56 G İSMMMOYAŞAMTEMMUZ-AĞUSTOS2012 BirstardahagelecekTangoLegendsTürkiye’deİstanbul’danJenniferLopezgeçecek

Tam metin

(1)

56 İSMMMO YAŞAM

K Ü LT Ü R -S A N A T

TEMMUZ-AĞUSTOS 2012 İstanbul bir dünya starını daha ağırlamaya hazırlanıyor.

Albümleriyle dünya çapında 70 milyondan fazla satış grafiği ya- kalayan ve milyonlarca müzikseverin kalbini fetheden Enrique Iglesias, sahne şovları ve olağanüstü performansı ile 24 Ekim ak- şamı İstanbul Küçükçiftlik Park’ta sevenleriyle buluşacak. Sahip olduğu 390 ödül ile ödül rekortmeni olarak tanımlanan sanat- çı, "Hero" , "Tired of Being Sorry", "Bailamos" gibi sayısız hit parçasını İstanbullu müzikseverlere söyleyecek. Bugüne kadar, 9 stüdyo albümü bulunan Iglesias'ın, 3 tane Grammy ödülü bu- lunuyor. Şarkıcı, en son İstanbul’da 2007'de konser vermişti.

Ü n l ü popstar Jennifer Lopez, 16 Ka- sım’da İstanbul’a geliyor. Temmuz ayında Panama’da başlayan “Dan- ce Again” turne- si kapsamında Türkiye’ye gelen Lo- pez, Ülker Sports Are- na’da sahne alacak.

Her yaştan milyonlarca hayranı olan Lopez, kon- serde, dünya listelerinde uzun süre ilk sırada kalan

“On The Floor” şarkısının yer al- dığı “Love” albümünün yanı sıra, sevilen hit parçalarını seslendirecek.

Bonus’un sponsorluğunda İs- tanbul’a gelen Lopez, sunacağı görkemli sahne şovu ile büyük yankı uyandırmayı planlıyor. Yeni lanse ettiği interaktif web si- tesi üzerinden sevenlerini sahne arkası gö- rüntülerini izlemeye çağıran Lopez, hay- ranlarına, konser bileti kazanma, özel rö- portaj ve resimlerine ulaşma şansı sunacak.

Müzik kariyeri boyunca 7 albüm çıkaran Jen- nifer Lopez, 1999 yılındaki parlak çıkışından bu yana dünya çapında 55 milyon albüm sa- tışı yaptı. 2001 yılında rol aldığı ve Ameri- ka’da en çok izlenen film olan “The Wedding Planner” ile büyük bir başarı elde eden pops- tar, aynı yıl “J. Lo” albümüyle Billboard Top 200 listesinde ilk sıraya yerleşti.

Bir star daha gelecek

Tango Legends Türkiye’de

İstanbul’dan Jennifer Lopez geçecek

Uzun yıllardır pek çok tango şovunda baş dansçı ve koreograf olan Mariela Maldonado ve Pablo Sosa, Tango Legends adını ver- dikleri gösterileri ile İstanbullularla buluşacaklar. "Tango Will Ne- ver Die" dünya turnesi kapsamında 23 kişiden oluşan Buenos Ai- resli Tango Legends, baş döndürücü ve büyüleyici bir şovla ekim ayında Türkiye’de olacak. 17 Ekim’de Bursa’da, 18’inde Ankara’da gösteri sergileyecek grup, 19 Ekim-20 Ekim tarihlerinde İstanbul TİM Maslak Show Center’da sahne alacak. Tango Legends’ın grup üyeleri arasında ödüllü ve Hollywood yıldızlarına tango eğitmenliği yapan dansçılar bulunuyor. “Tango asla ölmez” diyen Buenos Ai- resli grup, iki perdeden oluşan gösterilerinin ilk bölümünde; Tan- go’nun altın çağını anlatıyor. İkinci bölümde ise grup seyirciyi 20.

yüzyılın son yarısından kişisel yaratıcılık ve hayal gücünden do- ğan koreografi ile tangonun tarihinde yolculuğa çıkartacak.

(2)

TEMMUZ-AĞUSTOS 2012

K Ü LT Ü R -S A N A T

İSMMMO YAŞAM 57 Bu yıl 11’incisi düzenlenecek

"sonbahar film haftası" Filmekimi, 29 Eylül - 7 Ekim tarihleri arasında ger- çekleştirilecek. İstanbul'daki göste- rimlerine geçen sene beş yeni şehir ek- leyen festival, büyüyerek yoluna de- vam ediyor. Cannes, Venedik, Sundance ve Toronto gibi önemli festivallerde gös- terilmiş ilgi çekici filmleri izlemek mümkün. Hem Sundance hem Cannes festivallerinde gösterilip birçok ödül ka- zanan Beasts of the Southern Wild, fes- tivalin iddialı filmlerinden biri. Benh Zeitlin'in ilk uzun metraj yönetmenlik deneyimi olan film, 6 yaşında bir kız çocuğunun olağanüstü hayal gücüyle birlikte annesini arama öyküsünü konu ediniyor. Palme d'Or için yarışıp Jüri Özel Ödülü'yle dönen The Angel's Share, usta yönetmen Ken Loach'un son filmi. "Viski sevenler kaçırmasın!"

diye tanıtılan film, bir grup arkadaşın yaşadıklarını komedi unsurunu kul- lanarak anlatıyor.

Tiyatronun bir çınarını daha yitirdik

Ünlü tiyatro oyuncusu Müşfik Kenter, Ağustos ayında yaşamını yitirdi. Kenter bir sü- redir yoğun bakımda tedavi görüyordu. 1932 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Müşfik Ken- ter, 1947'de Ankara Devlet Tiyatrosu Çocuk Bölümü’nde tiyatroya başladı. Sanat yaşamı, dev- let tiyatrosunda oynadığı Oğuz Ata oyunu ile başladı. Kenter, 1959 yılında Devlet Tiyatro- su'ndan ayrıldı ve İstanbul'a giderek kardeşi Yıldız Kenter, Şükran Güngör ve Kamuran Yüce ile uzun yıllar tiyatro yaptı. 1960-1961 yılları arasında Site Tiyatrosu'nu kurdular. 1962'de adını Kent Oyuncuları olarak değiştirdiler ve İstanbul'da Kenter Tiyatrosu'nu kurdular. O gün bugündür Kenter Tiyatrosu’nu yaşattı Kenter kardeşler. Müşfik Kenter birçok oyun oynadı ama Murathan Mungan'ın Orhan Veli şiirlerinden düzenlediği Bir Garip Orhan Veli isimli ti- yatro oyununu tam 25 sene sergiledi.

Sanatçı, tiyatro oyunculuğunun yanı sıra sinema oyunculuğu ve konservatuarlarda eğit- menlik de yaptı.

Filmekimi başlıyor

Beasts of the Southern Wild

Şekil

Updating...

Referanslar

Updating...

Benzer konular :