CNC sistemleri. Şekil kesme endüstrisi için. Kolay, güvenilir, verimli

Tam metin

(1)

CNC sistemleri

Şekil kesme endüstrisi için

(2)
(3)

İçindekiler

3 Bilgisayarlaştırılmış Sayısal Kontrol’e (CNC) genel bakış 3 Neden Hypertherm’in sayısal kontrolü?

5 Bir performans ve inovasyon tarihi

5 Optimal kesme performansı için inovasyon 6 Teknoloji avantajları

9 Kanıtlanmış güvenilirlik ve yerleşik diyagnostikler, çalışma süresini en yüksek seviyeye çıkarır 9 Remote Help

11 Birinci sınıf üretim 12 EDGE® Pro CNC 12 MicroEDGE® Pro CNC 13 EDGE® Pro Ti CNC

14 CNC özellikleri ve teknik özellikleri

15 Hypertherm’in CNC ürünleri, Built for Business Entegre Kesme Çözümleri teknolojisini destekler 17 Bevel kesme için tasarlandı

18 Hypertherm’in THC ailesi 19 Bağlılık, toplum ve çevre 21 Hypertherm: Şirkete genel bakış

(4)
(5)

Bilgisayarlaştırılmış Sayısal Kontrol’e (CNC) genel bakış

Bilgisayarlaştırılmış Sayısal Kontrol, kesme makinesi işleminin genel başarısında kritik bir role sahiptir. Bir CNC, ideal olarak, kullanıcılara aşağıdakileri sağlamalıdır:

• Kolay operasyon

• Tutarlı güvenilir performans

• Daha yüksek düzeyde verimlilik

• Esnek sistem yapılandırması

• Doğru hareket ve işlem zamanlaması

• Basitleştirilmiş sistem diyagnostikleri

• Gelişmiş kesme işlemi kontrolü

• Sistem ve araçlara entegre iletişimler

Neden Hypertherm’in sayısal kontrolü?

Bir işi başkalarından çok daha iyi bir şekilde yapmanın yollarını arayan bir şirketle ortaklık kurduğunuz zaman güvene ihtiyaç duyarsınız. Hypertherm için en önemli konu kesmedir ve biz, 40 yıldan uzun bir süredir buna odaklanmış durumdayız. Mühendislerimizden araştırmacılarımıza, üretim ve servis ekiplerimize kadar tüm iştiraklerimiz, kesme işlemini daha iyi bir hale getirecek ürünler geliştirmeye, üretmeye ve satmaya %100 odaklanmıştır. Amacımız herhangi bir ürünü değil, pazardaki en güvenilir, en istikrarlı ve en yüksek performanslı ürünleri hizmete sunmaktır.

Hypertherm’in CNC ürün ailesi, bu gerekliliklerin kendini en iyi şekilde gösterdiği ürünlerdir ve donanım işlevselliğini, kesme uygulamalarında kolay kullanım ve tutarlı performans sunan tescilli bir arayüzle, Phoenix CNC yazılımıyla birleştirir. Sonuç, operatör deneyimini güçlendiren ve kesme makinesinin gün boyunca kesintisiz çalışmasını sağlayan bir sistemdir. Dünya çapındaki üreticiler, verimlilik hedeflerini ve iş ihtiyaçlarını karşılamak için Hypertherm’in CNC ürünlerine güveniyorlar.

Plazma sistemi THC lifter

Köprü Yıldız topraklama Kesme makinesi

Çalışma parçası

EDGE® Pro CNC

Operatör paneli

Raylar

(6)
(7)

Bir performans ve inovasyon tarihi

Hypertherm CNC ve Torç Yükseklik Kontrolleri (THC) ürünlerini tercih eden müşteriler, Hypertherm’in kesim endüstrisindeki 40 yılı aşkın deneyiminden yararlanmaktadır.

Şirketin tarihi boyunca geliştirdiği teknik ve pazar bilgilerini bir araya getiren Hypertherm ürünleri, kesme makinesinin ömrü boyunca güvenilir performans göstermesi için müşterinin ihtiyaçları göz önünde tutularak tasarlandı.

Kırk yıldan uzun bir süredir, 100’den fazla patente ve on binlerce makine kurulumuna imza atan Hypertherm’in inovasyonları kesim kalitesini geliştirmeye, sarf malzemesi ömrünü uzatmaya, verimliliği artırmaya ve işletim maliyetini düşürmeye devam ediyor.

Optimal kesme performansı için inovasyon

Hypertherm’in CNC sistemleri dünyanın dört bir yanına yerleşik kesme uzmanlığıyla sunulmakta, operatöre her seferinde en iyi kesmeyi gerçekleştirmesi için gerekli imkanları tanıyan kullanımı kolay yazılımla istikrarlı ürün performansı sağlamaktadır.

Hypertherm’in CNC ürünleri, birbirinden çok farklı

uygulamalar için güvenilir destek sunmak üzere tasarlandı.

CNC’lerimiz, ürün geliştirme aşamasında, en zorlayıcı kesme ortamlarında bile çalışmaya devam edeceklerinden emin olmak için şoka, sıcaklığa, neme ve metal

paslanmasına dayanıklılık açısından normal çalıştırma koşullarından çok değer sert şartlar altında ömür testlerine tabi tutulur.

Uygulamanız için plazma, oksigaz, su jeti, tüp/boru, bevel veya lazer kesme, hangisi gerekli olursa olsun, standardımız 7/24 tekrarlanabilirliktir. Dünya çapında her yıl kesme makinelerine yerleştirilen binlerce CNC sayesinde, küresel müşteriler artık kolay, güvenilir, özelleştirilebilir ve performanslı olması açısından Hypertherm’e yöneliyorlar.

Operatörlerin sistem üzerindeki kontrolünü daha da artırmak için Phoenix CNC yazılımı çok sayıda dilde desteklenir ve kullanma kılavuzları, kesme optimizasyonu ipuçları, sarf malzemesi değiştirme talimatları ve diyagnostik araçları da dahil olmak üzere çeşitli dillerdeki destekleyici belgelere tek dokunuşla erişim sağlanabilir.

Patentli True Hole® teknolojisi varken Patentli True Hole® teknolojisi olmadan

(8)

6

Teknoloji avantajları

Kullanım kolaylığı: Phoenix

yazılımı

Phoenix yazılımı temel çalışma arayüzüdür ve Hypertherm CNC sistemleri ailesinin tamamında ortak olarak bulunur. Yazılım, X-Y ve bevel kesme pazarı için özel olarak tasarlanmıştır ve kolay işlem yapılması için on beş dilde kullanılabilir.

Önemli avantajları şunlardır:

• Kesme işleminin otomatik ve uzman düzeyinde kontrolü için kesme araçları ve THC sistemleri ile entegre iletişim.

• Sürekli olarak en iyi kesim performansını elde etmek amacıyla siyah sac, paslanmaz çelik ve aluminyuma yönelik işlem parametrelerini otomatik olarak ayarlamak için yerleşik kesim tabloları.

• Kolay kuruluma, kullanıma ve hızlı arıza tespitine olanak veren sihirbazlar ve diyagnostik destek araçları.

• Makine performansı ve işlem sonuçlarının geliştirilmesi için tek bir tuş dokunuşuyla erişilen yerleşik yardım ve kesme optimizasyonu ipuçları.

Kullanım kolaylığı: CutPro

®

sihirbazı

Patentli CutPro sihirbazı, en sık ihtiyaç duyulan iş ayarlama adımları boyunca operatöre rehberlik eden sezgisel bir adım-adım işlemdir.

Saha testlerinde yeni operatörler, yüksek kaliteli parçaları herhangi bir eğitim olmadan 5 dakikadan kısa sürede kesmeye başlamış ve

“kesmeyi öğrenme” süresi ciddi oranda azaltılmıştır. Bunun anlamı birden fazla vardiyada birden fazla operatörün gayet hızlı bir şekilde tutarlı sonuçlar üretmesi ve her vardiyada en iyi operatörünüzü çalıştırdığınız zamanki sonuçları elde edebilmenizdir.

1, 2, 3, kesmeyi başlat demek kadar kolay!

Programı seçin İşlemi seçin

Parçayı/plakayı hizalayın Kesin

(9)

Kolay performans: Gerçek zamanlı izleme

Watch Windows temel işlem ve performans bilgilerinin kesme sırasında ekranda gerçek zamanlı olarak izlenmesini sağlar.

İzlemesi yapılabilecek değişken örnekleri arasında şunlar yer alır:

• Parça veya yerleştirme için tahmini işlem süresi

• Makine hareketi komutları ve hareket ayrıntısındaki kalitenin gözlenmesi için geri besleme

• Sistem hataları, giriş ve çıkışların durumu

• Hız, ark gerilimi, kerf genişliği, gaz akışı, vb. gibi kesme parametreleri.

Bu pencereler kesme işlemi sırasında her an gözlenebilir ve erişim sağlanabilir ve operatör böylece makine performansını istediği zaman izleyebilme kapasitesine sahip olur.

Kolay performans: Yerleşik uzmanlık

Hypertherm CNC’leri fabrika varsayılan kesim tablolarını ve sarf malzemesi bilgilerini sağlayarak kurulumu basitleştirir. Bu sayede operatörün, işlem ayarını yaparken artık tahmine dayalı bir çalışma yapması gerekmez.

Yılların kesme deneyimi sayesinde Hypertherm mühendisleri, her parçada üstün kalite performansını elde etmenin kritik parametrelerini öğrenmiştir. Hypertherm PPS (Parça Programı Desteği) adı verilen bir özellik kullanılarak bu parametre iletişimleri parça programı içine gömülebilir ve her seferinde en yüksek kesme kalitesi elde edilir.

PPS becerileri arasında işlemleri otomatik olarak değiştirme (örn. markalamadan kesmeye geçme), işlem ayarları için özel parametreler kullanma ve kesme torcunun hızını özel parça gerekliliklerine göre uyarlama yer alır. PPS aynı zamanda, operatör müdahalesi olmadan “cıvata deliği” kalitesinde kesme optimizasyonu sunmak için Hypertherm’in patentli True Hole® teknolojisinin

kullanılmasını sağlar.

(10)

8

(11)

Kanıtlanmış güvenilirlik ve yerleşik diyagnostikler, çalışma süresini en yüksek seviyeye çıkarır

Hypertherm sistemleri geliştirme aşamasında en zorlayıcı çalışma koşullarında yıllarca kullanıma eşdeğer çok sıkı güvenilirlik testi prosedürlerinde dayanıklılık gösterir.

Ekipman çok çeşitli sıcaklıklara, nem düzeylerine, titreşim, elektriksel gürültü seviyesine, toza ve giriş gerilimine maruz bırakılarak, ürettiğimiz ürünlerin son derece sağlam olması sağlanır.

Tüm ekipmanlarımız (CNC, THC ve kesme sistemleri) için CNC’de Hypertherm’in önleyici bakım ve arıza tespiti ipuçları mevcuttur. Bu, ihtiyacınız olduğunda önemli sistem bilgilerine kolayca erişmenizi sağlar. Hypertherm CNC’leri CNC, THC, kesme sistemi ve diğer makine parçası diyagnostiklerinde de performans gösterebilir.

Remote Help

Remote Help, makine üreticisinin (ve gerekirse Hypertherm’in) birkaç dakika içinde sanal olarak fabrikanızda bulunmasını sağlayan internet tabanlı bir araçtır. CNC, plazma sistemi ve kesme makinesi hatalarının bulunması ve onarılması çoğunlukla tesise gidilmeksizin yapılabilir. Bu da kesme makinelerinin ulaşım ve bekleme süresi maliyetleri olmadan hızla çalışır duruma getirilmesi anlamına gelir.

Remote Help özellikleri şunları içerir:

• Hızlı ve güvenli bağlantı

• Ayarları görmek ve değiştirmek için CNC’ye güvenli uzaktan erişim

• Hızlı ve güvenli dosya aktarımı

• Oturumdaki birden fazla uzaktan katılımcıyı destekleme kapasitesi

• CNC’de HyPerformance® Plazma, Powermax® plazma ve HyIntensity™ Fiber Lazer diyagnostiği gerçekleştirme kapasitesi

• Teknik eğitim için kullanışlıdır

Hypertherm destek mühendisi (gerekirse) CNC makinesi Merkezi, güvenli

web sitesi Makine üreticisi destek mühendisi

Remote Help iletişim yapısı

(12)

10

(13)

Birinci sınıf üretim

ABD’deki merkezimizi ilk kez ziyaret edenler üretim operasyonlarımız hakkında genelde yorumlar yaparlar.

Çoğunluğu üretim tesisimizin ne kadar temiz ve iyi

düzenlenmiş olduğuna veya her türlü mühendislik özelliğinin yerine getirildiğinden emin olmak için ürünlerimizi nasıl dikkatle monte ve test ettiğimize inanamazlar. Oysa Hypertherm açısından yapılan tek şey, olabildiğince kararlı bir şekilde, LEAN ve Altı Sigma metodolojilerinin gereklerini yerine getirmekten ibarettir. Altı Sigma siyah ve yeşil kuşaklarından oluşan bir ekip, organizasyonumuzun her kademesinde gelişimi kışkırtmak için kesintisiz bir şekilde çalışır; üretim süreçlerimizi en iyi seviyeye çıkarmanın, ürünlerimizi daha iyi hale getirmenin ve elde ettiğimiz kazanımları size aktarmanın yollarını arar.

Geçtiğimiz yıllarda Hypertherm, LEAN felsefesini birinci sınıf Görsel Fabrika ve 5S üretim metodolojileriyle bağlantılı bir şekilde kullanarak, CNC ve THC ürünlerini yeniden tasarladı. Bu yaklaşım, gelen malzemelerin kalitesinin yönetilmesi, iyi bir şekilde belgelenen tasarım ve montaj işlemleri yürütülmesi ve uzun ömür ve yüksek performans güvencesi için final ürünün kapsamlı otomatik testlerden geçirilmesine ciddi bir odaklanma ile birleştirildi.

Bu yöntemler geliştirme süreçlerimizde de açılım yapmamızı sağladı ve aşağıda belirtilen en iyi uygulamalarımız hayata geçirildi:

• Çevik yazılım proje yönetimi

• Hızlandırılmış Ömür Testi (HALT)

• Üretim ve Montaj Tasarımı (DFMA)

• Yeni Geliştirilmiş ürünü piyasaya sürme planlaması

Hypertherm, bu yöntemleri kullanarak, müşteri beklentilerini sürekli olarak karşılamak, beklentilerin ötesine geçmek ve müşterilerin güvenle kesmelerini sağlamak için çaba gösteriyor.

(14)

EDGE

®

Pro CNC

EDGE Pro CNC, çok çeşitli otomatik kesme uygulamasına kurulum için tasarlandı. Tüm Hypertherm CNC’leri gibi EDGE Pro CNC de bir anahtar teslimi CNC donanım setinde gelişmiş beceriler sunan çeşitli donanım yapılandırmalarında kullanılabilir. Müşterilerin EDGE Pro CNC’yi tercih etmesinin nedenleri arasında şunlar yer alır:

• İki istasyonlu bir operatör konsoluyla komple mahfaza

• Lazer, plazma, su jeti ve oksigaz uygulamalarını destekleme esnekliği

• Bevel, tüp/boru ve markalama uygulamalarını destekleme kapasitesi dahil THC esnekliği

• Verimlilik, kullanım kolaylığı, esneklik açısından önemli bir değer ve hatta retrofit kurulumlar için daha fazla işlevsellik potansiyeli

MicroEDGE

®

Pro CNC

MicroEDGE Pro CNC, çok çeşitli otomatik kesme uygulaması için esneklik sunmak üzere tasarlandı. Tüm Hypertherm CNC’leri gibi MicroEDGE Pro CNC de gelişmiş beceriler sunan çeşitli donanım yapılandırmalarında kullanılabilir. Müşterilerin MicroEDGE Pro CNC’yi tercih etmesinin nedenleri arasında şunlar yer alır:

• Özel bir operatör arayüzü ile kurulabilme becerisiyle, kesme ortamı için dayanıklı bir tasarım

• Lazer, plazma, su jeti ve oksigaz uygulamalarını destekleme esnekliği

• Bevel, tüp/boru ve markalama uygulamalarını destekleme kapasitesi dahil THC esnekliği

• Makine tasarımında esneklik sunabilen kompakt bir tasarımda Phoenix becerilerinin tamamı

(15)

EDGE

®

Pro Ti CNC

EDGE Pro Ti CNC, küçük ila orta ölçekli otomatik kesme makinelerine kurulum için tasarlandı. EDGE Pro Ti CNC, gelişmiş beceriler sunan belirli donanım yapılandırma seçeneklerinde kullanılabilir. Müşterilerin EDGE Pro Ti CNC’yi tercih etmesinin nedenleri arasında şunlar yer alır:

• Yerleşik sürücü amplifikatörleri, eksen başına maksimum 500 watt olmak üzere toplamda 1000 watt kapasite sağlayabilir

• Opsiyonel motorlar, lifter mekanikleri ve çeşitli uzunluklarda kablolar kullanılabilir

• İki istasyonlu bir operatör konsoluyla komple mahfaza

• Plazma, su jeti, oksigaz ve markalama uygulamalarını

(16)

14

Daha fazla bilgi almak, uygulama hikayelerine ve videolara ulaşmak için www. hypertherm.com adresindeki Hypertherm web sitesini ziyaret edin.

CNC özellikleri ve teknik özellikleri

Hypertherm’in CNC’leri makine üreticilerine çok farklı makine tasarımlarını ve kesim uygulamalarını desteklemek üzere olağanüstü esneklik sağlar. Tüm CNC’lerde, istikrarlı operasyon deneyimi için Phoenix yazılımından faydalanılır ve hepsi müşterilerin ihtiyaçlarına göre yapılandırılabilir.

EDGE Pro MicroEDGE Pro EDGE Pro Ti

Sürücü amplifikatörleri desteklenir Analog Dijital Analog Dijital Analog (dahili)

Maksimum eksen 6 12 4 12 4

Bevel özellikli Evet Evet Hayır Evet Hayır

Maksimum giriş ve çıkış 48/48 512/512 24/24 512/512 12/12

Operatör konsolu 2 İstasyonlu 2 İstasyonlu Makine üreticisi tarafından sağlanır 2 İstasyonlu

Joystick/Hız Potu 1 Joystick

2 Hız Potu 1 Joystick

2 Hız Potu Makine üreticisi

tarafından sağlanır 1 Joystick

2 Hız Potu

İletişim Portları Kablosuz Ağ, LAN, Hypernet®, USB ve RS-232/422 seri portları

Alan arayüzü HyPath™

Picopath SERCOS II

SERCOS III Picopath

HyPath SERCOS II

SERCOS III EDGE Ti

Sensor THC arayüzü 0-2 0-8 0-2 0-8 0-1

ArcGlide® THC arayüzü Hypernet ile 0-4 Hypernet ile 0-4 Hypernet ile 0-4 Hypernet ile 0-4 Hypernet ile 0-4

Yönetmelik sertifikası C-Tick, cCSAus, CE, GOST-R ve UkrSEPRO C-Tick, cCSAus, CE, GOST-TR ve UkrSEPRO

Çalışma sıcaklığı -10 °C ila 40 °C ortam sıcaklığı

Standart yazılım özellikleri arasında

şunlar vardır: Parça Programı Desteği (PPS), Remote Help, Hypernet bağlantısı, ağ iletişimi, Otomatik Gaz desteği, DXF alma ve basit şekil yerleştirme

Hypertherm CNC’lerinin iki yıl fabrika garantisi vardır

(17)

Hypertherm’in CNC ürünleri, Built for Business Entegre Kesme Çözümleri teknolojisini destekler

Hypertherm’in CNC ürün ailesinin tüm üyeleri, kesme işlemi göz önünde tutularak geliştirilmiştir. Bu, Built for Business Entegre Kesme Çözümleri teknolojisinin kullanılabildiği performans uygulamaları sunulmasına yardım eder. Bunlar aşağıdakileri içerir:

• Yerleşik Hypertherm uzmanlığı: İşlem verileri, kullanma kılavuzları, yardım desteği, özel işlem becerileri, kesme ipuçları ve CutPro Sihirbazını kullanan müşteriler için desteği kullanma kolaylığı

• Gelişmiş Delik teknolojisi: Phoenix, True Hole teknolojisini ve CAM yazılımından gelişmiş programlama tekniklerini destekler

• Rapid Part teknolojisi: Hypertherm’in CNC ve torç yükseklik kontrolleri, kesimler arasındaki süreyi optimize ederek verimliliği artırmak üzere birlikte çalışır

• Sarf malzemesi ömrü optimizasyonu: Hypertherm’in torç yükseklik kontrolleri operatörün giriş yapmasına gerek kalmadan sarf malzemesi aşınmasını otomatik olarak ayarlar. Bevel kesmeye de uygulanabilecek bu teknoloji, işletim maliyetini düşürür ve sarf malzemesi ömrü boyunca parça doğruluğunu güçlendirir.

• Remote Help: Web tabanlı Remote Help, kesme makinesi üreticilerinin ve Hypertherm’in dünyanın neresinde olursa olsun ekipmana erişmesini ve güvenli bir oturumla makinedeki hataları tespit edip onarmasını sağlar

• True Bevel teknolojisi: Otomatik bevel kafalarıyla kolaylıkla uygulanabilen, HPRXD® plazma sistemleri için fabrikada test edilmiş kesim parametreleri, siyah sacda plazma bevel kesme işleminde tahmin işini devre dışı bırakır

(18)
(19)

Bevel kesme için tasarlandı

Phoenix yazılımı, bevel kesme hareketi ve işlem becerisi dahil olmak üzere, önemli gelişmiş uygulama işlevsellikleri sunar. Yazılım, sektörde en çok kullanılan bevel mekaniği stillerini destekleyebilecek ölçüde esnektir ve müşteri ihtiyaçları için pratik destek hizmetini içerir.

Bevelin sağladığı önemli avantajlar arasında şunlar yer alır:

• Entegre Sensor THC kullanılarak parça boyutu tutarlılığı için ark gerilimi örneklemesi.

• Genel bevel kesme ihtiyaçlarında operatöre rehberlik eden bevel kesme ipuçları

Ayrıca, True Bevel teknolojisi ile yeni işler hızlı ve doğru bir şekilde ayarlanır. Tüm bu araçlar bir araya geldiğinde, bevel ayarlama süreci kolaylaşır ve sağlam yatırım getirisi sağlayan istikrarlı bir verimlilik seviyesi elde edilir.

(20)

18

Hypertherm, kesme makinesine özel uyarlamalar

yapılabilmesi için çeşitli THC seçenekleri sağlayarak çok çeşitli esneklik seviyesi ve işlem performansı sunar.

Oksigaz

Sensor OHC, tek veya birden fazla torçlu oksigaz

uygulamaları için gelişmiş kapasitif yükseklik kontrolü sunar.

Hava plazma

Sensor PHC, Hypertherm veya diğer CNC ürünleriyle bağımsız işlem yapma imkanı sunar.

Sensor Ti THC (EDGE Pro Ti ile yüklenir) CNC’de mevcut olan elektronikleri kullanarak geliştirilmiş destek sunar.

High definition

Sensor THC (Hypertherm CNC’leri için yapılandırılabilir bir opsiyon), plazma bevel kesme, özel lifter kurulumları ve Hypertherm fiber lazer kapasitif yükseklik kontrolü dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar için özelleştirme kapasitesi sunar.

ArcGlide® THC, yüksek güvenilirlikte I-cutting (akıllı kesme) uygulamaları için komple bir yükseklik kontrolü çözümüdür.

Hypertherm CNC’leriyle entegre bir şekilde veya diğer üreticilerin CNC’leriyle bağımsız bir THC olarak yapılandırılabilir.

ArcGlide THC, Sensor THC ve Sensor Ti ürünlerinin tamamında Rapid Part teknolojisi ve sarf malzemesi ömrü optimizasyonu kapasitesi mevcuttur. ArcGlide THC ve Sensor THC aynı zamanda True Hole teknolojisi özelliklidir.

Hypertherm’in THC ailesi

(21)

Bağlılık, toplum ve çevre

Hypertherm Sahipleri Hayırseverlik Çabaları

(HOPE - Hypertherm Owners’ Philanthropic Endeavors) Vakfı aracılığıyla organizasyonlarla ortaklıklar kurar ve sürdürülebilir, pozitif değişim sürecini güçlendirmek ve böyle bir girişim oluşturmak üzere çeşitli etkinliklere katılırız. Şimdiye kadar Hypertherm, içinde yaşadığımız ve faaliyet gösterdiğimiz topluluklar yararına gönüllü olarak binlerce saat ve milyonlarda dolar harcamıştır. Hypertherm iştiraklerine, topluluğa hizmet çalışmaları yürütmesi için ücretli izinler vererek daha güçlü topluluklar inşa etmekteyiz.

Çevresel standartlarımız, düzenleyici gerekliliklerin çok daha ötesine geçmektedir. Belirli Zararlı Maddelerin Kullanımını Kısıtlama (RoHS - European Union’s Restriction of Hazardous Substances) direktifi, tüm ürünlerimizin çok daha fazla çevre dostu ürünler haline getirilmesinde katalizör işlevi görmüştür. Ayrıca, sistemlerimizde kullanılan parça sayısını azaltarak ve güç kaynaklarımızın ve kontrol

(22)

20

(23)

Hypertherm’in uzun süreden beri benimsediği temel 1968’den bu yana Hypertherm tek bir hedefe sahiptir:

Metal kesme maliyetini düşürmek. Şirketin odaklandığı tek ve yegane konu kesme teknolojisidir. Şirket, tüm dünyaya sektördeki en iyi kesme ekipmanı ve servisini sunma misyonunda kararlıdır. Bu nedenle Hypertherm’in, diğer markalara göre daha çok önemli plazma kesme patenti ve dünya çapında daha fazla müşterisi vardır. Karşılaştırma testlerinde Hypertherm sistemleri, yarışmalarda kesim kalitesi, verimlilik ve işletim maliyeti gibi önemli alanlarda sürekli üstün gelmektedir. Hypertherm, sürekli genişleyen bir müşteri tabanına hizmet sunan, başarılı bir küresel kuruluş haline gelmiştir.

Hypertherm’in kesim uygulamalarına yönelik kontrol çözümleri makine performansını geliştirir ve yıllar önce belirlenen misyonunu ve vizyonunu destekler. Bu, kesme verimliliğinizi ve karlılığınızı artırarak, işlemlerinizi basitleştirme fırsatı sunar.

Dünya çapında mevcudiyet ve güç

Hypertherm, fabrikasyon ihtiyaçlarınız için vazgeçilmez bir ortaktır ve kesme performansı çözümleri sağlamaya odaklanan küresel bir organizasyon inşa etmiştir.

Hypertherm’in formülünün ana öğeleri arasında şunlar yer alır:

• Kesme teknolojisine odaklanmış azimli iştirakler

• Bölgesel satış, müşteri hizmetleri ve yerel destek için teknik servis

• Kapsamlı uygulama deneyimi ve onaylanmış sonuçlar

• Kesme ihtiyaçlarınız için komple ürün serisi çözümleri

• Ürün seçimi, tasarımı destek ve servis hizmetlerini müşteri taleplerine göre şekillendirme idealine bağlılık

Hypertherm: Şirkete genel bakış

(24)

Size en yakın yeri bulmak için lütfen ziyaret edin: www. hypertherm.com

Hypertherm, Phoenix, EDGE, True Hole, CutPro, Watch Windows, Remote Help, HyPerformance, Powermax, HyIntensity, Hypernet, Sensor, ArcGlide, HyPath, Built for Business, Rapid Part, HPR, True Bevel ve Greener Cuts, Hypertherm Inc.’nin ticari markalarıdır ve Amerika Birleşik Devletleri ve/veya diğer ülkelerde tescilli olabilirler. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerine aittir.

Çevresel koruma Hypertherm’in temel bir değeridir. Ürünlerimiz RoHS direktifi dahil küresel çevresel mevzuat gerekliliklerini yerine getirecek ve bunların çok daha fazlasını karşılayacak şekilde tasarlanır.

© 07/2013 Hypertherm Inc. Revizyon 4 89332N Türkçe / Turkish

Şekil

Updating...

Referanslar

Updating...

Benzer konular :