel Yay, Tel Çapı 2 mm 9 - Spiral Tel 1,3 mm 10 - Termovatka 11 - Fitil

12 - Hava Kapsülü 13 - Taşıma Kulbu 14 - Çerçeve Teli Tam ortopedik özelliği sağlıklı ve ka-

liteli uykunuz için ideal özellik taşıyan dünyanın galişmiş yay sistemlerin- den olan Herkül Bonel Yay Sistemi ile sağlanmaktadır. Bonel yay yatağınızda yüzey elastikiyeti ve çökmeye karşı dayanıklılık sağlar.

Yatak karkasının dört yanını çevreley- en deformasyonu engelleyen takozlar mevcuttur.

4 adet estetik, yatak içi hava akımını sağlayan havalandırma kapsülü bu- lunmaktadır.4 adet taşıma kolaylığı sağlayan kulp bulunmaktadır.

(15)

DAMLA OSCAR

Jakarlı Kumaş - 1 Elyaf 150g/m2 - 2 Kontini Sünger -3 Kontini Sünger -4

Tela - 5 Termofelt 1000 g/m2 - 6 Takoz Sünger - 7 7,5 cm Bonel Yay - 8

Tel Çapı 2 mm Spiral Tel 1,3 mm - 9 Fitil - 10 Hava Kapsülü - 11 Taşıma Kulbu - 12 Çerçeve Teli - 13 Yatak kenarlarına havuzlama sistemi yüksek

dansiteli süngerlerle yapılmıştır. Böylece ya- tağın kenarından çökme ihtimaline karşı mu- kavemeti artırılmıştır.

Dünyanın en gelişmiş yay sistemlerinden olan Herkül bonel Yay sistemi ile kaliteli ve sağlıklı uykunuz için ideal özellik sağlan- maktadır.

Yay karkasının her iki yüzeyinde uzanma ra- hatlığı sağlayan termofelt dert keçe bulun- maktadır.

1 - Jakarlı Kumaş 2 - Elyaf 150g/m2 3 - Kontini Sünger 4 - Tela

5 - Termofelt 1000 g/m2 6 - Çerçeve Teli

7 - Takoz Sünger

8 - 7,2 cm Bonel Yay, Tel Çapı 2 mm9 - Spiral Tel 1,3 mm

10 - Termofelt 1000 g/m2 11 - Tela

12 - Kontini Sünger 13 - Hava Kapsülü 14 - Taşıma Kulbu

Sağlıklı ve kaliteli uykunuz için bonel yay sistemi kullanılmıştır. Yatağınızda kullanılan bonel yaylar yüzey elasti- kiyeti ve çökmeye karşı dayanıklılık sağlar.

Yatak kenarlarına, havuzlama sistemi ile yüksek dansiteli süngerler kul- lanılmıştır.

Yay karkasının her iki yüzeyinde uzan- ma rahatlığı sağlayan termofelt sert keçe bulunmaktadır.

(16)

bazalar

AMETHYST BAZA

(17)

CARLA BAZA CROWN BAZA

(18)

LADY BAZA NEVADA BAZA

(19)

LINDA BAZA ZÜMRÜT BAZA

(20)

RAIN BAZA DELUX BAZA

(21)

DELUX BAZA

Kahve Deri ZÜMRÜT BAZA

(22)

LADY BAZA LADY BAZA

(23)

AMETHYST BAŞLIK

CROWN BAŞLIK

LADY

BAŞLIK

(24)

LİNDA BAŞLIK

CARLA BAŞLIK

NEVADA BAŞLIK

ZÜMRÜT BAŞLIK

ECE BAŞLIK

RAIN

BAŞLIK

(25)

Yaşamınızı en kaliteli

şekilde geçirebilmeniz

(26)

+90 224 7151628 www.ayhan-ozdemir.com

Adana Fabrika: Hacı Sabancı Sanayi Bölgesi Atatürk Bulvarı No: 69 Adana / Türkiye Tel : +90 322 394 44 26 Fax : +90 322 394 36 34

www.yagmur.com.tr

Düzce Fabrika: 1. Organize Sanayi Bölgesi 1. Cad.

No: 24 Beyköy / Düzce / Türkiye

Tel : +90 380 553 70 90 Fax : +90 380 553 70 94 info@yagmur.com.tr

Şekil

Updating...

Referanslar

Updating...

Benzer konular :